Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

contra

Well-Known Member
... Не, не е песничка, а филм. Мернах го вчера в замундата и го изгледах пак - zamunda.net/details.php?id=194016 . Още първите кадри ми напомниха защо аджеба реших преди време, че животът и работата в тая клоака, "прекрасната" ни столица, не е най-хубавото нещо, което някога ми се е случвало..

Предполагам много от вас са работили, или все още работят, в лъскавите офисчета на големи компании нейде из центъра на Софето. Или каквато и да е друга работа на фиксирано работно време. Интересно ми е доколко сте (били) доволни от тоя начин на живот, какво точно ви накара да хванете пътя на предприемачеството и какви са ви бъдещите "творчески планове" - freelancing, собствена фирмичка, или сте решили да направо ставате милиардери в близките 10-ина години? :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Аз около 4 години изкарах по различни фирми, колкото да видя че не е за мене тая работа - работно време, шефове, отпуски-неотпуски... :) Преди година и нещо минах на фрииланс и така ми е екстра. Има хора, които предпочитат сигурната заплата, ама аз не съм от тях. А и парите са по-сладки така, като сам си правиш всичко :)
Ама най-вече заради свободата започнах така, че да мога да си работя по мои проекти.
 
Последно редактирано:
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Този филм не съм го гледал ама като ми остане време ще му хвърля едно око. Мен лично не можеш да ме накараш да стоя в някакъв офис 12h за смешна заплата (щото заплатите в БГ са подигравка с хората) и с полиция. :)
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Моята тактика е следната: намирам си обикновена работа, изкарвам минимални пари, влагам ги в нещо и ги утроявам :D :D :D :D
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Свалям го и ще се опитам да го гледам, въпреки че филма е стар.
Преди 2 месеца сериозно обмислях да напусна работа и да работя само за себе си, но сега не е времето. В момента съкращават в много фирми, заради кризата и затова понастоящем предпочитам сигурната работа.
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Да се напусне работа не е от най-лесните решения и е добре да се подготви човек - примерен списък на разни неща дето ми идват на акъла в момента:

-спестени "пари за черни дни", обезпечаващи живота за поне 2-3 месеца без никакви други доходи;
- добре е човек да е опипал почвата предварително - някое и друго фрийленс проектче, да си има на идея какво го очаква и доколко добре може да се справи със самата работа..
- някакво подготвено портфолио;
- мрежа от клиенти/контакти;
- ..... казвайте ако се сещате за друго.

Последните 2 са може би ключови. Аз лично направих грешката да ги пропусна, понеже нямах намерение да се занимавам точно с фрийленсинг... Наваксването не е особено релаксиращ процес.

А филмчето е старо, но е суперзабавно и дава хубави идеи :)
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

А филмчето е старо, но е суперзабавно и дава хубави идеи :)
Гледах го цялото. Доста е шантаво. Хареса ми, че е напук на системата и кара хората да се замислят над това, което правят, и живота си, като цяло. Чак да дава хубави идеи, не смятам.
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Да се напусне работа не е от най-лесните решения и е добре да се подготви човек - примерен списък на разни неща дето ми идват на акъла в момента:

-спестени "пари за черни дни", обезпечаващи живота за поне 2-3 месеца без никакви други доходи;
- добре е човек да е опипал почвата предварително - някое и друго фрийленс проектче, да си има на идея какво го очаква и доколко добре може да се справи със самата работа..
- някакво подготвено портфолио;
- мрежа от клиенти/контакти;
- ..... казвайте ако се сещате за друго.

Последните 2 са може би ключови. Аз лично направих грешката да ги пропусна, понеже нямах намерение да се занимавам точно с фрийленсинг... Наваксването не е особено релаксиращ процес.

А филмчето е старо, но е суперзабавно и дава хубави идеи :)

Най-важното условие за да напуснеш работа е предварително да си си осигурил стабилен доход от някаде, защото може много яко да се прецакаш ако не си и ти излязат криви сметките.:)
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Аз от завършване на училище през 1984 г до 1998 г съм работила в държавни предприятия, била съм в обувното производство, после ших чанти(работа на колективна норма, при която такива като мен вадеха заплатите на поне още двама връзкари и мързели), след това работих в ЖП-то - осем години казвах кой ще кара влака(буквално) - правех разписанието на локомотивните машинисти - заплата 165 лв, труд - нерви, проблеми, главоболия, гарнирани с интриги от милите колежки, които си вадеха хляба като се усукваха около шефовете, а те от своя страна натоварваха магаретата като мен с тяхната работа. Накрая ми писна, изкарах фризьорски курс и си отворих салон. Вече 10 години съм си шеф и съм си супер. Сега изкарах и професионален курс по гримиране - вложих доста пари в това начинание, обаче още вчера започнах да наваксвам вложеното - имах шанса да гримирам 11 момичета от шоуто на Саверио Палма на италианския фестивал на красотата в Пловдив. Така че, откакто сама съм си шеф, съм си най-добре, от занаят богат не се става, ама и гладен не се остава. А нещастните ми сайтове, засега освен да се самоиздържат поне, друго не са успели да изкарат. Много ми се ще да успея да печеля пари от интернет, но още нямам идея как ще стане това, правя разни опити, но досега без особен успех.
 
Последно редактирано:
От: От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Най-важното условие за да напуснеш работа е предварително да си си осигурил стабилен доход от някаде, защото може много яко да се прецакаш ако не си и ти излязат криви сметките.:)

Това е най-голямата грешка и заблуда! Докато не те пре..е живота няма как да се мобилизираш и да започнеш да работиш сериозно. Единственото условие да започнеш собствен бизнес е да си осигуриш малко финанси, колкото да изкараш 2-3 месеца.
Ако търсиш "сигурното" да знаеш, че собствения бизнес просто не за тебе.
Собственият бизнес от една страна е невероятна свобода, но от друга страна е постоянно надбягване с времето, защото постоянно то висят някакви плащания - ток, телефон, наеми, заплати, осигуровки, данъци..., но като удариш четати и си на плюс кефа е пълен.
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Я кажи как ги утрояваш, че аз само ги удвоявам
На дамата ще предложа следната идея: МЕЖДУНАРОДЕН БИЗНЕС С ДОСТЪПНА ИНВЕСТИЦИЯ
Имате компютър, 6-8 часа свободно време в седмицата? Интересува ви възможността да заработвате пари, без да излизате от дома? Минимални познания по руски език или ще опитате да го разберете? Страстно желание да забогатеете?​
Седмично заплащане! Неограничени доходи! Без възрастови и други ограничения. Обучение. Пишете!​
[FONT=&quot]
[/FONT]​
 
От: От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Я кажи как ги утрояваш, че аз само ги удвоявам
На дамата ще предложа следната идея: МЕЖДУНАРОДЕН БИЗНЕС С ДОСТЪПНА ИНВЕСТИЦИЯ
Имате компютър, 6-8 часа свободно време в седмицата? Интересува ви възможността да заработвате пари, без да излизате от дома? Минимални познания по руски език или ще опитате да го разберете? Страстно желание да забогатеете?​
Седмично заплащане! Неограничени доходи! Без възрастови и други ограничения. Обучение. Пишете!​
[FONT=&quot]
[/FONT]​
Имам страстното желание да ти го ... , нагло същество.
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

ВАРНЕНСКО ТИ СЕ Е ДОЕВАЛО А ПАЛАВНИКО НЕНАСИТНИЙ...

[url]http://svejo.net/home/link_summary/447098-How-to-use-Xtreme-X2O[/URL]

че и реститутка...

[url]http://www.reklamator.com/pid/150/[/URL]

и от Класическа китайска метафизика Фън шуй разбира лелката :)
[url]http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=167737[/URL]
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

На Фън шуй ще хване последните две букви май:lol:

PS: ето я лелката dinova.blog.bg
 
Последно редактирано:
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

и от Класическа китайска метафизика Фън шуй разбира лелката :)
http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=167737[url]http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=167737[/URL]
Класическа китайска метафизика Фън шуй - анализ на съдба и късмет, по-ефективни насоки на дейност, индивидуални предсказания за конкретни ситуации по система И Дзин
------------------------------------------------------------
Само такава оферта нямаме в Предприемач! Как си играят някои с глупостта на хората...
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

много сте гадни .....оставете жената има пари и иска да ги инвестира...няма да ги оставя на наследниците си я
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

Филмчето е хубаво гледах го преди няма и 1 седмица :)
 
От: Поздрав за всички, които работят (и) за себе си!

ВАРНЕНСКО ТИ СЕ Е ДОЕВАЛО А ПАЛАВНИКО НЕНАСИТНИЙ...

[url]http://svejo.net/home/link_summary/447098-How-to-use-Xtreme-X2O[/URL]

че и реститутка...

[url]http://www.reklamator.com/pid/150/[/URL]

и от Класическа китайска метафизика Фън шуй разбира лелката :)
[url]http://www.topobiavi.com/index.php?action=show_adv&id=167737[/URL]

Тази май е ъпгрейдната версия на Апостол Апостолов. :D

По темата, лично аз дори не съм следвал още, но след като завърша имам наклонности към частния бизнес. По точно транспортния. Просто не мисля да си прекарам живота зад бюро и всичко да ми е подредено и точно изчислено. За сега се захванах с фрийланс, поради простата причина, че имам брат и финансирането от страна на родителите ми се ограничи. Така хем се запознавам с нови хора, уча се на отговорност и хем някой левче идва.

Поздрави!
 

Горе