Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

AMOUN

Well-Known Member
Ако купя от германия 20 лодки примерно?

мога ли да ги купя като частно лице?
щото като ги купувам като фирма ми искат да плащам ддс 20%
няма ли на митницата да ми искат да платя?, не на митницата а после
абе дължа ли ддс?
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

Ако ги купуваш от немска фирма регистрирана по ДДС като българско ФЛ със сигурност трябва да ти начислят и платиш ДДС. Няма да ти начислят ДДС ако купуваш като българска фирма регистрирана по ДДС.
В крайна сметка реално ДДС-то ще плати човека който купи от теб лодката защото ти трябва да му издадеш данъчна фактура и да внесеш начисленото ДДС по нея
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

не ме разбра
лодката струва там 100 евро цена с ддс
аз като купя 20 лодки са 2000 евро с ддс
ам като ги внеса в бг ще ми искат ли още ддс?
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

Ако от Германия купиш 20 лодки като БГ фирма регистрирана по ДДС няма да платиш 2000 а ще платиш 1667 евро, но за сметка на това след това в БГ трябва да ги продаваш с включено ДДС и ако ги продадеш например за 5 000 лева ще внесеш 833лв ДДС

Ако ги купиш като ФЛ в Германия ще платиш 2000 евро и в БГ никой няма да те кара да плащаш нищо (мито или ДДС). Въпроса е в БГ как ще ги продаваш.
Ако ги продаваш като фирма не регистрирана по ДДС не трябва да начисляваш ДДС върху цената и да внасяш ДДС но имай в предвид че цялата сума от продажбата ще ти дойде като печалба защото нямаш документ за покупката.
Ако ги продаваш като фирма регистрирана по ДДС за продадените трябва да начисляваш и внасяш ДДС и пак сумата от продажбата без ДДС-то ще ти идва като печалба.
С две думи ако ще ги продаваш на черно ги купи като ФЛ, ако ще ги продаваш с документи ги купи като Фирма
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

ДДСто ще си го платиш задължително независимо от къде и как купуваш в ЕС. Контрагентите ти надали са толкова прости да ни ти сложат ДДС защото, ако не си регистриран ще си го търсят от тях.
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

ДДСто ще си го платиш задължително независимо от къде и как купуваш в ЕС. Контрагентите ти надали са толкова прости да ни ти сложат ДДС защото, ако не си регистриран ще си го търсят от тях.

Май си говорим все едно сме в хоремага на шише домашна и студена лимонада ?:)
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

Купуваш като физическо лице, нерегистрирано по ДДС: трябва да платиш ДДС-то в Германия
Купуваш като юридическо лице, регистрирани по ДДС: трябва да си самоначислиш и платиш ДДС-то в България

Друг е въпроса, че ако лодките струват 50,000 лева трябва да се регистрираш по ДДС.
Съмняваме е и, че ако са 20 лодки, 30 dvd плеъра и т.н. ще убедиш данъчните служители, че са за лична употреба :)
 
От: Покупка на много неща от Европа като частно лице? ддс?

Малко уточнение към това което е написал Иво - ДДС си го самоначисляваш, но реално не го внасяш. ДДС-то реално се внася когато продадеш стоката ако ще да е и след 5 години
 

Горе