Ползвате ли млекомата

nortrant

Well-Known Member
Цената при директна продажба на краве мляко от млекомат в квартал Младост в София е 2 лв. за литър и 1 лв. за половин литър в собствена бутилка на купувача

http://www.fermer.bg/agro-tv?vid=255

сега разбрах, че съществува такъв :D
само не знам дали е сварено :D
 
От: Ползвате ли млекомата

Е те преди време и по новините даваха. Ами не бих ползвал. Дори кафе от машина рядко си взимам. Като знам хигиената на повечето машини ....
 
От: Ползвате ли млекомата

Казвам го защото имах една такава машина на Сл. Бряг и аз я поддържах :D
 
От: Ползвате ли млекомата

Ами незнам , аз за кафе машина говоря. И все пак си мисля ,че от тази машина млякото ще е с по-добра хигиена от млеката който се продават от дребни производители. Виждал съм как един дядо който продаваше мляко близо до блока ми , обираше празни бутилки от казана.
 
От: Ползвате ли млекомата

Толкова време се чудих за какво е тази барака там, а те мляко продавали хората :D
 
От: Ползвате ли млекомата

Мляко има ли в този Млекомат ?
 
От: Ползвате ли млекомата

Мляко има само у вимето на кравата, излезе ли от там всичко е Вода, Сухо мляко и Консерванти в съотношени не повече от 10 към 90
 
  • Like
Реакции: soyo
От: От: Ползвате ли млекомата

въпроса е тези които нямат крава, от къде да си вземат, що годе добро :rolleyes::rolleyes:

Търси символа "БДС" върху опаковката :lol:
 
От: Ползвате ли млекомата

Всеки се спасява по единчно.

Има непокварени все още възрастни хора продаващи качествено мляко но трябва да им имаш доверие и да ти ги препоръча някой.

Докато беше жива баба ми правеше домашна лютеница-лютивка всяка година.

Сега майка ми не и се занимава и дава на една жена да ни прави. Ние си купуваме продуктите и консумативите от нея само правеното. За работата и даваме или пари или от продуктите остава и за нея

Никога няма да си купя Лютеница от магазин защото само името и е Лютеница....единствено лютив кетчуп съм си купувал
 
От: Ползвате ли млекомата

Всеки се спасява по единчно.
Има непокварени все още възрастни хора продаващи качествено мляко но трябва да им имаш доверие и да ти ги препоръча някой.

В по-големите градове е трудно да се намери..
иначе аз съм се спасил относно млякото :mrgreen: краве, овче, биволско - литър за лев
даже кисело се прави доста лесно :mrgreen:
 
От: Ползвате ли млекомата

Точно в големите градове се намира, възрастни хора пътуват всяка сутрин до София от околните села или крайни квартали с пълни бутилки с мляко.

Имат си редовни клиенти, а какво остане го пласират на пазара или по улиците
 
От: Ползвате ли млекомата

Млякото е сурово и е истинско без консерванти и разредители или каквото и да е. Зарежда се всеки ден прясно. Контрола е много голям. Това е мляко директно от производителя.
Който обича мляко това най-добрия вариант да пие истинско и прясно мляко. Първият или вторият млекомат в страната е в Нова Загора собственост на един наш клиент и имам доста добри впечатления като цената мисля че е 1-1,50 лв. на литър.
 
От: От: Ползвате ли млекомата

въпроса е тези които нямат крава, от къде да си вземат, що годе добро :rolleyes::rolleyes:

Има едно село на 30 километра от София - има кравеферма - отиваш и ти пълнат от казана в предварително приготвени бутилки.:) Директно идва от вимето и няма къде да му сложат консерванти. Системата им ме кефи. Бутат помпите във виметата и чрез дълги маркучи откарват всичко във въпросния казан.

Богданлия се казва селото.
 
От: Ползвате ли млекомата

30 км... вие добре ли сте за 2 кила мляко... По-добре варете още 200 км и до Кортен там е мисля най-големия производител който зарежда Данон. Или поне е в топ 3. И тва да пускат кой да е така във фермата да си пълни бутилките звучи смешно и опасно.
 
От: Ползвате ли млекомата

30 км... вие добре ли сте за 2 кила мляко... По-добре варете още 200 км и до Кортен там е мисля най-големия производител който зарежда Данон. Или поне е в топ 3. И тва да пускат кой да е така във фермата да си пълни бутилките звучи смешно и опасно.

Па ако биеш още некви си 1000 км до Швейцария, може и от лилава крава да си вземеш. И един мармот ще ти го бутилира....
 

Горе