Политически тест

От: Политически тест

И все пак кажи, къде попадаш? :)
 
От: Политически тест

Ето моя резултат :)

You are a

Social Moderate
(56% permissive)

and an...

Economic Moderate
(41% permissive)

You are best described as a:

Centrist


You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness.

Излиза, че съм центрист леко долу у десно :D
 
От: Политически тест

You are a

Social Liberal
(68% permissive)

and an...

Economic Liberal
(23% permissive)

You are best described as a:

Democrat


You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness.

Някои от въпросите си бяха тичпично ламерикански, а други няколко не съм сигурен, че ги разбрах съвсем точно. Нямам си на идея какво се има предвид под "believe in economic fairness". Ако говорим за съвременната икономика, не считам, че е справедлива. По-скоро е фалшива.
 
От: Политически тест

Това е по-скоро насочено към САЩ и американците, но все пак е интересен тест:

You are a

Social Liberal
(70% permissive)

and an...

Economic Conservative
(70% permissive)

You are best described as a:

Libertarian


Обобщено: Вярвам, че всеки човек е отговорен за собственото си място в обществото. Не всеки може да постигне лични успехи и щастие, тъжно, но факт. Хората не са и няма как да бъдат равни в своите възможности, в своя късмет. Вярвам също, че свободното пазарно стопанство е най-ефективният двигател на икономическия прогрес. Държавата трябва да спомага за стимулиране на бизнес среда, в която хората да са свободни да използват своите таланти и развиват своите умения. Стимулиране на предприемаческият дух, подпомагане на малкия и среден бизнес. Твърдо съм ЗА намаляване размера, разходите и участието на държавата в социалните и икономически процеси. Необосновано раздута администрация с тежки, бавни и остарели процеси на работа – това е сегашното положение. „По-малко държава„ не значи по-малко ефективна такава.
 
От: От: Политически тест

Ами давай да правим партия и да извадим страната от калта ;) Напълно подкрепям твоето мнение.

Това е по-скоро насочено към САЩ и американците, но все пак е интересен тест:

You are a

Social Liberal
(70% permissive)

and an...

Economic Conservative
(70% permissive)

You are best described as a:

Libertarian


Обобщено: Вярвам, че всеки човек е отговорен за собственото си място в обществото. Не всеки може да постигне лични успехи и щастие, тъжно, но факт. Хората не са и няма как да бъдат равни в своите възможности, в своя късмет. Вярвам също, че свободното пазарно стопанство е най-ефективният двигател на икономическия прогрес. Държавата трябва да спомага за стимулиране на бизнес среда, в която хората да са свободни да използват своите таланти и развиват своите умения. Стимулиране на предприемаческият дух, подпомагане на малкия и среден бизнес. Твърдо съм ЗА намаляване размера, разходите и участието на държавата в социалните и икономически процеси. Необосновано раздута администрация с тежки, бавни и остарели процеси на работа – това е сегашното положение. „По-малко държава„ не значи по-малко ефективна такава.
 
От: Политически тест

@BRAIN_PAIN България ще излезе от калта когато мнозинството от хора започнат да разсъждават така, а не да страдат по социалната държава преди 89та. Трябва да разберат, че живота и бъдещето им зависи от самите тях и че трябва да положат усилия за това. Трябва да спрат да чакат някой да се погрижи за тях да ги "оправи" било то "партията", "силната ръка" или който и да е. Хората вече не вярват толкова силно в идеологии и това се забелязва в кризата на партиите, която наблюдаваме сега. Силно размиване, вече не знаеш коя партия каква е. Десните са по-леви и от левите, а левите са по-десни от десните :) Всичко започва от промяната в хората и тяхната нагласа. Да се спре самосъжалението, да се спре мрънкането, да се спре това грешно мислене и да се действа. По думите на великия българин Васил Левски "Дела трябват, а не думи."!
 
От: Политически тест

И все пак кажи, къде попадаш? :)

както писах горе - не съм се тествал

@BRAIN_PAIN България ще излезе от калта когато мнозинството от хора започнат да разсъждават така, а не да страдат по социалната държава преди 89та. Трябва да разберат, че живота и бъдещето им зависи от самите тях и че трябва да положат усилия за това. Трябва да спрат да чакат някой да се погрижи за тях да ги "оправи" било то "партията", "силната ръка" или който и да е. Хората вече не вярват толкова силно в идеологии и това се забелязва в кризата на партиите, която наблюдаваме сега. Силно размиване, вече не знаеш коя партия каква е. Десните са по-леви и от левите, а левите са по-десни от десните :) Всичко започва от промяната в хората и тяхната нагласа. Да се спре самосъжалението, да се спре мрънкането, да се спре това грешно мислене и да се действа. По думите на великия българин Васил Левски "Дела трябват, а не думи."!

много добре и хубаво казано!
Но какво трябва да стане за да се промени мисленето на по-голамата част от хората за кратък период от време ? (за кратък нямам предивд 500 год ;D)
 
От: Политически тест

както писах горе - не съм се тествал



много добре и хубаво казано!
Но какво трябва да стане за да се промени мисленето на по-голамата част от хората за кратък период от време ? (за кратък нямам предивд 500 год ;D)

Здравей, аз съм оптимист но и същевременно реалист. Няма как да стане тази промяна за 10-15-20г. това е ясно, лично според мен трябва да минат поне 1-2 поколения за да има осезаема промяна. няма как да искаме нещата да се развият другояче като в момента хората 50 и 60 набор управляват тази страна, те не са виновни че са прекарали 20-30 години в социализъм. Колкото и да се старае човек да се приспособи все пак известни остарели порядки и начин на мислене остават. Много по-трудно е човек живял половината си живот в една система изведнъж да се приспособи и да прокарва идеите на друга. Да труден е процеса , мъчителен, както виждаме, но за всяко нещо трябва време. Лошото е,че всички искат всичко сега , на момента и не си дават сметка, че я няма тази магическа пръчица с която да стане това...
 
От: Политически тест

Точно между Горбачов и Хилари :D

Your true political self:

You are a

Social Liberal
(65% permissive)

and an...

Economic Liberal
(20% permissive)

You are best described as a:

Strong Democrat


You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness.
 
От: Политически тест

Your true political self:
You are a

Social Liberal
(70% permissive)

and an...

Economic Conservative
(71% permissive)

You are best described as a:

Libertarian


You exhibit a very well-developed sense of Right and Wrong and believe in economic fairness.



Макар че после пробвах пак теста дадох повече гласност на моето контролиращо аз и познайте директно в тоталитаризма ме вкара - грешно е щото да искаш всичко да е такова каквот ти искаш и да знаеш че сам ще го постингеш те вкарва до Садам Хюсейн :D а не примерно при Александър Македонски - като цяло смешна работа е този тест щото именно тези дето ги дава на снимка са най-големите марионетки в ръцета на кукловодите - а щом теста е за УСА това са кукловоидте им ФЕД и еврейските им банки, леко отплесван. За мен има една важна поговорка и тя е - защо на вълка врата му е дебел - просто защото сам си върше(не чака някой друг да я свърше и не мрънка за щяло и не щяло като масата в БГ) работата е явно според тази статистика вълка единак е комунист/фашист/ и т.н
 
Последно редактирано:
От: Политически тест

Прав си, прав си, но ще излезем още по-бързо от калта, ако хората като теб, като мен, като по-голямата част от този форум, наистина вземат нещата в свои ръце и се опитат да пробият в политиката и да работят наистина за държавата и интереса на хората.

Ако искаме да се оправим, трябват действия, прав е Левски, прав си и ти, но ето за това предлагам да направим партия, това е единственото дейстивие, което аз виждам и което може доведе до промени. Ако чакаме поколенията да се сменят десетилетия, България отива на зле, докато се изредят всички деца на комунисти, внуци на комунисти, пра внуци на комунисти и така нататък :D

@BRAIN_PAIN България ще излезе от калта когато мнозинството от хора започнат да разсъждават така, а не да страдат по социалната държава преди 89та. Трябва да разберат, че живота и бъдещето им зависи от самите тях и че трябва да положат усилия за това. Трябва да спрат да чакат някой да се погрижи за тях да ги "оправи" било то "партията", "силната ръка" или който и да е. Хората вече не вярват толкова силно в идеологии и това се забелязва в кризата на партиите, която наблюдаваме сега. Силно размиване, вече не знаеш коя партия каква е. Десните са по-леви и от левите, а левите са по-десни от десните :) Всичко започва от промяната в хората и тяхната нагласа. Да се спре самосъжалението, да се спре мрънкането, да се спре това грешно мислене и да се действа. По думите на великия българин Васил Левски "Дела трябват, а не думи."!
 
От: Политически тест

Прав си, прав си, но ще излезем още по-бързо от калта, ако хората като теб, като мен, като по-голямата част от този форум, наистина вземат нещата в свои ръце и се опитат да пробият в политиката и да работят наистина за държавата и интереса на хората.

Ако искаме да се оправим, трябват действия, прав е Левски, прав си и ти, но ето за това предлагам да направим партия, това е единственото дейстивие, което аз виждам и което може доведе до промени. Ако чакаме поколенията да се сменят десетилетия, България отива на зле, докато се изредят всички деца на комунисти, внуци на комунисти, пра внуци на комунисти и така нататък :D


Според мен за да пробие една нова партия трябват или много пари или да е "към" някоя от сегашните...
всъщност нека някой който е по-навътре с нещата сподели - как се популяризира политичска партия.
 
От: Политически тест

Малко съм се занимавал с политика (косвено) и системата така е нагласена, че колкото и добри идеи да имаш да не можеш да пробиеш. Има два начина да влезеш в политиката. Единият е да станеш част от някоя от досегашните пратии, а другата да налееш много пари (така проби ГЕРБ). В първия случай се омаскаряваш от съпартийци, които си карат както е било (т.е. няма промяна), а в другия случай след като си спонсориран идва време спонсорът да си поиска своето.
 
От: Политически тест

Малко съм се занимавал с политика (косвено) и системата така е нагласена, че колкото и добри идеи да имаш да не можеш да пробиеш. Има два начина да влезеш в политиката. Единият е да станеш част от някоя от досегашните пратии, а другата да налееш много пари (така проби ГЕРБ). В първия случай се омаскаряваш от съпартийци, които си карат както е било (т.е. няма промяна), а в другия случай след като си спонсориран идва време спонсорът да си поиска своето.

така и предполагах :|
 

Горе