Помощ за стилизиране на код.

Fozzy

Well-Known Member
Направо се изприщих с този код и не мога да го наглася да работи. Ползвам "Tweet, Like, Share and Google +1" плъгина, като искам да ми добави допълнителен бутон. Проблемът е, че бутона излиза по този начин:

БУТОН 1 БУТОН 2 БУТОН 3
............................................. БУТОН 4

Искам да го направя да е на един ред с другите. Кодът е:

Код:
<div class="social4i" style="height:29px;">
<div class="social4in" style="height:29px;float: left;">
<div class="socialicons s4twitter" style="float:left;margin-right: 10px;">twitter button</div>
<div class="socialicons s4plusone" style="float:left;margin-right: 10px;">google+ button</div>

CUSTOM button feedburner, който излиза ок:

<div class="socialicons s4custombtn-1" style="float:left;margin-right: 10px;">
feedburner
</div>

Бутонът, който не излиза както трябва:

<div class="socialicons s4custombtn-2" style="float:left;margin-right: 10px;">
<script type="text/javascript">
 btntype = 3; 
 col1 = '#FFFFFF'; 
 blog_id = 9116; 
 url = 'url'; 
</script><br />
<script src="http://topbloglog.com/js/votebtn.js" type="text/javascript"></script></div>
</div>
<div style="clear:both"></div>
</div>

Това е бутон за topbloglog. Някакви идеи? Сигурно както винаги е нещо елементарно. Ако е така ще ме извинявате, имам 6 часа сън за 3 дни.
 
От: Помощ за стилизиране на код.

Може и да му удариш едно position: relative; left: XXpx; или си поиграй още с margin-left, може да са всички в един див с фиксирана дължина и да е float: right; пък...начини бол.
 
От: Помощ за стилизиране на код.

Да наистина много начини да оправиш проблема, но така без да се види страницата и съответния проблем е малко трудно да се каже. Дай линк на страницата с тези бутони. Иначе както каза колегата по-горе, с margin-right на съответния бутон и дължина на основния div достатъчна да се съберат всички бутони ще реши проблема.
 
От: Помощ за стилизиране на код.

сега забелязах...
<div class="socialicons s4custombtn-2" style="float:left;margin-right: 10px;">
подравняваш го в ляво, пък отминаваш място от дясно... float:right;
 
Пу, оправих се. Сори, че ви занимавах с моите глупости. Ползвах следното margin-top:-20px;. По никакъв друг начин не стана. Само с този минус. Мерси все пак.

П.С.: Хрумна ми на 1 да ги правя, както казахте, но много ръчкане има по плъгина така.
 

Горе