По-добре ПЪРВИ в селото от колкото ПОСЛЕДЕН в града

E-Business

Active Member
peshko беше задал въпроса Защо не ми върви в Онлайн Бизнеса

Да си кажа и аз моето мнение по въпроса и да дам няколко съвета от мое име. Не съм гледал сайта му защото в случая смятам че сайта не е толкова важен. Първо да кажа че не съм специалист по аффилиейт и може да не съм прав някаде. Та разбирам че продаваше проактол. Което е най продавания продукт на Moreniche ако съдя от сайта им.

1. Моите принципи в интернет търговията са че трябва да се продават продукти които по малко се търсят. Не казвам които не се търсят а които по малко се търсят. Аз се ръководя от старата българска поговорка:"По -добре първи в селото от колкото последен в града" ако ме разбираш какво искам да кажа. Всички се втурват да продават наи търсеното - а там естествено конкуренцията е убийствена. И вероятноста да се напъхаш в първите 30 в Гугъл е ужасно малка с години наред. Идеята ми е такава. Ако има продукт който се търси на месец по 800 000 пъти по ключовата си дума но имам 88 000 000 конкурентни сайтове, и има продукт който се търси 20 000 пъти на месец но има 50 000 конкурентни сайта? ами продавам 2-рия продукт. Давам пример: "loss weight" като ключова дума се търси да речем 560 000 в месеца и има 88 600 000 саита които излизат в гоогле по тази ключова дума - това прави съотношение търсене предлагане 1:136 някаде.
По ключова дума "bean bag" (мисля че беше кръгли надуваеми столове) има 25 000 търсенета на месец само - обаче само 2 000 000 саита които излизат в гоогле по тази ключова дума - това прави съотношение търсене предлагане 1:80 някаде. Ами излиза че е по добре да продаваш bean bag макар че по малко се търси - но пък има по малко конкутенция. Да не говорим че е много по лесно да си в първите 30. Според мен въпрос на 3-4 месеца е да се вдигне сайт по bean bag в първите 10. Това означава много повече продажби от това да продаваш waight loss и да си на 150 место в гугъл и никой да не те знае. Не съм ли прав? моето съоношение в сайтовете ми е средно 1:50 и без проблеми съм в топ 10 на Гугъл и си продавам добре.

2. Относно ключовата дума. Мога срещу 10 стотинки да промоутвам който и да е сайт до 1 место в гугъл по определена от мен ключова дума. Всички ще се съгласите с мен че съм прав. Няма нищо по лесно от това. Въпроса обаче не е да си на първо място в Гугъл по "някаква" ключова дума а по такава която се търси. А в случая на peshko ключова дума "rapid weight loss pill" е много малко търсена да речем 4000 пъти в месеца при конкуренция да речем 2 000 000. Съотношение търсене предлагане - 1:500. Ами доста си е. така че и на 1 място да си по тази комбинация - не е толкова важно. В неговата ниша думата е ""weight loss". там очевидно е борбата за място под слънцето.

Та ако трябва да обобщя с 2 думи - не продавайте най търсените продукти. И ползвайте математиката и изчисляваите. Има дори проиграми за такова изчисляване: http://www.wordtracker.com мисля че изчисляваше търсене спрямо предлагане по определена ключова дума. Това е от мен. Може да споделите мнения и вие - Кой е принципа от който се ръководите в интернет бизнеса си
 
Има логика но това не значи че си прав.
Аз предпочитам 3-та страница в гугъл но с 2 милиона търсения на месец от колкото на 1-ва страница с 50 хиляди на месец. Процента посетители не ти е процент в продажбите. Пък продавай си столовете дето от хиляда души един я купи я не, пък те тея хиляда ще ги събираш в продължение на месеци.
 
Абсолютно си прав бате и ние работим на този принцип обаче може да се гледа от малко по различен ъгъл на това: за отслабването моя инсрумент за съджешчънд дава 1000 киурдъра избирате си някои от по малките с по малко търсения и по малко конкуренция и оптимизирате за него точно както пича е избрал rapid weight loss 349 търсения на ден 3 670 000 сайта конкуренция след това добавяте още страници към саита си с контент оптимизиран за някои по голям киурд и след време ще има много $

(ПП и веб сео ги смята тези съотношения автоматично )
 
Филип каза:
Има логика но това не значи че си прав.
Аз предпочитам 3-та страница в гугъл но с 2 милиона търсения на месец от колкото на 1-ва страница с 50 хиляди на месец. Процента посетители не ти е процент в продажбите. Пък продавай си столовете дето от хиляда души един я купи я не, пък те тея хиляда ще ги събираш в продължение на месеци.

Според мен не си прав. Скоро четох някаква статистика не помня къде. 79% от клиентите купували от сайт в топ 10, 11% от сайт във вторите 10, 6% от саит в 3-тата десетка и 4% в останалите. Ще ти дам пример. Имах месец в които се въртях на 9-10 място в Гугъл и имах около 400 продажби. Следващия месец бях на 11-12 и имах налко над 100 продажби. Като се върнах в топ 10 - пак веднага 400 продажби. така че ти бъди на 3-та страница и имай 4% от посетителите. За другото пак не си прав(според мен). Ако посетителите ти са таргетирани - процента посетители си е прооцент продажби. Аз съм си направил статистика за мойте сайтове. В момента 1 продажба ми идва на 211 посетители.
А За справка виж: http://www.beanbags.com/
14700$ печалба за месец Октомври. Не е много но определене е доста повече от колкото си си мислел нали?
 
coolice каза:
Абсолютно си прав бате и ние работим на този принцип обаче може да се гледа от малко по различен ъгъл на това: за отслабването моя инсрумент за съджешчънд дава 1000 киурдъра избирате си някои от по малките с по малко търсения и по малко конкуренция и оптимизирате за него точно както пича е избрал rapid weight loss 349 търсения на ден 3 670 000 сайта конкуренция след това добавяте още страници към саита си с контент оптимизиран за някои по голям киурд и след време ще има много $

(ПП и веб сео ги смята тези съотношения автоматично )

Да - точно така. Станеш ли първи на село - после по лесно ще те приемат в града :wink: Абсолютно съм съгласен с тебе
 
Здравейте,
гледам че съм попаднал право в целта с въпроса си ;)
Първо искам да кажа че съм съгласен с вас. И аз от доста време търся да промотирам някакъв слабо-търсен продукт, ама все не намирам... и то от наистина коректни aff, иначе Coolice правилно описа стратегията ми.. За сега съм на 1 страница за думата "rapid weight loss pill", на 8 за "rapid weight loss" и на 10 за "proactol", което не е добре за последните две... въпреки това от началото на месеца имам около 20 уникални влизания в affiliate страницата и нито една продажба, мога да кажа че от както го смених сайта(не домейна, сайта) влизанията ми се повишиха двойно, и въпреки това, не-достатъчно..
 
peshko каза:
Здравейте,
гледам че съм попаднал право в целта с въпроса си ;)
Първо искам да кажа че съм съгласен с вас. И аз от доста време търся да промотирам някакъв слабо-търсен продукт, ама все не намирам... и то от наистина коректни aff, иначе Coolice правилно описа стратегията ми.. За сега съм на 1 страница за думата "rapid weight loss pill", на 8 за "rapid weight loss" и на 10 за "proactol", което не е добре за последните две... въпреки това от началото на месеца имам около 20 уникални влизания в affiliate страницата и нито една продажба, мога да кажа че от както го смених сайта(не домейна, сайта) влизанията ми се повишиха двойно, и въпреки това, не-достатъчно..

Рекламирай. Много е добре да се рекламира. Например в акули в бизнеса като www.shopzilla.com или www.nextag.com
Но това може би по нататък като имаш средства - защото е скъпичко. Но рекламата си е реклама - спор няма.

А проактола като ключова дума го забрави направо. Не знам дали не е грешка - ама моят инструмент за търсене показва уникално малко търсенета за месец (owerrture). и аз не знам защо така. Ама ако е вярно - направо не си струва да се мъчиш по думата.
 
Mи понеже си запознат с тези работи, може ли да предложиш някакъв такъв продукт - кучешки глупости, разни джунджурии и тн., които могат да ги продавам чрез aff. Знам че dropshipping-a е много успешен, ама едва ли съм способен да го въртя...
 
peshko каза:
Mи понеже си запознат с тези работи, може ли да предложиш някакъв такъв продукт - кучешки глупости, разни джунджурии и тн., които могат да ги продавам чрез aff. Знам че dropshipping-a е много успешен, ама едва ли съм способен да го въртя...


http://www.dog.com/affiliate.asp
http://www.botanicaldog.com/clientlogin.php
http://www.seniorpetproducts.com/pages/affiliate_info.html
 
peshko каза:
Добре, ама много малки комисионните.
* 8% Commission for Monthly Sales up to $1,999.
* 9% Commission for Monthly Sales up to $4,999.
* 10% Commission for Monthly Sales over $5,000.

Аз ако едва направя 200-300$ това значи че ще получа 16-24$ :(

200$ ти е една продажба - печелиш $16
Или ако правиш 10 000$ - получаваш $1000.
Не съм запознат с комисионните в афилиейта. Според мен са нормални. Аз работя на 10-20% печалба
 
@E-Business

Подхода ти е правилен на 100% . Лично съм го пробвал .

Мога срещу 10 стотинки да промоутвам който и да е сайт до 1 место в гугъл по определена от мен ключова дума.

Btw. Приемам офертата за 10 ст. на месец. Избери си една кл.дума и пиши на ЛС. Хостинга е от мене, фтп-та и т.н. ще ги имаш.
 
biks каза:
@E-Business

Подхода ти е правилен на 100% . Лично съм го пробвал .

Мога срещу 10 стотинки да промоутвам който и да е сайт до 1 место в гугъл по определена от мен ключова дума.

Btw. Приемам офертата за 10 ст. на месец. Избери си една кл.дума и пиши на ЛС. Хостинга е от мене, фтп-та и т.н. ще ги имаш.

Може би не си ме разбрал правилно. Това беше уловката и идеята на поста ми. Мога за 1-2 седмици да кача сайта ти на 1 място в Гугъл да речем по определена от мен ключова дума - например ""магарешки трънчета". Супер лесно ще е - защото в момента има само 1 сайт в гугъл по тази дума. Ама проблема е че никой не търси "магарешки трънчета". Та идеята ми е че да си на 1 място в гугъл е лесно. Въпроса е по кава ключова дума. Трябва да е търсена от клиентите. Един приятел се похвали че очаквал да почва да печели големи пари , защото направил някаква покер програма и си я кръстил "Покер успех". И много доволен че бил на 1 място по тази дума. Проблема е обаче че никой не търси "Покер Успех" :))))
 
peshko каза:
Аз съм много мераклия да продавам с dropshipper-и, ама едно че трябва да намеря коректни, друго че не знам как точно да им предавам поръчките автоматично, дали изобщо хората си получават покупките.

Ами започни с производители, не с дроп шипъри. Примерно някои произвежда стоката АБВ. Търсиш в гугъл за тази стока и виждаш че още 50 сайта я предлагат. Значи всичко е ОК. Обаче ако някой ти предлага стока а никой никаде в нета не я продава...става съмнително. Аз имах такъв проблем с едни Виетнамци - ама не им се вързах. Поръчките се предават по е-майла. Ако клиента не си получи стоката.....жална му майка на производителя (дроп шипъра)
 
E-Business каза:
Кой е принципа от който се ръководите в интернет бизнеса си

Тъкмо се връщам от няколко часово похапване и попийване та ще се постарая да бъда максимално изчерпателен. :roll:

От скоро съм в СЕО-то, но преди това с години съм правил бизнес, буквално от "голямото нищо". В едно нещо съм се убедил. Всеки гони пазарна ниша с определена ключова дума. Добре. Но, какво става? Всеки рекламира rapid weight loss под ключова дума rapid weight loss. Ами защо да не се възползваме от свободните пазари и не рекламираме търговска марка "манджа с грозде" под ключова дума weight loss.

Държа да изтъкна, че на базата на тази стратегия промоутвам различни продукти под една обща търговска марка. Пример - Virgin Entertainment. Някои от по-старите "компютърджии" може да си спомнят, че някъде през '96та излезе една игра. 7up (seven-up) се казваше. Готино, но въпроса не е в това, че Вирджин са продуцирали игра. Работата е там, че те имат въздушна линия във Великобритания, звукозаписни студия, собствени влакове и не помня още какво. Ефективна при тях е рекламата, защото те рекламират Вирджин, а не "влакове, самолети, звукозаписни студия и компютърни игри".

Не е лесно да наложиш собствена марка, но определено няма начин с по-висока възвращаемост.

Е, как мислите? :wink:
 
peshko каза:
Ами начина на разплащане? Аз им пращам e-mail и им плащам с картата, пък те си пращат вече... ами ако ме излъжат? Договори нещо..?

И аз си задавах този въпрос в началото. И знаеш ли защо си го задаваме. Защото сме българи и това ни е манталитета. Вярваш ли ми че на никой безнесмен в USA няма да му мине пред ума да излъже. Не може да си представиш кво става после ако се оплачеш. За някакви си 200-300 $ никой няма да си рискува бизнеса
 
biks каза:
@E-Business

Правилно те рабрах. Офертата остава :)

П.С.Не се шегувам.

:wink: ама явно аз не те разбрах. :) Пиши ми на лична че нещо явно не може да се разберем :)
 

Горе