Предложение

nik0la

New Member
Уважаеми колеги, не мислите ли, че може този форум да се раздели на два отделни форума а именно:
1. Пари от Интернет
2. Пари от Интернет в България

Напоследък нямам много време да пиша тук, но малко се дразня защото намирам информация само и основно за афилийтки и т.н., които за са извън БГ и почти никакво инфо за БГ, как се развива пазара и т.н. Мисля, че ще е добре да има два форума 8)
 
Прав си, ама незнам някой да е направил големите кинти от бг трафик. Може и да има - но е хубаво и да има примери за това. Мотивацията е там където са и примерите. Едва ли някой ще направи следващото Dir.bg или abv.bg. Но може да направи добър популярен блог в световен мащаб. А и тук незнам да се случва нещо съществено този месец, иначе всяко едно инфо от Бг интернет средата се поства и коментира тук, ако има такова.
 
Blinky, бате, като гледам дори и за дир.бг няма никво инфо, като например новата им търсачка дири.бг 8)

За съжаление за БГ интернет бизнеса повечето потребители на форума са доста черногледи и говорят на изуст.
 
nik0la каза:
Уважаеми колеги, не мислите ли, че може този форум да се раздели на два отделни форума а именно:
1. Пари от Интернет
2. Пари от Интернет в България

Напоследък нямам много време да пиша тук, но малко се дразня защото намирам информация само и основно за афилийтки и т.н., които за са извън БГ и почти никакво инфо за БГ, как се развива пазара и т.н. Мисля, че ще е добре да има два форума 8)

Пари от Интернет в България????? И това ли имало вече. На печелившите честито!
 
Аз предлагам освен онлайн бизнес да има категория и за реален бизнес и възможностите за неговото осъществяване в България и чужбина ;)
 
То и с този подфорум юе удариме на камък - като се знае през каква простотия трябва да се мине за да регистрираш, вземеш разрешителни, абе тези свързани с държавата - там е голямо дърво. :)

Освен да направиме така секция и да предлагаме съвети за по-бързо развитие по дадените спънки от страна на държавата. Иначе като цяло идеята е добра. :wink:
 
BRAIN_PAIN каза:
Аз предлагам освен онлайн бизнес да има категория и за реален бизнес и възможностите за неговото осъществяване в България и чужбина ;)

Подкрепям - домейна прдприемач предполгам затова е взет такъв с широк смисъл - за да може да се развива дейност по него. Все пак собствениците ще си преценят кога и как да развиват друга дейност. :D
 
arsenal каза:
В подфорума как да печелим от бг ще дискутираме основно изитрейдъра :)

Да, аз за други не се сещам. Незнам за други бг сайтове, с които могат да се изкарат добри пари, и наистина имам предвид добри. :wink:

Ако ще нищеме само тях, по-добре да зарежеме тази секция <подфорум>, и да отвориме някоя по-читава - предложението на finty например.

А и какво да спомене за дир.бг? Освен че имат търсачка, която за пръв път чувам, и че са сходствали от интерфейса на Yahoo, както и че са ми изтрили пощата в която не съм влизал от 2 месеца.

Иначе съм съгласен че трябва да се обърне внимание на бг интернет пространството - но то така или иначе доброто в него стига до тук. Примерно SEO състезанието присъстваше често като тема, сори ама мисля че това е по-голяма новина от това че дира са с нова търсачка. Поне повече вълнува форума, като новина.
 
мдам за създаването на нова секция трябва да сме сигурни че ще можем да я подържаме и да добавяме качествен контент по темата например с секцията за хостинг беше лесно защотото вече имаше 20тина такива теми :)

Аз смятам че основна грешка на много форуми (като изключим генерал форумите) е че имат преклаено много секции в които никои не пише и няма добавян нов контент от месеци...
 
Съгласен, колкото по-голям става форума толкова по-труден става за поддръжка - и имам предвид под поддръжка - добавяне на нови теми и материали, както и информация. :wink:

Но, както и да го гледаме растежа е неизбежен, така или иначе ще става и по-голям и това се взима под внимание всеки ден. :lol:
 
E-Business каза:
Пари от Интернет в България????? И това ли имало вече. На печелившите честито!

бате, стани си от главата и се поогледай малко. Явно си от тези "българи", които винаги всичко знаят.

Мисля, че малко не ме разбрахте - освен изи трейдър, може да се разгледат много други начини за изкарване на пари, като адсес или директна реклама на импресии и т.н. Става дума примерно как да си монетизираме БГ трафика 8)
 

Горе