Предложете телефон pls :D

C.Cenov

Well-Known Member
Моя телефон е вече 2 годишен и като се наложи да вляза във фб примерно трябва да го пусна да зарежда и след това влизам в тоалетната после в банята и като се върна може и да е заредил, ама може и да не е. Реших че е време да спра с мъките :Д мисля си за нещо не повече от 200 - 300 лв, че повече пари не ми се дават за тел, за сега съм се спрял на това - http://www.emag.bg/smartfon-allview-c6-quad-8gb-4g-cheren-c6-quad-4g/pd/D4ZWBMBBM/ обаче тази марка не съм я чувал и не знам.. малко съм предубеден, но изглежда мн добре на външен вид.

А между другото и плана ми към Виваком изтече преди около месец и ме тормозят да го подновявам, но не съм ходил да видя дали ще предложат някои телефон за по-малко пари, но като цяло техните оферти май са за тел на изплащане, а аз не искам така.

Ако има някои зарибен по телефони ще се радвам да сподели мнение за този телефон или да предложи нещо по-читаво. Спрях се на този понеже ми харесва външният вид иначе самсунг с подобни параметри не е много по скъп с 20-40лв отгоре, но са ми много грозни нещо..
 
От: Предложете телефон pls :D

Моя телефон е вече 2 годишен и като се наложи да вляза във фб примерно трябва да го пусна да зарежда и след това влизам в тоалетната после в банята и като се върна може и да е заредил, ама може и да не е. Реших че е време да спра с мъките :Д мисля си за нещо не повече от 200 - 300 лв, че повече пари не ми се дават за тел, за сега съм се спрял на това - http://www.emag.bg/smartfon-allview-c6-quad-8gb-4g-cheren-c6-quad-4g/pd/D4ZWBMBBM/ обаче тази марка не съм я чувал и не знам.. малко съм предубеден, обаче има фаца.

А между другото и плана ми към Виваком изтече преди около месец и ме тормозят да го подновявам, но не съм ходил да видя дали ще предложат някои телефон за по-малко пари, но като цяло техните оферти май са за тел на изплащане, а аз не искам така.

Ако има някои зарибен по телефони ще се радва да сподели мнение за този телефон или да предложи нещо по-читаво. Спрях се на този понеже ми харесва външният вид иначе самсунг с подобни параметри не е много по скъп с 20-40лв отгоре, но са ми много грозни нещо..

Отивай във Вивата, аз взех с добро намаление телефона си от там. 100 лева поне ще ти свалят.
 
От: Предложете телефон pls :D

http://www.emag.bg/smartfon-allview-v1-viper-i-dual-sim-cheren-v1-viper-i/pd/DRVVLBBBM/ - Аз съм с този от над половин година и съм доволен, за тези пари е супер. Като марка Allview, за мен са добри. Гледай разбира се отзиви, независимо, кой телефон ще си купиш. Виж какви отзиви има в нета, не само в сайта на емаг, за модела, който си избрал. :)
 
От: Предложете телефон pls :D

http://www.emag.bg/smartfon-allview-v1-viper-i-dual-sim-cheren-v1-viper-i/pd/DRVVLBBBM/ - Аз съм с този от над половин година и съм доволен, за тези пари е супер. Като марка Allview, за мен са добри. Гледай разбира се отзиви, независимо, кой телефон ще си купиш. Виж какви отзиви има в нета, не само в сайта на емаг, за модела, който си избрал. :)

Този май е малко по-голям, но е с по яка камера. Може и този да взема :D, а как е батерията ?
 
От: Предложете телефон pls :D

На майка ми и взех Microsoft Lumia 535 с една сим карта модела и аз лично съм доволен от телефончето (казвам аз щото тя сега прекарва времето в разучаване на фейсбук :D). Казват, че модела с 2-те сим карти е проблемен, но за този с едната се чуват основно хубави отзиви. Цената му върви около 300лв. , с абонаментен план го взехме за 150лв. Камерата му е доста добра - 5 мегапиксела с ръчна настройка на всички опции май: фокус, исо, скорост на затвора, експозиция ... Предната също е 5 мегапиксела широкоъгълна (за селфита РИИШ ЛИ?!) и останах приятно изненадан, че има някакъв софтуер който подобрява доста качеството на снимката и като цветове и като всичко. Минус може би е, че няма запис на HD видео.
 
От: Предложете телефон pls :D

На майка ми и взех Microsoft Lumia 535 с една сим карта модела и аз лично съм доволен от телефончето (казвам аз щото тя сега прекарва времето в разучаване на фейсбук :D). Казват, че модела с 2-те сим карти е проблемен, но за този с едната се чуват основно хубави отзиви. Цената му върви около 300лв. , с абонаментен план го взехме за 150лв. Камерата му е доста добра - 5 мегапиксела с ръчна настройка на всички опции май: фокус, исо, скорост на затвора, експозиция ... Предната също е 5 мегапиксела широкоъгълна (за селфита РИИШ ЛИ?!) и останах приятно изненадан, че има някакъв софтуер който подобрява доста качеството на снимката и като цветове и като всичко. Минус може би е, че няма запис на HD видео.

Имах такъв с 2 сим карти. Минус е слабата батерия и шок от недоразумението УИН фон/.
 
От: Предложете телефон pls :D

На приятелката подарих Лумия 640 с две карти. Много добро телефонче. Струваше ми 289 лв без мобилни планове.
 
От: Предложете телефон pls :D

Този май е малко по-голям, но е с по яка камера. Може и този да взема :D, а как е батерията ?

Ами, какво да ти кажа, то зависи колко го ръчкаш телефона. Например, аз го зареждам един път на ден. Понякога съм го зареждал и два пъти, тъй като вечерта гледам филми на него и слушам музика след/преди това. Иначе мен лично ме устройва батерията, задоволява ми нуждите. Разбира се, това също е фактор в избор на телефон поне за мен, на тези 2 модела батериите им имат капацитет (mAh):1800. Гледам на нокия лумия 535 батерията е малко по-силна на 1900 (mAh), но мен тези телефони лично не ми харесват, цъкал съм малко на такъв, но не ми хареса много. С две думи перфектен телефон до 300 лева, нЕма как да се намери, винаги ще има единия нещо по което, да отстъпва на другия.

P.S: @Николов цената на майкрософт (още си му викам нокия лумия, по навик) лумия 535 с една карта е 200 лева http://www.emag.bg/smartfon-microsoft-535-lumia-cheren-535-lumia-black/pd/DBDGMMBBM/ , както и с две.
 
От: Предложете телефон pls :D

Ами, какво да ти кажа, то зависи колко го ръчкаш телефона. Например, аз го зареждам един път на ден. Понякога съм го зареждал и два пъти, тъй като вечерта гледам филми на него и слушам музика след/преди това. Иначе мен лично ме устройва батерията, задоволява ми нуждите. Разбира се, това също е фактор в избор на телефон поне за мен, на тези 2 модела батериите им имат капацитет (mAh):1800. Гледам на нокия лумия 535 батерията е малко по-силна на 1900 (mAh), но мен тези телефони лично не ми харесват, цъкал съм малко на такъв, но не ми хареса много. С две думи перфектен телефон до 300 лева, нЕма как да се намери, винаги ще има единия нещо по което, да отстъпва на другия.

P.S: @Николов цената на майкрософт (още си му викам нокия лумия, по навик) лумия 535 с една карта е 200 лева http://www.emag.bg/smartfon-microsoft-535-lumia-cheren-535-lumia-black/pd/DBDGMMBBM/ , както и с две.

Ами за сега съм надъхан за този където ми го показа, единствената съществена разлика която виждам (освен размера на самия телефон и камерата) е 4G връзката, която уж гарантира по-бърз интернет, но не съм на ясно дали в бг това въобще се поддържа(тука може да казвам и някоя глупост).

А иначе и аз съм разцъквал на Нокия с уйндоус и ми се стори малко странна, но предполагам, че се свиква. По-принцип и на мен не ми се занимава да сключвам за 2 години договор само за да взема телефон, но мисля да преподпиша на план с мобилен интернет така или иначе, проблема е, че маниаците където бачкат в офисите мега мн забъркват и накрая или трябва да ги натропаш или да си вземеш нещо... за това и не ми се ходи много.
 
От: Предложете телефон pls :D

За нисък клас хардуер само Windows Phone или iOS ,но цената на вторите е космическа, така че препоръчвам Windows.
За някои може да е недоразумение, но за пък лично е мазохизъм да ползваш лагав, пълен с дупки и незащитен Андроид ...и то особено на съмнителен хардуер като Allview.

За до 300 лв, препоръчвам Lumia 640, който колегата по-горе спомена. 535 е по-стар модел, с по-лоши х-ки и има проблемен тъч.
 
От: Предложете телефон pls :D

Lenovo S5000, Alcatel One Touch Idol, Alcatel Pop C3, Samsung Galaxy J1 (или нещо такова беше). Хем са бюджетни, хем горе-долу биват за цената си. В смисъл съотношение качество и издръжливост на батерията.

Alcatel Pop C3, Lenovo S5000 и Galaxy J1 се хвалят с доста добра батерия. Добри отзиви за няколко дневна издръжливост примерно. J1 прави доста добри снимки, с доста добри цветове. Alcatel One Touch Idol е лек, бърз и общо взето хубаво телефонче, с доста добра камера и светкавица.
 
От: Предложете телефон pls :D

Да, да спомена, че андройда не е много свят. Всеки се оплаква от някакъв малък или голям лаг на телефона. А за съмнителния хардуер @Kruxdoom, всичко се прави в Китай, по-добре да вкарвам парите си в румънски (или други европейски) компании, отколкото в американски или някакви измислени там. Но все пак най-много приложения има точно за Андройд!!! Помисли си добре, относно операционната система, която искаш да ползваш. :)
http://www.emag.bg/smartfon-microsoft-lumia-640-8gb-4g-cheren-lumia-640-black/pd/D7LMVMBBM/ - като гледам този надминава моят телефон където ти пратих, поддържа 4г, камерата пак е 8, процесора е леко по-слаб, но за сметка батерията е с 700 (mAh) по-силна. По-голям е откъм дисплей и така. Можеш да ги сравниш и сам. Щом бюджета ти е 300 лева, за сега от предложенията в тази тема мисля, че този ще е най-добре.

П.С: Пратил съм телефона с 1 сим карта, ако искаш лумия 640 с 2 сим карти, използвай търсачката на емаг.
ЕДИТ: @fifi постнали сме по едно и също време. Мнението ми няма сила спрямо твоето, тъй като не съм прегледал телефоните, които си предложил.http://www.predpriemach.com/member.php?u=10745
 
От: От: Предложете телефон pls :D

Да, да спомена, че андройда не е много свят. Всеки се оплаква от някакъв малък или голям лаг на телефона. А за съмнителния хардуер @Kruxdoom, всичко се прави в Китай, по-добре да вкарвам парите си в румънски (или други европейски) компании, отколкото в американски или някакви измислени там. Но все пак най-много приложения има точно за Андройд!!! Помисли си добре, относно операционната система, която искаш да ползваш. :)
http://www.emag.bg/smartfon-microsoft-lumia-640-8gb-4g-cheren-lumia-640-black/pd/D7LMVMBBM/ - като гледам този надминава моят телефон където ти пратих, поддържа 4г, камерата пак е 8, процесора е леко по-слаб, но за сметка батерията е с 700 (mAh) по-силна. По-голям е откъм дисплей и така. Можеш да ги сравниш и сам. Щом бюджета ти е 300 лева, за сега от предложенията в тази тема мисля, че този ще е най-добре.

П.С: Пратил съм телефона с 1 сим карта, ако искаш лумия 640 с 2 сим карти, използвай търсачката на емаг.
ЕДИТ: @fifi постнали сме по едно и също време. Мнението ми няма сила спрямо твоето, тъй като не съм прегледал телефоните, които си предложил.http://www.predpriemach.com/member.php?u=10745

4G у нас скоро няма да има, разбирай, че ще смених поне още 2 телефона докато се появи.
 
От: От: Предложете телефон pls :D

4G у нас скоро няма да има, разбирай, че ще смених поне още 2 телефона докато се появи.

Аз си го казвам между другото. Човека може, да пътува и зад граница. :D Бтв да попитам, Теленор сега с тая реклама за по-бърз интернет, просто минаха на 3г така ли, защото някой ми беше пуснал мухата, че в бъдеще ще пускат и 4г и ще задминат Вивакома.. Сега ми стана интересно, а не съм се интересувал по тази тема, тъй като не съм им клиент на тях.
 
От: От: Предложете телефон pls :D

Аз си го казвам между другото. Човека може, да пътува и зад граница. :D Бтв да попитам, Теленор сега с тая реклама за по-бърз интернет, просто минаха на 3г така ли, защото някой ми беше пуснал мухата, че в бъдеще ще пускат и 4г и ще задминат Вивакома.. Сега ми стана интересно, а не съм се интересувал по тази тема, тъй като не съм им клиент на тях.

Откакто минах от Теленор към Виваком разбрах какво е да имаш мобилен интернет.
 
От: Предложете телефон pls :D

Вземи си iphone и няма да ти се наложи смяна на смарттелефон през 2 години. Всичко друго се пише за смартфони ама бета версия.
 
От: Предложете телефон pls :D

Потърси из нета - oneplus 1 и oneplus 2 , в официалния им сайт май са изчерпани , пробвай в амазон или от някъде другаде. Цената на по стария с 16 гб памет е 230 долара. Едва ли има друг телефон , който да му стъпи по съотношение цена/качество.
 
От: Предложете телефон pls :D

По въпроса за 4G , еми то вече има на МАКС,
а през есента стартират и с национален роуминг.
Останалите оператори също са готови за старт и единствено това, че не са им дали честоти ги спира да го пуснат още сега. До края на годината конкуренцията в 4g сектора ще е голяма.
 
От: Предложете телефон pls :D

По въпроса за 4G , еми то вече има на МАКС,
а през есента стартират и с национален роуминг.
Останалите оператори също са готови за старт и единствено това, че не са им дали честоти ги спира да го пуснат още сега. До края на годината конкуренцията в 4g сектора ще е голяма.
A имат ли изградени мрежи? Получиха ли лиценз?
 
От: Предложете телефон pls :D

Мисля, че и трите оператора имат изградена 4G инфраструктура, но честотите са заети от някакви си "военни" , което бави старта.
Въпросът е в България на кой му е нужен 4G нет и какво ще прави на него. Ако ще ровичка във социални мрежи или гледа идиотски клипове - и 3G върши работа. Да не говорим и за факта, че батерията пада много по-бързо.
 

Горе