Премахване на спам коментари и "ново" индексиране от Г.

white_pawn

Well-Known Member
Става въпрос за един стар форум. Няма го вече в индекса, понеже 2-3 години беше офлайн. Спамери са го понадупчили с коментари от по едно изречение и отдолу няколко линка. Тогава явно е вървяла тая техника. Въпроса ми е да ги трия наред, преди да пусна бота да го индексира пак, или да изтрия само линковете отдолу, а текста да оставя. По едно изречение са, но са релевантни с темата на форума. С една дума не са ЧАК толкова спамерски, ако го няма линка отдолу. Въпроса е, че са прекалено кратки.
 
Системата е, хм... phpbb3 обновена до последната от вчера версия + 2 плъгина, единия от които е пуснат заради темата, която се използва.

Но на мен"проблема" не ми е в сегашен или бъдещ евентуален спам. Сегашен просто няма, понеже никой все още не подозира, че има нещо там(дори бота на гугъл. спрял съм всички ботове да не индексират, докато не ги поне малко подредя и изчистя нещата) Просто в един период от време е бил позарязан преди да попадне при мен(и аз съвсем да го затрия, та до днес) и тогава са го налазили. Въпроса ми беше има ли смисъл да си играя, да запазя 1000 коментара от по едно изречение и да изтрия само линковете, като се има предвид, че не са повече от 4000 общо.
 
Как ще пазиш коментари, които са спам? :) Трий всичко що е нахакано като коментари. ;) И оставаш наистина истинските коментари от реални потребители. ;) Колкото до това, което предложи @devilx , сложи го. Не е лошо. Никак даже. ;)

@Blinky ти си ме разбрал грешно тук.. аз говоря за програмата Xrumer ( именно за спам на форумите ) … която няма спирачки и минава всякакви капчи дори recaptcha v2.. много лесно.. единствено може да се пазиш с някакви произволни въпроси и отговори...
 

Горе