Препоръчайте Ми Лаптоп

dudi

Member
Здравейте,

ще си купувам нов лаптоп и от 10 дни ме са ме обвзели страшни колебания дали да дам 1600 1700 лева за нещо наистина добри или да се бръкна 1200 1300 за нещо по скромно.

надявам се да ми дадете някакви добри предложения като имам следните изисквания:
Процесор: Да е Intel с кеш поне 2 mb
RAM: 4GB
Видеокартва:Да е външна...от вградените ми се драйфа.

Надявам се, че ще ми дадете добри предложения :)
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

ACER евтино и убаво !
12000 с карта със сичко ще си вземеш и то поне 16 инчака
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Аз си зех HP Compaq Presario CQ61 - 15,6 инча, 350 Gb hard, 3gb ram, Radeon 4200 HD, Процесора 1 mb кеш двуядрен атлон :) за 875 лева и съм доволен за сега :)
То зависи за какво ще го ползваш. Аз го ползвам за Photoshop и по скромни игри като Warcraft TFT :) С уиндоус 7 лети направо :)

Review :)
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

В датата и хардуерБГ ще ти отговоряп много по-компетентно отколкото тук, попитай там и виж какво ще ти кажат по въпроса.
Процесор само на интел, ако се случи инцидентно да си вземеш с АМД задължително Тюрон, никакви атлони!
А, и лаптопи от прехвалената бранд компания НР в никакъв случай!
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

ам аз ко ви дръндотя дева
ACER за парите си са изруди ...
дизайна - як - чалгарийка - шаренийка лъскаво мига цъка свети ...
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Wзимай ACER при всички случаи ;) Разгледай насам натам, за 1200-1300 можеш страхотен да си вземеш :)
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Още един глас против НР.

Ползвам в момента Asus X50GLe и съм много доволен.
Освен параметрите, вземи предвид и външния вид и материала на изработка – моят лаптоп е супер изтъркан под дланите ми, а точно там е светъл и си личи брутално.
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Какво им е на НР , че сте толкова против ?!Нещо при новите модели ли не е наред ?
Няколко лаптопа съм ползвала до сега все НР ...нямала съм проблеми
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Аз съм имал проблем с 2 НР-та, и двете с фабрични дефекти:
кофти сектори в харда, за които ми изчезна голямо количество код, който съм писал с месеци и монитор, който изключва когато си иска (или по-точно включва когато си иска).
Също така сервизът беше под всякаква критика.
Наскоро за една приятелка срещнах много ядове с инсталацията на кракнат Windows, даже в нета бяха убедени, че точно на този модел НР няма как да се случи да се кракне Виста. Пък не ми се играеше да вграждам SATA драйвери за ХР.
Вярно, че инсталацията на кракнат уиндоус не е много добър аргумент, ама няма какво да се лъжем – повечето хора ползват такъв.

От друга страна Asus имат 48 часа гарантиран solution time, включително ако ти изгори дъно (тествано, макар и не с моя лаптоп).
Друго нямам какво да кажа по темата.
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

Чувал съм от дистрибутори, че за различните региони пращат лаптопи с различни показатели. Демек, едни и същи модели HP за Франция не са същите като HP за България или за Полша. Та за HP за България не се изказваха много ласкаво. Но това като слух, нямам директни впечатления.

Иначе, за купуване от България съм фен на Тошиба. Изключително здрави и издържливи по всичките си компоненти, а се намират с високи характеристики на съвсем прилични цени. Последният дори го бях взел изгодно от някаква верига за мобилни апарати, та единственият му недостатък и досега е само това, че е сребрист на цвят.
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

+1 за Тошиба. Майка ми има такъв, днес става на 3 години май.
Не е мръднал нито на външен вид, нито има някакви други проблеми.
 
От: Препоръчайте Ми Лаптоп

То зависи какъв модел ще вземеш, а това с харда зависи от производителите на хардовете :) А до Windowsa сложих 7-цата и нямам проблеми направо лети. Специално за новите модели на Hp четох, че доста са се постарали да ги подобрят.
 

Горе