Препоръчайте ми камера

Maverick

Well-Known Member
Препоръчайте ми камера за вътрешно наблюдение (3-5м) до 100 лв.

задължително:
- нощно виждане
- звук
- наблюдение през интернет
- 480p / 720p

Препоръчително, но не задължително е да има и:
- Wireless връзка с интернет
- zoom
- завъртане
- 1080p

Благодаря!
 
От: Препоръчайте ми камера

Препоръчвам ти да вдигнеш бюджета, искаш HD ip камера с нощно виждане, въртяща се, до 100 лв. Нереално е :) Дори и да си намериш някой китаец, ще е боклук.
 
От: Препоръчайте ми камера

Наистина прекалено много изисквания имаш за тази цена.
Ето ти камера с зеланите от теб параметри
http://cctvsystems.eu/shop/pt-upra...3mpx-hd-ready-ir-do-30-m-r5110pl-ir1-BG.html

За 100 лв максимума които може да вземеш е статична камера без звук, и няма да е fullhd със сигурност...
 
От: Препоръчайте ми камера

Не мисля, че 480p е HD. Мога да се откажа от 2та групичка параметри, но не и от първите. Като съм написал в първото мнение.
 
От: Препоръчайте ми камера

Не мисля, че 480p е HD. Мога да се откажа от 2та групичка параметри, но не и от първите. Като съм написал в първото мнение.

Камерата която предложих е 720p HDReady. И отговаря на параметрите от първата групичка...

За втората групичка минаваш в про класа и там бюджета ти трябва да е твоя х10 :)
 
От: Препоръчайте ми камера

Не ги разбирам много, но тук има разни модели, които отговарят на изискванията ти http://www.banggood.com/buy/Wireless-camera.html

Една от камерите в сайта прилича на това което ти предложих като параметри и външен вид.
Разликата е в производителя, цената (на китайския сайт не са добавени, мито, ддс...) и в гаранцията...
 
От: Препоръчайте ми камера

От Китай ще я чакам много време. Трябва ми за идната седмица.
Примерно за тази какво ще кажете: http://www.emag.bg/kamera-za-nabljudenie-pni-bezzhichna-ip541w/pd/E1TSNBBBM/

Кадъра в секунда (FPS): 15 кадъра в секунда (640 х 480)

Видео резолюция (пиксели): 640 x 480
Компресия на изображения: MJPEG

Нищо не пише за звук. Ниска резолюция. Аз лично не бих си взел на този етап камера 0.3Mpx, при положение, че хората се насочват към 4K :)
MJPEG компресията е ужасна. За тези които не знаят - това представлява много снимки(15 кадъра в секунда) които се изобразяват като видео с (15 кадъра в секунда). Голям размер на видеото за ниска резолуюията...

Другата камера е с h.264, (mp4) което значи много по-добър процесор, и т.н.
 
От: Препоръчайте ми камера

Не трябва да имаш големи очаквания към евтина китайска техника.

Не е проблем, че е китайска. Китайците скоро вдигнаха совалка :)
Така, че те технологиите си ги имат. Отделно, че няма нещо което да не се прави в Китай (като изключим това което се прави в Корея). Лаптопи, телевизори, климатици, телефони...
 
От: Препоръчайте ми камера

Не е проблем, че е китайска. Китайците скоро вдигнаха совалка :)
Така, че те технологиите си ги имат. Отделно, че няма нещо което да не се прави в Китай (като изключим това което се прави в Корея). Лаптопи, телевизори, климатици, телефони...
Написал съм "евтина китайска", а не просто китайска техника :)
 

Горе