Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Някой може ли да ми каже някакво ЯКО плъгинче за статистики.. използвам Wp-Super-Cache Плъгин и не ми отчита никви "четения" на статиите, за това дано този плъгин който кача да ми показва някви реални посещения..

Трябва ми да видя примерно коя статия е четена най-много за изминалия ден и т.н.

Благодаря предварително колеги!
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

По пътя на логиката - щом ползваш нещо кеширащо, забрави да намериш плъгин който да ти показва колко пъти е четена статията. Изход от ситуацията - спри да ползваш кеширащи плъгини, и без тях може да се справяш и ако знаеш какво правиш ще си много добре, те колкото полза имат, и толкова вреда нанасят, даже и повече вреда в някой случаи - говоря от собствен опит!
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Взимай бърже този или направо от тук
Работи и с кеш плъгин, има 100 екстри и работи без бъгове. Доволен съм от него...а щом съм доволен (дет се мръщим на всичко :D ) значи е 6 :wink:
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Работи и с кеш плъгин...значи е 6 :wink:

Абе не знам, много съм скептичен за тия кеш плъгини, и все се чудя какво толкова ги величаете. Досега никога не съм ги ползвал и не смятам да ги ползвам въобще в бъдеще... . Та аз си държа на съвета - спирай кеш плъгина, оправи си сайта както трябва, да стане читав и хубав, и няма да имаш проблеми! Обаче това разбира се, е моята гледна точка!
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Ами не ги величаем...просто хостинга в бг е на това дередже, че явно без тех не може :)

А и цитатът ти не е достоверен...излиза, че е 6 не защото съм доволен от плъгина, а защото работи и с кеш :D
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Ами не ги величаем...просто хостинга в бг е на това дередже, че явно без тех не може :)

А и цитатът ти не е достоверен...излиза, че е 6 не защото съм доволен от плъгина, а защото работи и с кеш :D

Да, цитата си е много верен. И не, не съм съгласен, че тук хостинга е на това дередже. Хостинга който ползвам си е даже много читав, никакъв кеш плъгин, процесорно време в нормите.

Смятам, че просто не разбирате и не може да си направите сайтовете хубави и се хвърляте на лесното и елементарното.
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Странникът си е странен :D

Какво общо имаше бате, хубавият сайт и кеш плъгина :D И точно елементарносто не изисква кеш плъгин :wink:

А цитата ти беше гола вода, щото си го резнал някак си да ти уйдисва... кво да ти уйдисва така и не разбрах, но явно и няма нужда да разбирам :)
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Взимай бърже този или направо от тук
Работи и с кеш плъгин, има 100 екстри и работи без бъгове. Доволен съм от него...а щом съм доволен (дет се мръщим на всичко :D ) значи е 6 :wink:
Преди време и аз пробвах няколко такива и само т Топ 10 останах доволен наистина!Само един проблем имах , който може и да е бил в мен де, не в плъгина, макар, че пробвах различните варианти на настройките му и все едно и също :) Аз ползвах възможностите на плъгина и в самите постове, а и сложих и неговия уиджет в сайдбара. Проблемът беше само в Най-гледани за деня - след полунощ на едното място гледанията си се нулираха и почваха от нула, но на другото място не се нулираха, продължаваха да отчитат гледанията и да ги натрупват към вчерашните. Като казвам "на едното място ... а на другото място" имам предвид брояча на един и същ пост - в самия пост и в уиджета. Ползвал ли си уиджета колега и забелязал ли си такова нещо?
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Ами ползвам няколко в саитбара, но този за "най-гледани през деня" не. Днес ще си направя експеримент и ще пиша :)

Иначе какво точно значи "на едно място". В смисъл под "едно място/друго място" имаш предвид различни постове, или изобщо на различни места. Може там да е някъде проблема. Ако си го слагал къстъм някъде из кода и да се конфронтира с друг код, знам ли :) Трябва да се тества
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Взимай бърже този или направо от тук
Работи и с кеш плъгин, има 100 екстри и работи без бъгове. Доволен съм от него...а щом съм доволен (дет се мръщим на всичко :D ) значи е 6 :wink:

Трябва ли да го слагам някъде в сайдбарове и т.н? или си засича всичко сам ?

@Странникът, като махна кеш плъгина и този уордпрес за 1 секунда ми пръска VPS-а.. не знам как караш ти без кеш плъгин.. И на мен ХИЧ не ми харесва.. ама няма начин без него :(
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

@Странникът, като махна кеш плъгина и този уордпрес за 1 секунда ми пръска VPS-а.. не знам как караш ти без кеш плъгин.. И на мен ХИЧ не ми харесва.. ама няма начин без него :(

Ами научих се. :). И сайтовете ми въобще не са орязани откъм функционалност: примерно, отпадането ми е около и под 40%!
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Става въпрос повече за снимки, мани я функционалността

Симеон, не е задължително да се ползват уидгетите, те са си дефакто екстра. Слагаш си го както всички други, в настройки са ти опциите, и това е

Иначе за уидгета с "на-четени днес" не видях някакви проблеми - бачка си. Ама ще го видя примерно след няколко дни как е
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Ами ползвам няколко в саитбара, но този за "най-гледани през деня" не. Днес ще си направя експеримент и ще пиша :)

Иначе какво точно значи "на едно място". В смисъл под "едно място/друго място" имаш предвид различни постове, или изобщо на различни места. Може там да е някъде проблема. Ако си го слагал къстъм някъде из кода и да се конфронтира с друг код, знам ли :) Трябва да се тества
Опитах се да обясня това мое "едно място/друго място" :) Значи...нали от настройките на плъгина можеш да му зададеш в САМИЯ ПОСТ да се визуализират гледанията на поста И в двата варианта - колко са общо гледанията, а и гледанията само за деня - те това наричам "на едното място", тоест, отчетите в самия пост като си :) А, ако ползваш уиджета за най-гледани за деня - това наричам "Другото място" , тоест, другото място, където се визуализират отчетите на плъгина - уиджетите му в сайдбара (има 2 уиджета - 1 за най-гледан за деня пост и 2-ри уиджет за изобщо най-гледания от всички постове). Та... погледни малко преди полунощ - в уиджета кой пост е на първо място като най-гледан за деня, влез в този пост и виж там колко гледания показва плъгина - ще са равни или с 1 разлика в сравнение с в уиджета. Направи същото и малко след полунощ - на едното от двете места (в самия пост или в уиджета за най-гледани за деня) броячът се е нулирал сам и почва да отчита новия вече ден, а на другото място не се е нулирал и продължава да натрупва гледанията. Понеже в момента не ползвам плъгинаи нямам къде да го инстална, затова усложних разказа си , а и не помня на кое "място" се нулираше и на кое не :) Надявам ме разбра този път?
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

^^ Сега разбрах, ще дебна да видя дали ще има разминавания при мен :)

^ Може би става на въпрос за визуализиране, тоест да се зяпа кой пост колко пъти е четен
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Да де, показва брояч на гледания във всеки пост - колко са общите му гледания и колко са за деня само гледанията, нали така ? И на тяхна база прави класация на най-гледаните топ 10 даречем и на най-гледани за деня топ 10. Само дето не помня мамка му , след полунощ брояча на дневните гледания къде се анулираше, и къде не се. Отделно в настройките на плъгина има и опция ръчно да ги нулираш, ама...
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Да, бъгясва се когато започне новият ден/период. Нулира миналодневните "номинирани" в уидгета (започва да каунтва новите само), но в %dailycount% на самият пост седят и натрупаните миналодневни.
Според мен не може да изчисти от базата тези от дейли каунт, прави го или ръчно или с крон джоб. Ако държиш да го има, може би трябва да пуснеш в maitenance - дейли чистене на таблицата на дейликоунт - How often should the maintenance be run: daily в 12.00 или близък някакъв. Това ще ти чисти таблиците само за дейли каунт посредствон кронгжоб (врътка един вид :) ) Обаче лошото е, че ще тормози още повече сървъра.
Лично аз просто бих махнал дейли каунт в самият пост - в output option трия %dailycount% колкото да не визуализира само дневните (броенето остава коректно) Няма да имаш грижи, защото имаш уидгет който ще ги визуализира коректно (бг-тупан врътка) :wink:
 
От: Препоръчайте ми плъгин за статистики(Wordpress)

Да, бъгясва се когато започне новият ден/период. Нулира миналодневните "номинирани" в уидгета (започва да каунтва новите само), но в %dailycount% на самият пост седят и натрупаните миналодневни.
Според мен не може да изчисти от базата тези от дейли каунт, прави го или ръчно или с крон джоб. Ако държиш да го има, може би трябва да пуснеш в maitenance - дейли чистене на таблицата на дейликоунт - How often should the maintenance be run: daily в 12.00 или близък някакъв. Това ще ти чисти таблиците само за дейли каунт посредствон кронгжоб (врътка един вид :) ) Обаче лошото е, че ще тормози още повече сървъра.
Лично аз просто бих махнал дейли каунт в самият пост - в output option трия %dailycount% колкото да не визуализира само дневните (броенето остава коректно) Няма да имаш грижи, защото имаш уидгет който ще ги визуализира коректно (бг-тупан врътка) :wink:
И аз след няколко дни чудене направих така ;) Но си мислех, че аз нещо не се справям с настройките на плъгина, макар, че в тях няма нищо сложно :) Все пак плъгина е чудесен, може би най-доброто за целите.
 

Горе