Приложението Iris

Leverage

Well-Known Member
Screenshot_2017-01-04-23-52-24.png Доста нашумя това приложение. Сега го промотираха и по БТВ с добри отзиви, даже от лекари. Някой от вас ползвал ли го е?
 
Бива го за който не умее да си настрои монитора или да се организира почивките.
Общо взето - съвременно тийн решение.
 
То за настроиките е ясно. Аз се чудех дали приложението ги прави автоматично според светлината в стаята. Повечето от тук едва ли почиваме колкото е нужно. Днес ще го инсталирам да го пробвам. :)
 
За да го прави автоматично е нужна обратна връзка - трябва да има сензор за осветеността.
 
За да го прави автоматично е нужна обратна връзка - трябва да има сензор за осветеността.
Мисля всички имат. Наскоро ми попадна едно приложение което мери уж осветеността. Като е тъмно GPS сам минава в тъмен режим...
 
Десктоп приложението се ориентира май само по часа, часовата зона и сезоните.
Аз го ползвам от около месец на много устройства (десктоп, лаптоп, мобилни телефони) - освен, че сега като го спра, синьото ще ми избоде очите, друг ефект не съм забелязал.
На мобилните телефони ми прави екрана дразнещо червен, но свикнах.
Само дето наистина не съм забелязал някаква промяна.

BTW, защо темата е в кофа, мисля, че е интересна?
 
И при мен много червенее на PC, сега ще го пробвам на телефона. Гълта ли много батерия като стои във фонов режим?
 
Иновативната "програмка", която е измислена преди има няма 30 години стигна и до тук :D
 
Е то почивките можеш и ти да си ги разпределиш, без да ти свири алармата. :) Иначе си намалете контраста на мониторите, особено ако сте в тъмна стая и е увеличен ще ви дразни на очите. Иначе браво на създателя на приложението.
 
BTW, защо темата е в кофа,
@Blinky , джаджата че е боза, боза е. Но не мисля, че е за кофата.
Ако всяка бозава тема местиш в кофата, доста работа ще ти се отвори.
А и ще трябва да пишеш правила кое е боза, та да можеш после да ги нарушаваш! :p

По темата: Не съм го качвал на телефон, защото Самсунг си е свършил отлично работата по ползването на екрана. (S 4 zoom).
На монитора го изтраях десетина минути, докато разцъквах възможностите му.
Браво мога да кажа единствено от патриотизъм. :D Инак си е чиста шлака.
 
Ние такива теми не пращаме в кофата
Като се има в предвид, че дори не е петък.
Не знам как успяха да направят интервю за тая програма. Не съм я ползвал, нямам и намерение, но това ми интересно дали е плащано за подобен репортаж, това си е чиста реклама.
 
След кратък размисъл снощи реших тук да пусна темата - в кофата. Не се сетих за друг подходящ раздел :) Както казва и freelancer на телефона като го инсталирах, екрана стана дразнещо червен, на други у-ва не съм го инсталирал. Някак очаквах нещо повече от него след като казаха, че има 1 млн тегления в САЩ и Индия. Създатвлят му обещава развитие и ще видим докъде ще стигне а него....
 
То си има тема отдавна, даже могат да се слеят. Софтуера си е на над 1г. някъде, ако не и повече. Това, че чак сега видиш ли дадена медия го споменава, а друг въпрос. Преди месеци и 24 фаса го споменаха, заедно с Dnevnik, OffNews и някоя друга, и? Нищо.

Факт е, че софтуера си е софтуер, полупрофесионалният монитор си е монитор, очилата са си очила. Идеалната комбинация си е монитор с полупрофесионална матрица (H-IPS, etc.; и хардуерно калибриран) + очила + софтуер (Iris/Flux). т'ва е.
 
То си има тема отдавна, даже могат да се слеят. Софтуера си е на над 1г. някъде, ако не и повече. Това, че чак сега видиш ли дадена медия го споменава, а друг въпрос. Преди месеци и 24 фаса го споменаха, заедно с Dnevnik, OffNews и някоя друга, и? Нищо.

Факт е, че софтуера си е софтуер, полупрофесионалният монитор си е монитор, очилата са си очила. Идеалната комбинация си е монитор с полупрофесионална матрица (H-IPS, etc.; и хардуерно калибриран) + очила + софтуер (Iris/Flux). т'ва е.

И капки... :) Пуснах темата сега, защото казаха, че се е развило приложението и ще се развива още, а не че е ново. Търсех отзиви да видя дали е поредния shit. Не е нищо особено, но иначе браво на създателя!
 
И капки... :) Пуснах темата сега, защото казаха, че се е развило приложението и ще се развива още, а не че е ново. Търсех отзиви да видя дали е поредния shit. Не е нищо особено, но иначе браво на създателя!
И все пак искаш ли да ти метнем темата на по-подходящо място? На мен лично също не ми се вижда редно да е тук. :) Ако не се лъжа имаше и репортаж по темата, този за това приложение. ;)
 

Горе