Проблем с ВИК!

dalasweb

Well-Known Member
Сори за темата ,но купих къща.Всичко добре,но има много начислена неплатена вода ,за която не знаех.От ВИК искат да я платя.Трябва ли да я платя или има други начини?
 
От: Проблем с ВИК!

Сори за темата ,но купих къща.Всичко добре,но има много начислена неплатена вода ,за която не знаех.От ВИК искат да я платя.Трябва ли да я платя или има други начини?

Това съм го преживял. Ще си я платиш, освен ако не накараш предишния собственик да я плати. Странното на тия сметки за ток и вода е, че уж се водят на човек, а всъщност са на имот. И като не намерят човека, изнудват собственика на имота. Щото им е по лесно.
 
От: Проблем с ВИК!

Да си търсят този, който има да им дава. Ти си искаш нова партида с нов водомер.
 
От: Проблем с ВИК!

Да си търсят този, който има да им дава. Ти си искаш нова партида с нов водомер.

Пробвал съм го, не става. Закриваш старата и правиш нова партида. Съответно след като изчистиш дължимите суми.
Това беше преди 7-8 години де, ама надали са се променили нещата.
 
От: Проблем с ВИК!

Трябва да има начин. Ти нямаш никакви права да закриваш чужда партида.
Те тези монополисти са се научили на лесното.
 
От: Проблем с ВИК!

Да си търсят този, който има да им дава. Ти си искаш нова партида с нов водомер.

нова партида се пуска,когато се събори сградата заедно с водомерите,тока ми казаха!
 
От: Проблем с ВИК!

Потърси си адвокат. Бах го важния водомер!
Но първо проучи нормативната база. Може пък и сам да се справиш.
 
От: Проблем с ВИК!

Аз съм твърдо за адвокат, съд...:)
Нито сметките са на твое име нито си използвал тая вода та да я плащаш!
 
От: Проблем с ВИК!

При прехвърлянето на имота не се ли следи за тежести - ипотеки, задължения, вярност на представените документи? Това не е ли в компетенцията на нотариуса, изповядал сделката? Консултирай се във някой форум на прависти...
 
От: Проблем с ВИК!

нова партида се пуска,когато се събори сградата заедно с водомерите,тока ми казаха!
Ми земи един чук и събори въпросния водомер.
После се обади да додат да ти сложат нов.
 
От: Проблем с ВИК!

първо сградата казаха!
 
От: Проблем с ВИК!

Сори за темата ,но купих къща.Всичко добре,но има много начислена неплатена вода ,за която не знаех.От ВИК искат да я платя.Трябва ли да я платя или има други начини?

Що ли ти не вервам :D

както и да е..по-темата:
плащай! поне вик-то не е частно
а тези сметки (ток, вода и т.н.) тряваше да провериш преди да купиш къщата.

Ако е толкова голяма - може да ги платиш на няколко пъти (трябва да отидеш до ВИК-то за да се разберете).
 
От: Проблем с ВИК!

ВЕРВАЙТЕ МИ ЗА 800 ДНИ ша ви опрая държавата- кой гу е казъл!!!:p

Що ли ти не вервам :D

както и да е..по-темата:
плащай! поне вик-то не е частно
а тези сметки (ток, вода и т.н.) тряваше да провериш преди да купиш къщата.

Ако е толкова голяма - може да ги платиш на няколко пъти (трябва да отидеш до ВИК-то за да се разберете).


гледам мноо отворен си ,кат балък ти май често плащаш непоръчно уиски от теб!
 
От: Проблем с ВИК!

ВЕРВАЙТЕ МИ ЗА 800 ДНИ ша ви опрая държавата- кой гу е казъл!!!:p

гледам мноо отворен си ,кат балък ти май често плащаш непоръчно уиски от теб!
До сега не се е налагало да плащам нещо което е израчил друг. А при теб това е доста често..май? не плащаш вода в твоята, купуваш къщи с неплатена...то и предишния собственик е бил като теб

Не мога да разбера защо се правиш на идиот..
Блинки да не те е наел да пускаш теми на конвейр..? защото бройката е важна и не иска да те загуби :lol:
 
От: От: Проблем с ВИК!

Блинки да не те е наел да пускаш теми на конвейр..? защото бройката е важна и не иска да те загуби :lol:
Това е стара тайна! ;)
 
От: Проблем с ВИК!

тИ КО СЯ КАТ КОНКУРЕНТ ЛИ МЕ МИСЛИШ?
 
Re: От: Проблем с ВИК!

Блинки да не те е наел да пускаш теми на конвейр..? защото бройката е важна и не иска да те загуби :lol:
Не бях аз, другия админ. :D Каза му, човек, трябва ни контент....действай. :)

А по темата, вярвам, че след прехвърлянето на собствеността, би следвало задълженията да си отидат на лицето, използвал това като ресурси, било ток или вода. Все пак сметките идват на име, не на имот. Не съм видял (то това вече влиза в някакви много силни халюцинации) къща или апартамент сам да си плати тока или водата. Това се получава, защото монопола е такъв тук. Все пак ще е нужно някой кретен пак да си купи джакузи и стол за няколко хилядарки.

Проблемът реално не е твой, а на оня бастун. Виж как е с колите, там ако не е регистрирана в общината, ходи я продай после - нали трябва да изчистиш данъците. И ти защо не си ги погледнал тези неща, все пак живеем в държава пълна с олигофрени от най-висока категория. Мои познати са такива и за това от тях (гледайки ги) знам, че трябва да гледам и това. Какви сметки има дадения имот или друг актив, който купувам. За това си мисля, няма ли начин това да им го обясниш или по една или друга причина да му продадеш нещо, което не си го е взел, за да покриеш сметките. Гадно, но всичко се плаща в този живот, няма как.
 
Ха - всички са еднакви явно. Сметките и от топлофикация са така - името на бележките на 1, после като не плати и пращат призовки на собственик, който няма нищо общо със сметката, клиентски номер и др. СЪДИ СЕ С ТЯХ. Ще ти падне всичко до 2009. Другите - казваш на самия длъжник, че ако да 2 месеца (примерно) не ги изплати ще го съдиш и него и няма да се отърве лесно. Даже и за цялата сума може да го съдиш, нищо, че вече е паднала - ти все пак си я разчистил.

Адвокатите по такива дела в страната ни са много, защото просто иначе няма управия. Зависи за какви суми говориш, но в една от наредбите пише какви са минималните хонорари на адвокат в зависимост от сумите, за които се спори. Виж тук за някаква ориентация, но не съм сигурна, че са актуални. До 14.000 мисля че са към 500 максумум над това стигат до към 900. Мисля. Не съм добра в математиката.

Успех и дано най-накрая хората се сетим, че не може да ползваме нещо и да не си заплащаме. Карма. Има в СУ един цитат, за жалост не помня на кой беше:
Ако има някой, който получава без да работи, то някъде има друг, който работи без да получава.
Спокойно може да се обърне и в такива случай, но не мисля, че на ползващите им дреме... докато не им се каже черно на бяло, че трябва.

Правата трябва да се търсят като не става по лесния начин.
 

Горе