Проблем с процесорното време

Набръмчах всичко на макс що може да кешира. Сега си лети, но по админ панелите е някаква адска мъка.. нормално - цъка се яко. Ще видя 24 часа рекорд какво ще покаже в крайна сметка, но при всички положения ако се разцъква из панела, ще фърчи нагоре, това май няма спасение.
Ще ти кажа едно нещо. Профитата обикновено търсят проблема някъде из най-сложните разрешения. А пък той обикновено е нещо семпло, например да си изчистиш машината. Я, пробвай :)
 
Прав си кривчо, оказа се, че вентилатора е събрал яко косми от котката и бил зациклил 😆

Айде бегай на Шипка и стига спами 🤪
 
Айде бегай на Шипка и стига спами 🤪
На Шипка ми се ходи или в слънчево време, или в голям сняг да си представя как са изкачвали тия хълмове. Ходил съм на Шипка в много сурово време, атмосфера. В ляво има една странна скала. Щях да се пребия там. Напред е Яз. Жребчево, вижда се дори в мъгливо време. Още по наляво има хижа.
Не спамя, бе. Говорим си.
 
Не спамя, бе. Говорим си.
ахахаха ОК :) ама аз бягам, че имам малко уърк, че как е тръгнало, мое ме накараш да си инсталирам мирката 😆
 
ахахаха ОК :) ама аз бягам, че имам малко уърк, че как е тръгнало, мое ме накараш да си инсталирам мирката 😆
Ддз, искаш да бягаш от мен, а? Добре, бягай.
 
Набръмчах всичко на макс що може да кешира. Сега си лети, но по админ панелите е някаква адска мъка.. нормално - цъка се яко. Ще видя 24 часа рекорд какво ще покаже в крайна сметка, но при всички положения ако се разцъква из панела, ще фърчи нагоре, това май няма спасение.
Първия признак, че кеша работи. Административните панели обикновено са онази част от сайта, която не се кешира и работи най-интензивно с базата данни. Намери някой свободен сисадмин да ти вдигне един добър мониторинг за базата данни и ще видиш къде ти е драмата.
 
Последно редактирано:
Благодаря за съветите! Няма драма, всичко е точно, а и аз имам голям проблем с доверието :)
Просто видях, че имам постоянно 80% свободна памет, а цпу "в покой" е 15% постоянно, но пък бие тавана през няколко часа и понякога всичко умира за минута-две. И леко от куртуазия към фирмата, викам я ако може някаква галимация още да сваля тия цпу издънки. Но истината е, че сървърчето е много слабичко, инак хиляда галимации съм направил, ако кажа какво има на него и какъв му е ресурса, едва ли някой ще повярва :D
Ще видя след ден как е.
По тъпото е, че вече не мога да слагам нищо повече, а пичовете нямат никаква оферта за локацията, която искам, а още по тъпото е, че като свикна и съм доволен, мноого трудно се местя.
 
Намери някой свободен сисадмин да ни вдигне един добър мониторинг за базата данни и ще видиш къде ти е драмата.
Ако е WP няма нужда цял сисадмин да се ангажира.
 
Ако е WP няма нужда цял сисадмин да се ангажира.
то ако е WP, няма нужда и от LiteSpeed ама е вкарал кинти човека. Защо да не вкара още и за някой junior със свободно време
 
Няма страшно, там съм на бартер.. въпреки, че ако зема да монетизирам бартера, верно ще излезе скъпичко :)

Трабъла е когато се засекат няколко магазина да си обработват поръчките по едно и също време, няма как да им дам график, ти ще обработваш между 3-4, ти между 4-5 ти между 5-6 и тн ахахахаха
Ама няма драма, търпи се :)

Иначе много благодаря, че сте толкова загрижени 🤗
 
Благодаря за съветите! Няма драма, всичко е точно, а и аз имам голям проблем с доверието :)
Просто видях, че имам постоянно 80% свободна памет, а цпу "в покой" е 15% постоянно, но пък бие тавана през няколко часа и понякога всичко умира за минута-две. И леко от куртуазия към фирмата, викам я ако може някаква галимация още да сваля тия цпу издънки. Но истината е, че сървърчето е много слабичко, инак хиляда галимации съм направил, ако кажа какво има на него и какъв му е ресурса, едва ли някой ще повярва :D
Ще видя след ден как е.
По тъпото е, че вече не мога да слагам нищо повече, а пичовете нямат никаква оферта за локацията, която искам, а още по тъпото е, че като свикна и съм доволен, мноого трудно се местя.

М/у другото какво ще кажеш да пускаш в моя сайт :)
Искаш ли? Не отговаряй веднага. Помисли си.
 
то ако е WP, няма нужда и от LiteSpeed ама е вкарал кинти човека. Защо да не вкара още и за някой junior със свободно време
Имах предвид че мониторинг на базата данни спокойно се прави през админ панела и няма нужда от кой-знае колко акъл да се разбере къде е проблемо.
 
М/у другото какво ще кажеш да пускаш в моя сайт :)
Искаш ли? Не отговаряй веднага. Помисли си.
Твоя сайт е гробница, мерси все пак, помислих достатъчно дълго 😆
 
Имах предвид че мониторинг на базата данни спокойно се прави през админ панела и няма нужда от кой-знае колко акъл да се разбере къде е проблемо.
Абе да ти кажа, явно е много тайна функционалност или мързела на родния уеб мастър е в повече, но никой не я ползва. Всеки иска магическата команда на сървъра /usr/bin/solve -m problem
 
Момци не се пищенсясвайте излишно, щото и от Марс се вижда :) Тва театро "ако не по врат, да пробвам по шия" си го играйте в къщи..ако ви позволяват де 😆
 
Твоя сайт е гробница, мерси все пак, помислих достатъчно дълго 😆
Еми раздвижи го, какво толкова?
 
Ама говори ми конкретно бре чичка! Кви са тия гимнастики, кви са тия кашета, някво яко двуличие..чак не е истина. Ако до сега не разбрахте, че с мен се комуникира ДИРЕКТНО, то никога няма да влезем в каквато и да е комуникация. Вместо да ми се кълчиш, пиши директно какво искаш, а аз ще преценя дали съм ОК или не съм ОК, има и лични съобщения ако не знаеш, не виждам никаква файда от тие публични превземания.
Но ако ме питаш, вече 2000 пъти ти писах, че няма смисъл да се занимаваш с тези глупости и че никога няма да има каквато и да е файда за теб. Ама кат си ексибиционист - ОК твоя си воля ;)
 
Ама говори ми конкретно бре чичка! Кви са тия гимнастики, кви са тия кашета, някво яко двуличие..чак не е истина. Ако до сега не разбрахте, че с мен се комуникира ДИРЕКТНО, то никога няма да влезем в каквато и да е комуникация. Вместо да ми се кълчиш, пиши директно какво искаш, а аз ще преценя дали съм ОК или не съм ОК, има и лични съобщения ако не знаеш, не виждам никаква файда от тие публични превземания.
Но ако ме питаш, вече 2000 пъти ти писах, че няма смисъл да се занимаваш с тези глупости и че никога няма да има каквато и да е файда за теб. Ама кат си ексибиционист - ОК твоя си воля ;)
Напиши някоя статия за моя сайт. Какво по-директно от това искаш?
 

Горе