Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте някой може ли да ми помогне със съвет как да изтрия около 10000 спам коментара от блог в уърдпрес. Сложих си плъгин аскимет който работи но старите спамове си остават. Ръчно ще се побъркам ако ги трия. Може ли някой да ми обясни има ли възможност да ги махна или не. Търсих в гугъл но не успях да намеря някакво лесно разбираемо решение по темата. Предварително благодаря на отговорилите.
 
Най-лесно ще ти е от админа - Коментари -> Настройка на изгледа -> Показване на 20 коменатара -> променяш на 100 или 500 ... и триеш на няколко пъти.
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

С плъгин става триенето
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Или:
1. отиваш си в phpmyadmin-а
2. отваряш си тейбъла на уърдпреса
3. отиваш на wp_comments или там какъфто ти е префикса_comments
4. Избираш да ти показва по 1000 резултата
5. Mark all
6. След като си ги маркирал бутончето с хикса
7. Потвърждаваш, че искаш да ги изтриеш
8. Почваш от стъпка 1 докато ти свършат коментарите
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Благодаря за коментарите и съветите но проблем е, че нямам достъп до phpmyadmin човека за който работя ми дава админ акаунта му за въпросният блог и казва премахни спам коментарите. Vaskoa нямам такова меню настройки на изгледа в меню коментари.
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Булблогър благодаря за коментара да знам, че ще се справя и ръчно ама имам още около двадесет блога да оправям някакви сателитки. Виж един скрийн и ми кажи къде забелязаваш тази опция вероятно версията на уърдпреса е някаква стара. http://imageshack.us/photo/my-images/687/primerh.jpg/
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Бате и ти си прав ама ако блога е на тема продажба на прахосмукачки в България например а коментарите в по-голямата си част са на английски език и гласят Buy Party pills NOW или нещо подобно става малко наакана работата. Все пак благодаря ти за плъгина.
 
Ето плъгин специално предназначен за жертви като теб

http://wordpress.org/extend/plugins/delete-pending-comments/

н
е съм го тествал - пробвай. М др версията на уордпреса ти е нова доколкото се вижда от картинката

а да, и сложете нещо за защита от тия коментари - има плъгин за писане само на кирилица, има за къстъм капча и т.н. Това с масираното триене на коментари от базата не е работа
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Тоя ако не съм го оспамил и аз с тия парти хапчета :D :D
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Пич 1000 коментара и на ръка по 20 се трият по бързо от колкото да пуснеш тема и да я следиш два дена
 
аз останах с впечатлението, че са по десетина хиляди в 20+ блога т.е. са над 200 000 коментара. Ако говорим за хиляда коментара най-чисто и елементарно е ръчно - след 10 минути си забравил вече
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Объркал съм се 10 000 са били коментарите но пак до сега да е забравил
 
От: Проблем с хиляди спам коментари в Уордпрес блог

Момчета благодаря, че помогнахте ще търся разни плъгини ще се оправя. Коментарите в най-важният ми блог са десет хиляди а имам още около 21 блога където на места коментарите стигат 15000 и така нататък. Булблогър ще му кажа на моя човек да го инсталира тоя плъгин delete-pending-comments сигурно ще бъде ефективен защото аз от моя компютър няма как да го пусна. Отново благодаря на писалите по темата.
 
Ето плъгин специално предназначен за жертви като теб

http://wordpress.org/extend/plugins/delete-pending-comments/

н
е съм го тествал - пробвай. М др версията на уордпреса ти е нова доколкото се вижда от картинката

а да, и сложете нещо за защита от тия коментари - има плъгин за писане само на кирилица, има за къстъм капча и т.н. Това с масираното триене на коментари от базата не е работа

Тествах го - работи безотказно. Имах блог, който дори не мога да заредя страницата с коментари - над 360 000. Отплющя ги за няколко секунди ама отлетяха и в спам фолдъра, не проверих дали има някакви одобрени - и да е имало и тях ги няма
 
ето това бях ползвал преди месеци

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-optimize/

днес ми се наложи пак безотказное има отметка за чистене на пендинг спам оптимизация на базата
 

Горе