Проблем с AdWords

Synthetic

Active Member
Здравейте и честита нова година на всички! :) Имам проблем с Adwords . Заредих си ваучер , добавих и отделно средства от картата , направих кампания , почти всички ключови думи отговарят на условията за 1-ва страница , но когато влизам в акаунта си всеки ден ми изписва ,че импресиите са още повече от предходния ден, но за съжаления няма нито 1 клик..

Кликвания: 0
Импресии 2 997


Ключовите думи представляват името на даден продукт + различни keywords комбинации.

Имам 2-ри акаунт в adwords ,там съм заредил ваучер за 100$ и не ми е искано да платя салдо мин.10$ , изписва ми ,че кампанията ми е одобрена , но нямам нито 1 импресии , съответно нито 1 клик...

Някакви идеи? Благодаря!
 
От: Проблем с AdWords

За първия случай - оправи си рекламите.
Един от критериите за професионално изготовена реклама е:
- В заглавието на рекламата да ползваш ключовите за нея думи
- На първия ред от описанието да представяш качествата на продукта или услугата си, например: "хостинг на ниски цени"
- На втория ред се слага някакво call to action изречение, например "обърнете се към нас"

За втория случай не мога да ти помогна. Ако няма видима причина (примерно кампанията да не ти е активирана), пиши на съпорта.
 
От: Проблем с AdWords

Оправи си качеството на рекламите.

Ако рекламираш войнишки колани и купиш дума "колани", ще се конкурираш със всички, който продават дамски колани, колани за садо-мазо и т.н.

Търсещите искат да видят в рекламата ти това, което търсят, затова бъди специфичен.
 
От: Проблем с AdWords

Точно затова му обяснявах, че рекламата ми трябва да е описателна.
В единя случай си популяризира бранда без да се набутва допълнително за това. Освен с по-ниския CTR, обаче не е голяма разликата.
 

Горе