Проблем с slide images на тема

От: Проблем с slide images на тема

Моля някой да помогне,ако трябва ще платя..може ли да е нещо от сървъра или правата на някоя папка и да не може да оразмерява изображенията? :(
 
От: Проблем с slide images на тема

Намери из папката на темата папка timthumb.
Вътре в нея трябва да има папка cache.
През ФТП смени правата на cache на 777.
 
От: Проблем с slide images на тема

Няма такава папка за съжаление...пробвах с тези двете долу.Дадох им 777,на всички файлове,но няма промяна :( Благодаря,че се опита да помогнеш :)
wp-content/themes/snapwire/images/thumbs/
wp-content/themes/snapwire/cache/
 
От: Проблем с slide images на тема

Дръпнах темата да погледна. Сложили са тимтъмб направо в папката на темата, което е абсурд.
Може да пробваш да сложиш 777 на папката на самата тема.
Ама само за тест, не го оставяй така.
 
От: Проблем с slide images на тема

Сложих 777 и на цялата папка и на файла timthumb.php и не се получи отново :( Ами не може ли да си създам папка timthumb и вътре да сложа файла timthumb.php и да им дам 777? :) Темата много ми харесва и има възможност за много неща,но с този проблем... :(
 
От: Проблем с slide images на тема

Ми може да пробваш ама сигурно темата няма да намери скрипта на новото място.

По-добре си намери друга. Тая прави нещата по доста извратен начин, не ползва чисто уордпрески функции.
 
От: Проблем с slide images на тема

Мерси много за помощта :) Ще потърся,макар че тази отговаряше на всичките ми изисквания от към дизайн и функционалност :) Накрая ще взема да си купя някоя поне всичко да е ок..
 
Няма проблем с тимтъмб-а. Десен бутон и копи на имидж локейшън след това пействане в нов таб и резултата е:
PHP Error Message

Warning: realpath() [function.realpath]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache/htdocs) is not within the allowed path(s): (/home/:/usr/lib/php:/tmp) in /home/a1834538/public_html/wp-content/themes/snapwire/timthumb.php on line 811

Free Web Hosting

PHP Error Message

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/usr/local/apache/htdocs/wp-content/uploads/2011/08/Sexy_backstage_by_Ukiko.jpg) is not within the allowed path(s): (/home/:/usr/lib/php:/tmp) in /home/a1834538/public_html/wp-content/themes/snapwire/timthumb.php on line 823

Проглема ти е от хостинга.

Едит: Проблема ти може би ще се реши като дадеш права 777 на папката cache в папката където ти е тамата. И в къстом фийлда където си попълнил адреса до снимката, ползвай вместо http://sait.com/snimka.jpg, само sait.com/snimka.jpg
 
Последно редактирано:
Прочети редакцията.
 
От: Re: Проблем с slide images на тема

Кой да предположи :mrgreen: .
 
Нищо няма да стане. Тези от 000webcrap ти е*ават мамата. Сменяй хостинга :)
 
От: Проблем с slide images на тема

Значи с каквато и да е тема хостинга не позволява функция да се правят thumb? Как да разбера евентуално с новия хост дали ще действа? :)
 
От: Проблем с slide images на тема

Значи с каквато и да е тема хостинга не позволява функция да се правят thumb? Как да разбера евентуално с новия хост дали ще действа? :)


Най-добре ,отдели си 30-40 лв и вземи платен хостинг :)
 
Re: От: Проблем с slide images на тема

Значи с каквато и да е тема хостинга не позволява функция да се правят thumb? Как да разбера евентуално с новия хост дали ще действа? :)

Взимай си хостинг с смс-че от тук http://hostsean.bg/hosting/sms и няма да имаш проблеми. Като за в начало и параметрите на първия план ще те устроят.
 
От: Проблем с slide images на тема

С paypal не става ли да платя примерно за 1 година,той изглежда евтин хоста и там ще тръгне всичко ок нали?
 
Специално за тези планове не съм сигурен, по-добре им пиши на съпорта или си избери някой от тези планове.
Разгледай и секцията за хостинг във форума. Наскоро бяха публикувани промо кодове за icn и hostsean за намаление.

Предложих вариант със смса, защото не бях сигурен дали имаш финансовата възможност за повече, след като я беше подкарал на безплатен хостинг и то от най-големите измамници :)
 
От: Проблем с slide images на тема

Пратих парите и чакам да ме активират и да видя от някъде днс-ите,че да пренасоча домейна :) Мерси много за помощта пичове :) Финансова възможност имам,но това ми е повече като хоби,а сега имам малко повече време и за около 30 дни вече имам 3 сайтчета и се опитвам да пусна още толкова до към есента и да си направя нещо като мрежа :)
 
Като си преместиш сайта не забравяй, отново да дадеш 777 на папката cache в папката на темата и за урл адрес към картинката да ползваш sait.com/adres/na/snimkata.jpg
А иначе - чуеш ли безплатно - бягай! Такова животно няма, има трошене на нерви, нищо повече.
Успех!
 

Горе