Пробните статии - в кофата

KaterinaK

Member
Мислех да си замълча и да не ви занимавам с глупостите на хората, но ми преля чашата. За две седмици двама клиента изведнъж се отказват от написаните текстове като ги прочетат.

Ок, ще си кажете, тя не може да пише. Но реално проблемът е, че хората не ми задават критерии за текста, казват пишете за нас. А после ми казват - "Отказваме се", без да ми кажат "Ей, дай да преработим текста, не ми харесва така, промени това", казват ми " Все ми е тая, че си изхабила един час за работа" естествено облечено в красиви думи като " Сменихме маркетинг подхода" или "Не споменавате достатъчно нашите продукти".

ОТКАЗВАТ СЕ СЛЕД НАПИСАН ТЕКСТ

И ми казват, че няма да заплатят текст. Аджеба какво правя тогава, освен да си скубя косите, че се занимавам с идиоти?
 
Дай да ги видиме тези пробни статии. Пусни една тук да разгледаме какво толкова пък не харесват.
 
Мацка защо пишеш пробни текстове? Като гледам имаш блог, ако искат нещо да видят - показвай им блога или нещо, което е вече публикувано другаде.
 
Спокойно де, свиркаш си и продължаваш напред. Пиши ги в графата "токсични клиенти" и не си хаби нервите :)
Предполагам, знаеш че при всеки вид дейност/бизнес е така...ако знаеш, колко проекта за кухни сме направили, колко размери за врати нахалост сме взели, и накрая даже и "мерси" няма, покриват си се хората и това е...не може всичко да е наред, не се коси :)
 
Дай да ги видиме тези пробни статии. Пусни една тук да разгледаме какво толкова пък не харесват.
Хайде спрете с простотиите си вече. Бива сеирджийство, бива, ама вие вече се излагате. От къде на къде ще пусне тук статии, които после може да продаде на някого друг? Ще ги платиш ли?

Към авторката - това ми се е случвало не един или два пъти. Вече плащането става 100% предварително и честно казано не виждам друг вариант за момента. Пишейки по форумите ще намерите само тролове, които искат да гледат за пропусната запетая или пълен член, което ще ви натякват дори в отвъдното и ще бъдете заклеймена като некадърен копирайтър, независимо какво предлагате.
 
Хайде спрете с простотиите си вече. Бива сеирджийство, бива, ама вие вече се излагате. От къде на къде ще пусне тук статии, които после може да продаде на някого друг? Ще ги платиш ли?
Простете, сър, фриволността ми е санкционирана заслужено. Относно плащането, ще платя за една статия от ''кофаджийските'' на автора, ако ми предостави начин на плащане на ЛС. Условието е да я публикува тук в темата за обсъждане.
 
Мацка защо пишеш пробни текстове? Като гледам имаш блог, ако искат нещо да видят - показвай им блога или нещо, което е вече публикувано другаде.

Така и направих, но образователният център бе с такива претенции, че искаха специално статия за тях. Вчера пуснах поста в група във Фейсбук с фрийлансъри, като видели недоволството ми и,че достигнахме 100 коментара, ми се извиниха. Е да, ама пари - няма. Излагат се за 20 кинта, тъй като им намалих цените за пробната статия.
 
Простете, сър, фриволността ми е санкционирана заслужено. Относно плащането, ще платя за една статия от ''кофаджийските'' на автора, ако ми предостави начин на плащане на ЛС. Условието е да я публикува тук в темата за обсъждане.

Едната е специално за образователен център, не вярвам да ти свърши работа, другата е за избор на детска козметика, 300 думи, ако тя ще ти свърши работа, ще я публикувам, даже не искам пари. Аз мога да си я сложа и в моя сайт, но ме е яд и не искам да я виждам. Така, че подарявам я, дай ми мейл, да ти я пратя, ако ще ти свърши работа.
 
Едната е специално за образователен център, не вярвам да ти свърши работа, другата е за избор на детска козметика, 300 думи, ако тя ще ти свърши работа, ще я публикувам, даже не искам пари. Аз мога да си я сложа и в моя сайт, но ме е яд и не искам да я виждам. Така, че подарявам я, дай ми мейл, да ти я пратя, ако ще ти свърши работа.
Нещо не си разбрала - той иска да ти се подиграва, статии не иска
 
0
Хайде спрете с простотиите си вече. Бива сеирджийство, бива, ама вие вече се излагате. От къде на къде ще пусне тук статии, които после може да продаде на някого друг? Ще ги платиш ли?

Към авторката - това ми се е случвало не един или два пъти. Вече плащането става 100% предварително и честно казано не виждам друг вариант за момента. Пишейки по форумите ще намерите само тролове, които искат да гледат за пропусната запетая или пълен член, което ще ви натякват дори в отвъдното и ще бъдете заклеймена като некадърен копирайтър, независимо какво предлагате.
Брей, кроса като някоя учителка почнал да пише :confused:
 
На теб образованието ти липсва и това си личи от километри
Майтап няма, няма средно завършено.
Ти кой клас си? Би трябвало вече поне средното да си изкарал? Какво ще учиш след 8 клас?
 
@KaterinaK

Простете ми невежеството, но не разбрах точно какво е станало. Вие сте написала пробни статии, за да види клиентът как пишете, но клиента не ги е харесал и респективно, не ги е платил. Така ли е или бъркам? Ако е така всяка пробна статия се пише, с цел клиентът да опознае стила на писане и това, което можете да му предложите. В повечето случаи той не е длъжен да плаща. Друг е въпросът, че такива пробни статии отдавна не се пишат, защото крият множество рискове.

По-горе са Ви посъветвали да развиете сайт или блог, където да предоставите портфолио, което показва как пишете. Клиентът гледа това портфолио, и ако му харесва как развивате темите, концепциите и стратегиите за писане, то той ще поръча и плати (авансово или напълно). Ако не хареса портфолиото, то просто ще отиде при друг копирайтър. Разбира се, във вашето портфолио може и да не присъства темата, от която се интересува клиентът, но това няма голямо значение, тъй като от прочетените статии, които сте писали за други клиенти, може да се придобие обща представа за възможностите ви.

Аз вече не пиша пробни статии, тъй като съм минавал с едно мерси и обещания за съвместна работа, които потъват в трета глуха. За щастие тези случаи при мен бяха голяма рядкост, но ги имаше. Поставяйте конкретни условия на клиента, когато му предоставяте материал. Аз съм ставал жертва на "клиент", който иска пробна статия и казва, че не е по негов вкус и се отказва от нея. Само след 2 дни статията се появява в неговия сайт, без никаква преработка.

Ясно е, че който плаща, той поръчва музиката. Това обаче далеч не значи, че трябва да допускате гаври с работата ви. Създайте професионална среда, в която не се допускат подобни машинации, ако искате да работите спокойно и да получавате справедливо заплащане за труда си.
 
Едната е специално за образователен център, не вярвам да ти свърши работа, другата е за избор на детска козметика, 300 думи, ако тя ще ти свърши работа, ще я публикувам, даже не искам пари. Аз мога да си я сложа и в моя сайт, но ме е яд и не искам да я виждам. Така, че подарявам я, дай ми мейл, да ти я пратя, ако ще ти свърши работа.
Не ми трябва статията, защото нямам сайтове на български език. И определено не искам да ти се подигравам, както се изрази господина. Интересно ме е защо не искат да ти купуват статиите. Прежали една статия и я пусни в темата, да видим какво е качеството, тъкмо и реклама ще си направиш.
 
Не ми трябва статията, защото нямам сайтове на български език. И определено не искам да ти се подигравам, както се изрази господина. Интересно ме е защо не искат да ти купуват статиите. Прежали една статия и я пусни в темата, да видим какво е качеството, тъкмо и реклама ще си направиш.
Доматите с колците не ги ядем
 
Доматите с колците не ги ядем
Хапвай, хапвай, моето момче, голям да пораснеш:)
 

Горе