Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

strana

Well-Known Member
Рейтинг - 97.7%
43   1   0
Предлагам рекламни позиции за линкове в Страна (stranabg.com) .
Разположение - SMS Top (лява колона, център, на всички страници освен форумните)
Цена - 1.20лв. (с включен ДДС) на седмица.
Плащане - чрез sms (има упътване за номера и текста на съобщението).

предлагам подобни на тази оферти и за следните сайтове: lekarbg.com, stroitelbg.com, rusbg.com, barovete.com, flirtovete.com, naemite.com
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Без редирект ще бъдат с nofollow, което ще е по-голям проблем. Докато така хем има трафик, хем има и CI.
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

BTW, има опция за директни линкове, но те са във "Favicon паркинга" - цените са подобни, макар и на месечна база.

Не пускам всички опции, за да не се разводнява рубриката. Който прояви интерес, ще може да се запознае с евентуалните възможности и сам.

офтопик: преди 3-4 години по сайтовете гилаше един д-р Радев МТ, нали не си ти? :)
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Нямам си на представа какъв е скрипта, но мисля, че не е твой и не те обвинявам за нищо. Преди две-три седмици бях пуснал 1 смс за твоят сайт. На сутринта в сайта ти пишеше, че съм получил 30+ клика, а в статистиките и на трите брояча имаше само едно посещение от странабг.ком .
Не вярвам скрипта по някакъв начин да заличава referral в браузера, но дори да го правеше, щях да забележа повишение в direct hits.
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

1. Сайтът е на джумла, а смс-ите са чрез core-компонента weblinks.
2. Числата в скоби не показват броя на уникалните посещения и се взимат под внимание само при определяне на позицията на линка. Най-вече нарастват поради сърч-ботовете, които ги индексират често. Което всъщност не е толкова лошо, особено за нови сайтове - съдържанието им влиза в базите на Гугъл доста по-бързо.
3. Именно затова се премина към вариант плащане за период, а не за брой посещения - за да няма разногласия. То какви разногласия може да има за цената на една халба бира седмично не знам, но важното е нещата да са прозрачни - предлагам оферта, а на който му харесва - я приема или пък пробва дали ще му хареса. Левче-кефче, дет се вика.
 
Последно редактирано:
От: От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

офтопик: преди 3-4 години по сайтовете гилаше един д-р Радев МТ, нали не си ти?

ся го чувам тоя....


ся начи до колкто разбрах ти нещеш умишлено да са директни линкове тъй ли, не че заради com_weblinks нешо..
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Конкретно в случая не става въпрос, че десетина линка седмично ще повлияят негативно на ранка на сайта, той и без това е само четворка, трудно може да падне по-надолу. Просто ако ги направя директни, то броячите на компонента ще спрат да отчитат, съответно линковете няма да се изкачват нагоре, а ще седят статични на едно място.

Но щом смяташ, че това е проблем, то ще почовъркам кода и ще ги направя директни до десетина минути.
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Не бе недей, щом искаш да ти се смятат колко са цъканията.
Въпреки, че на тоя компонент 10 клика с мишката му влияят добре
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

... той и без това е само четворка, трудно може да падне по-надолу.....
Как реши че е 4-ка като е 0??


и аз се възползвах :)
 
Последно редактирано:
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Че си се възползвал - добре дошъл, ама не разбрах кое е 0? :eek:

Иначе са направени следните промени:
1. Броячите са нулирани - и без това не отчитат уникалните, а преходите (без значение бот, човек, или зациклила мишка)
2. Линковете към партньорите са директни.
3. Рубриката е променена на "Сайтове на седмицата", вероятно посетителският интерес ще е провокиран повече отколкото с SMS Топ (то без броячи вече не е и топ де).
4. Линковете се показват на random-принцип, за да има равнопоставеност, пък и евентуално за повече посещаемост.

Ако има още оплаквания, забележки или идеи - давайте, чета ги с удоволствие :)
 
От: От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Че си се възползвал - добре дошъл, ама не разбрах кое е 0? :eek:

Иначе са направени следните промени:
1. Броячите са нулирани - и без това не отчитат уникалните, а преходите (без значение бот, човек, или зациклила мишка)
2. Линковете към партньорите са директни.
3. Рубриката е променена на "Сайтове на седмицата", вероятно посетителският интерес ще е провокиран повече отколкото с SMS Топ (то без броячи вече не е и топ де).
4. Линковете се показват на random-принцип, за да има равнопоставеност, пък и евентуално за повече посещаемост.

Ако има още оплаквания, забележки или идеи - давайте, чета ги с удоволствие :)
PR без www е 0 , с www е 4,
което означава че е имало някакъв редирект, или без ввв към стараница с 0 или ввв към страница 4,
стана ли ти ясно?
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

А, 10х, вярно, че e бил изключен сео-бота, а доста търсачки възприемат един и същи сайт без www и сайт с www като два различни. Тъй като навсякъде в настройките е зададен с www, то затова не намира никакви линкове без www. А тука го пуснах без www, щото като нов потребител нямам право на линкове и не ми позволяваше да напиша с www :) Уместна забележка, ще го поправя.

пп. не е имало редирект.

Сега направих запитване в Гугъл за индексираните страници на stranabg.com . Намира към двеста хиляди, но всички са с www
 
Последно редактирано:
От: От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

А, 10х, вярно, че e бил изключен сео-бота, а доста търсачки възприемат един и същи сайт без www и сайт с www като два различни. Тъй като навсякъде в настройките е зададен с www, то затова не намира никакви линкове без www. А тука го пуснах без www, щото като нов потребител нямам право на линкове и не ми позволяваше да напиша с www :) Уместна забележка, ще го поправя.

пп. не е имало редирект.

Сега направих запитване в Гугъл за индексираните страници на stranabg.com . Намира към двеста хиляди, но всички са с www
Имало е редирект щом ПР се разминава
виж това - http://www.google.bg/search?hl=bg&r...dr=all&q=info:stranabg.com&btnG=Търсене&meta=
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

Допреди една седмица първа страница зареждаше директно линка с новините от съответната дата от календара, затова показва подобен линк. Чак сега разбрах за какъв редирект ми говориш, мислех, че се опитваш да натопиш сайта в някакви некоректни методи :) Но пък от това следва, че е добре, че се смени този начин на показване, жалко само, че обновяването на pr беше съвсем наскоро и сега ще трябва да се чака поне 3 месеца до следващия.
 
От: Продавам линкове чрез sms - 1.20лв. на седмица

10x за идеята, coolice

Пробутах това в htaccess-a:
Код:
RewriteEngine On  
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stranabg.com
RewriteRule (.*) [URL]http://www.stranabg.com/$1[/URL] [R=301,L]

Върши работа, разбира се, но ме притеснява при код 301 дали при следващото преиндексиране няма да се загуби съвсем PR на "без www"?
 

Горе