Продажба на Фейсбук Група

teoteo

New Member
Имам група с около 80К+ души от цял свят, като съм намерил купувач...По средата на продажабата ми заяви, че има опасност групата да бъде блокирана и да загуби инвестицията и, като изглежда не е наясно точно какво и как може да се случи. Има ли някой запознат , да обясни стъпка по стъпка какъв вариант да се предприеме за предване на админ правата с минимален риск за бъдещето на групата ?
Благодаря предварително !
 
Ако съм те разбрал както трябва и опасенията на евентуалният купувач са да не ви усети нещо фейсбоклука ,че правите шашми със смяна на собственика на групата ,мисля че за прехвърлянето на една единствена група не е бог знае какъв проблем.
При продажба на някакво количество страници или групи аз лично съм ги прехвърлял за няколко дни , но ставаше въпрос за 13 групи накуп мисля бяха. В деня на сделката направих админ клиента на всички групи и след това в рамките на седмица да кажем всеки ден махах по някой друг мой профил от групата за да не е някаква прекалена активност за едно и също нещо от един и същи профил.
 
Става въпрос за интелектуална собственост, ако Фейсбук засече няколко такива публикации които нарушават авторското право, особено споделени от админ групата ще бъде свалена. Но ако групата ти е българска и си търси оправдание да я купи за 500 лв , то той те лъже. Групи от 80 000 са от порядъка на 2 до 3000 лв зависи за кой за какво му трябва и с каква цел я ползва, колко е активна, дали е публична или не и т.н, дали е с нарушения , дали е наказвана и т.н.
 
Става въпрос, че според правилата на Фб , нямаме право ...
 
Става въпрос, че според правилата на Фб , нямаме право ...
Е тва е ясно на всички, ама ти няма да им казваш де
 
Със сигурност няма да се обяснявам, но как да обясня на купувача реално какъв риск съществува ? Групата е силно таргетирана, клиентът е от листата ми с приятели и също член на групата...съдържанието няма да се променя ,нито идеята на групата, дори напротив, ще се добавят уебинари и подкасти в нея, пак насочена към тематиката на групата...
 
ми той си знае какво купува и знае, че всеки един момент може да остане без група, така е с фейса, имаш, после нямаш, не е като да е твое
 
Със сигурност няма да се обяснявам, но как да обясня на купувача реално какъв риск съществува ? Групата е силно таргетирана, клиентът е от листата ми с приятели и също член на групата...съдържанието няма да се променя ,нито идеята на групата, дори напротив, ще се добавят уебинари и подкасти в нея, пак насочена към тематиката на групата...
Еми ето аз ти казвам,че съм прехвърлял многократно групи и не съм имал проблем. Блокирали са ми страница даже незнам защо, по някви причини изсмъкани от пръстите. Горял съм с профил с много групи и страници към него (говоря за профил на 15 години съвсем реален от началото на ФБ в БГ).

Извода е ,че сигурно нема, всичко у фейса си е малко тото, ама като реално твоята група всъчност не е твоя собственост е тъй.
 
Това е ясно, идеята е какво може да представлява риск при самата смяна на админите и как реално Фб ,може да реши, че е имало нелигитимни действия ?
 
Това е ясно, идеята е какво може да представлява риск при самата смяна на админите и как реално Фб ,може да реши, че е имало нелигитимни действия ?
Сменяй смело прехвърлял съм около 15 групи
 

Горе