Продажба на акции

floozy

New Member
Здравейте,

Преди време наследих известно количество акции на една стара българска компания и реших да ги продам. Проблема е, че акциите са на хартиен носител и не ги откривам на БФБ. Някой досега сблъсквал ли се е с подобен тип ценни книжа и дали знае кой би ги купил?
Благодаря предварително и ако темата не е за този раздел моля да бъде преместена.
 
Нищо ли не пише в интернет, поне като пуснеш за АД-то. А съществува ли още тази компания и до къде е в развитието си, ако все ощее на пазара? Според мен най-добре би могъл някой адвокат по корпоративно право, както и някой висше стоящ служител от съответната компания. До там не си стигнал да питаш, нали? И на мен ми е интересно какво се прави в подобна ситуация.
 
Здравейте,

Преди време наследих известно количество акции на една стара българска компания и реших да ги продам. Проблема е, че акциите са на хартиен носител и не ги откривам на БФБ. Някой досега сблъсквал ли се е с подобен тип ценни книжа и дали знае кой би ги купил?
Благодаря предварително и ако темата не е за този раздел моля да бъде преместена.
Отиваш в НАП и си изкарваш ПИК: Въпроси и отговори за е-усулгите с ПИК

От къде мога да получа своя персонален идентификационен код (ПИК)?
Получаването на ПИК става след подаване на заявление, лично или чрез упълномощено с изрично нотариално пълномощно лице. Заявлението може да се подадете и получите в избран офис на НАП.

След това проверяваш дали имаш акции на твое име: https://ewallet.csd-bg.bg/

Би трябвало да излезнат тук, ако си им собственик.
 
Нищо ли не пише в интернет, поне като пуснеш за АД-то. А съществува ли още тази компания и до къде е в развитието си, ако все ощее на пазара? Според мен най-добре би могъл някой адвокат по корпоративно право, както и някой висше стоящ служител от съответната компания. До там не си стигнал да питаш, нали? И на мен ми е интересно какво се прави в подобна ситуация.
Още е на пазара и преди известно време е била придобита от друго дружество, чиито акции намирам в интернет. Ще се опитам да се свържа с някой служител и ще пиша допълнително.
 
Още е на пазара и преди известно време е била придобита от друго дружество, чиито акции намирам в интернет. Ще се опитам да се свържа с някой служител и ще пиша допълнително.
може би някой във финансовия им отдел ще има информация. Драсни после, интересно ми е как се реагира в такива ситуации. Пък и те може би си търсят разпръснатите им акционери. :)
 
Мога да ти ги купя, ако драснеш на лично коя е компанията, имам познат, който се занимава с откупуване.
 
Ако не са на златен лев, ще ги взема, драсни на лично с подробности и откъде си.
 

Горе