Проект "България"

2fast4you

Well-Known Member
Този коментар го написах в друга тема но направих нова такава за да обмислим на чисто този сериозен въпрос.
Не ни трябва да сме запознати с политиката. Който учи политика той ще виси и ще изпълнява това което му кажем.
Нещата които ще "предложим" няма да са предложения или молби а задължителни реформи за които няма да им дадем да дишат без да ги приемат.

Ето поста ми от другата тема:

Останах с мнението, че сте се отчаяли и донякъде депресирали от управлението на държавата. Нека да изясня нещо и дори да предложа:
Ние сме предприемачи /предполагаемо умни хора / Имаме силата като граждани на България и стратези да променим това което става.
Имаме правото да изискаме всяка една реформа да бъде направена и да спрем това безумие.
Нека да приемем следното - Всеки един Българин дълбоко в сърцето си мрази Турците. Всеки един Българин ненавижда циганите. От Всеки един Българин се крадат пари /данъци, такси - корупция/ и т.н.т.
Пример само давам за проблема с циганите как може да бъде оправен:

Детски надбавки да се дават само за първите 2 деца - по принцип ако родителите искат повече деца значи имат финансовата възможност за това.
Навлизането в частна собственост без разрешение на собственика с цел грабеж позволява на собственика да използва всякакви методи за самоотбрана.

Тези 2 прости неща ще променят МНОГО! Ето очакваните резултати:
Циганите няма да се размножават като хлебарки а дори ще намалеят
Грабежите ще намалеят значително
Ще има повече пари за пенсии
Нека се борят като нас! Нито са повече нито са по малко значими от нас. Разликата е че не искат да се учат нямат професии и не могат да помогнат на България с нищо. Е и за това може да се измисли нещо. Не правят това защото "Пищова им прави пари за какво да учат?". Не плащаме пенсии на нашите баби и дядовци да платим на циганина че има 20 чавета а в същото време той краде и убива стари хора за да и вземе и това което нямат.
------------------------------------

Ако предложим примерно това масата ще ни подкрепи! Щом народа е съгласен и се вдигне и ни подкрепи няма начин да не се приемат разбирате ли?
Давам просто пример може да не сте съгласни с мен но ако искате наистина да се направи това ще обсъждаме и предлагаме докато стигнем до перфекционизъм.

Ние сме силна медия всички заедно. След като нашите изисквания се формулират за разпространението им ще участваме всички ние. Ще помоля за подкрепа и анонимните както всички останали организации ако наистина искате това да се случи. Помислете добре и да действаме.
За да не стане хаус в темата трябва да започнем с един проблем всеки да предложи как може да се оправи и от всички предложения ще съберем най-ефикасното от всяко едно за да сме съгласни всички с него.

Аз предложих разрешението на един проблем. Допълнете, критикувайте и обмисляйте. След като се изчерпаме ще се предложи друг. Ще мине време но ще дойде момент в който ще сме "разрешили" купища проблеми и ще се започне :)
 
От: Проект "България"

Да го предложим на кой? Да основем политическа партия и да се явим на избори? Знаеш ли колко струва регистрацията на ПП :)?
 
От: Проект "България"

Без избори и без партии. Който е на власт ще му го набием това за да го вкара :)

Пример: http://youtu.be/kjnzwvz3-Yw

Но все пак трябва да се пробва по цивилизован начин.
 
Последно редактирано:
От: Проект "България"

Нещо като гражданско движение, винаги съм за щом става дума за България.
 
От: Проект "България"

Има много неща, кардинално грешни в първото мнение в темата. Нямам време за конкретна критика.
Но в духа на предложеното, бих дал генерална линия за решение: Всичкото, дето не е българин, товарим на кораби (ако са ни останали - не съм запознат). И освен да ги удавим в териториални води (няма как да минем Босфора с такъв товар, нито пък Гибралтар), не виждам друго решение. Пък после ще си останем само сите българе и ще настане рая в тази държава.

`Айде да не съм чак толкова голословен - как ще се увеличава нацията само с две деца? Две деца от двама родители е регрес, доказано е.
 
От: Проект "България"

Първо не ми стана ясно турците какво общо имат с поста и "мерките", ама да върви хейта - изтипосал си ги.
Второ, циганчетата няма да намалеят по простата причина, че не се правят за надбавките (те са приятен бонус), а за продажба - малки или големи, работна ръка - на стълбовете с медта, в гората за дърва, на морето с кражбите и пр.
Трето, пуцането по крадците е на приказки емоционално значително задоволително, но не мисля, че и 99% от хората са способни да убият човек, без да пострадат много сериозно психически след това. Проблемът е във веригата полиция-прокуратура-съд-затвори (принудителен труд), а не в правото на законен линч.
 
От: Проект "България"

E, хайде да не се правят за помощите :) Но за темата си прав - личи си, че авторът е млад и емоционален. Нито едно от предложенията не може да се сбъдне.
 
От: Проект "България"

е за кво да се хабим да променяме някаква изпусната държава. аз предлагам всеки да се спасява, да гепи ако ще каквото може и да се установи в нормална държава, където семейството му ще е добре. аз лично работя по въпроса, българия е умряла работа...
 
От: Проект "България"

Първо не ми стана ясно турците какво общо имат с поста и "мерките", ама да върви хейта - изтипосал си ги.
Второ, циганчетата няма да намалеят по простата причина, че не се правят за надбавките (те са приятен бонус), а за продажба - малки или големи, работна ръка - на стълбовете с медта, в гората за дърва, на морето с кражбите и пр.
Трето, пуцането по крадците е на приказки емоционално значително задоволително, но не мисля, че и 99% от хората са способни да убият човек, без да пострадат много сериозно психически след това. Проблемът е във веригата полиция-прокуратура-съд-затвори (принудителен труд), а не в правото на законен линч.

Написах за турците защото писахме в такава тема.. трябваше да се доизясня.
Относно убийствата съгласен съм. Но трябва всеки един човек да може да защити това което е негово и то в личната му територия по някакъв начин?
Не отправяйте въпроси само към мен. Дискутирайте този въпрос аз ще се включвам когато мога да дам идея или мнение.

Вискяр темата е сериозна. Това с корабите няма как да стане
 
От: Проект "България"

е за кво да се хабим да променяме някаква изпусната държава. аз предлагам всеки да се спасява, да гепи ако ще каквото може и да се установи в нормална държава, където семейството му ще е добре. аз лично работя по въпроса, българия е умряла работа...

Гениално решение!!!

Никав патриот не си. Жалко, че има такива хора, на които не им пука за татковината. :(
 
От: Проект "България"

Kiwi, кефиш ме, но не ме карай да ти давам червено :)

Вискяре, на тебе ти личи, че си дърт седераст или пиши сериозно по темата, или не пиши ;)
 
От: Проект "България"

Гениално решение!!!

Никав патриот не си. Жалко, че има такива хора, на които не им пука за татковината. :(

А, на мен ми пукаше. Много. Толкова много ми пукаше, че се върнах от емиграция. Ама се постараха да не е така вече. Много дълго време се стараха и успяха. Подкрепям кивито. Работя и аз по въпроса.
 
От: Проект "България"

А, на мен ми пукаше. Много. Толкова много ми пукаше, че се върнах от емиграция. Ама се постараха да не е така вече. Много дълго време се стараха и успяха. Подкрепям кивито. Работя и аз по въпроса.

Добра де не може да няма начин, наистина ние сме голяма сила визирам интернет предприемачите, мисля, че мможем, ако се обединим да съберем по-голяма орда от последователи на дадена идея, че просто не ми се мисли.

Не може толкова лесно да се отказваме, на всички ни е трудно, но ако всички изчезнем, ще изоставим всичко за което са се борили нашите деди.

По-добре да се борим по един или друг начин.
 
От: Проект "България"

Против съм лимитирането на децата до 2. При условие на отрицателен прираст на населението не трябва да се ограничава, а да се насърчава раждаемостта. Вместо да се занимаваме с раждаемостта трябва да се помисли как да се образова колкото може по-голяма част от това населеление, което ще се роди. Образованието ни sux-ва отвсякъде и чат-пат илиза някой що-годе грамотен (т.е. рядко явление).
В правосъдната система трябва да се наблегне на даване на по-точни срокове за работа и конкретизиране на условията за прилагане на дадено процесуално средство. Досъдебните производства трябва да се ръководят от съдия следовател, който не е страна по делото, а не както е сега от прокурор, което води до преднамерени поръчкови действия вместо реално имащи смисъл. Както в наказателното, така и в гражданското право трябва да се внедрят правила гарантиращи правата на човека съобразени с Европейската конвенция за правата на човека. Така няма да има тормоз на обикновени хора, а престъпниците при спазване на всичките им права ще ходят в затвора. Основна критика има към съдебната ни система за мотане на дела. Ето защо трябва да има по-стриктни срокове. Щом има работещо правосъдие в България ще има ред и по-добри условия за бизнес, от което следва и повече работа и храна за всички.
След като се стабилизират основните нужди като право/ред, работа/храна, здраве/живот, може да се помисли за култура, наука, спорт и не на последно място - по силно внедряване на новите IT технологии в обикновения ни живот.

Относно защитата на жилището:
И в момента имаш право да използваш безнаказано оръжие. Няма прекомерна сила при защита при влизане с взлом.
 
От: Проект "България"

Държавата няма нужда просто от деца, а от качествени деца. Може да ти звучи кофти, но това е факт - не всеки етнос е държавотворен и не можеш да очакваш, че хора, които хиляди години не са успяли да си създадат държава ще могат да управляват държава. За това трябва да се измисли начин за увеличаване на раждаемостта сред хората с висше образование, които в по-голямата си част са етнически българи. Простичко е - на умните родители ще им се родят умни деца, които ще имат по-голям шанс да израстнат в нормална семейна среда и да станат пълноценни членове на обществото. В момента държавата прави точно обратното - толерира паразитиращите прослойки, а гони можещите и умните хора. Това трябва да се промени. Понеже не е възможно днес да се говори за етническа сегрегация, трябва да се въведе образователен ценз, а ако има некой умен ромлянин, нека жена му ражда деца, нямам нищо против.

Не се ли промени това единствено нещо, държавата няма да просъществува още дълго време, защото - умните хора ще се изнесат, няма да има кой да работи и да плаща данъци, следователно социалната система ще рухне. Тогава какво?
 
От: Проект "България"

Висшето ни образование също не е на ниво. Няма полза от деца на повечето вишисти. Ето защо вместо да се занимаваме с това кой да има и кой да няма деца, трябва да се занимаем с това да им се дадат условия за развитие на подрастващите. Може да се започне с бонуси за образоващите се хора и постигащи резултати на олимпиади. Като за начало, обаче, трябва сериозна реформа в образователната ни система. Аз съм на мнение, че трябва да се раздели преподавателската дейност от изпитващата. Така за да си изкараш изпитите ти ще се напъваш да ходиш на даскало (вместо да бягаш) и да учиш, а даскалите ще спрат да си пишат сами оценки.
 
От: От: Проект "България"

Против съм лимитирането на децата до 2. При условие на отрицателен прираст на населението не трябва да се ограничава, а да се насърчава раждаемостта. Вместо да се занимаваме с раждаемостта трябва да се помисли как да се образова колкото може по-голяма част от това населеление, което ще се роди. Образованието ни sux-ва отвсякъде и чат-пат илиза някой що-годе грамотен (т.е. рядко явление).
В правосъдната система трябва да се наблегне на даване на по-точни срокове за работа и конкретизиране на условията за прилагане на дадено процесуално средство. Досъдебните производства трябва да се ръководят от съдия следовател, който не е страна по делото, а не както е сега от прокурор, което води до преднамерени поръчкови действия вместо реално имащи смисъл. Както в наказателното, така и в гражданското право трябва да се внедрят правила гарантиращи правата на човека съобразени с Европейската конвенция за правата на човека. Така няма да има тормоз на обикновени хора, а престъпниците при спазване на всичките им права ще ходят в затвора. Основна критика има към съдебната ни система за мотане на дела. Ето защо трябва да има по-стриктни срокове. Щом има работещо правосъдие в България ще има ред и по-добри условия за бизнес, от което следва и повече работа и храна за всички.
След като се стабилизират основните нужди като право/ред, работа/храна, здраве/живот, може да се помисли за култура, наука, спорт и не на последно място - по силно внедряване на новите IT технологии в обикновения ни живот.

Относно защитата на жилището:
И в момента имаш право да използваш безнаказано оръжие. Няма прекомерна сила при защита при влизане с взлом.


Не говоря за лимитиране на раждаемостта а за лимитиране на детските надбавки до 2 деца. Който има над 2 деца да ги издържа сам щом иска толкова деца явно може да ги издържа.
 
От: Проект "България"

Той @Unwise си им е фен на "ромите".
 
От: Проект "България"

Висшето ни образование също не е на ниво. Няма полза от деца на повечето вишисти. Ето защо вместо да се занимаваме с това кой да има и кой да няма деца, трябва да се занимаем с това да им се дадат условия за развитие на подрастващите. Може да се започне с бонуси за образоващите се хора и постигащи резултати на олимпиади. Като за начало, обаче, трябва сериозна реформа в образователната ни система. Аз съм на мнение, че трябва да се раздели преподавателската дейност от изпитващата. Така за да си изкараш изпитите ти ще се напъваш да ходиш на даскало (вместо да бягаш) и да учиш, а даскалите ще спрат да си пишат сами оценки.
Разбира се, че има полза. Няма значение на какво ниво е образованието, щом са завършили значи са поне средно интелигентни. Не мислиш ли, че освен даването на условия, трябва да се търси и ефективност? Не мислиш ли, че децата усвояват по различен начин материала и докато за част от тях ще трябва хикс усилия, за друга ще трябват 10 пъти по хикс. Просто трябва да се толерира раждаемостта сред висшистите, а не сред безработните малцинствени прослойки на обществото. Добре, нека не са висшисти - сред хората, които работят, внасят данъци и поддържат държавата жива.
 
От: Проект "България"

....

Не се ли промени това единствено нещо, държавата няма да просъществува още дълго време, защото - умните хора ще се изнесат, няма да има кой да работи и да плаща данъци, следователно социалната система ще рухне. Тогава какво?

Пожарникар - премиер; положителен прираст на паразитите; възхвала на пошлото и кича; етнически партии на власт; плутокрация; клептокрация; сриване на микро и малкия бизнес... да не изреждам - виж новините и забавленията.
 

Горе