Първата ми блог статия

loraelina01

New Member
Здравейте хора написах първата си блог статия като цяло писах така както ми дойде отвътре и четох за идеи от други статии по темата,но нищо не съм копирала Та искам да ви представя самата статия която написах и да ми кажете вашето мнение дали е добре и на какво трябва да наблегна в самото писане. Като за първа статия знам че не е перфектна ,но човек се учи от грешките си все пак :)

Топ 5 начина да бъдем успешни

Постоянно виждаме и чуваме как някой е успял в нещо ,как лесно е постигнал целите си и как е получил много пари защото е имал голям и развиващ се бизнес.

Може би се чудите как се случва това? Това се случва с желание ,труд,постоянство. Ще говорим в тази статия за това как сам да постигнеш успех ,без някой да ти го даде наготово.

В интернет често попадаме на статии и клипове които ни говорят за това как да изкараме лесни пари и да забогатеем. Лесни пари няма ,ако искаме да сме успешни трябва да положим усилия и постоянство, за да успеем в дадена област.

Ще споделя с вас няколко неща ,ако ги правите всеки ден вие ще започнете да изкачвате бавно стълбичката на успеха и ще се гордеете с себе си един ден

1.Имайте желание
Желанието е едно от най важните неща,за да успеете в дадена област. Желанието ви кара да продължите дори и това да ви се стори трудно. Ако вие обичате например да рисувате и имате желание да станете художник ,вие ще направите всичко възможно да осъществите това. Трябва да обичате това което правите и това да ви дава удоволствие.

2.Цел
Поставете си конкретна цел и започнете да я следвате. Ще дам пример с рисуването,ако искате да станете художник вашата цел може да бъде да рисувате картини и да ги продавате , това е вашата цел и това ще ви донесе успехи стига да следвате това и да не се отказвате.

3.Постоянство
Много хора започват дадено нещо и след седмица просто се отказват,защото им се струва трудно и мислят, че няма да се справят. Не може да започнеш нещо и само след дни да се откажеш ,защото не виждаш резултати и мислиш че няма да се справиш . Ако искате да успеете просто продължете напред, нека желанието ви държи . Ако през ума ви минава нещо от сорта че няма да се справите просто влезте в Интернет прочетете историите на много хора които с много труд и постоянство са постигнали големи успехи ,нека това ви мотивира.

4.Мотивация
Мотивацията е много важна , трябва да сте мотивирани всеки ден ,за да се развивате и успявате в нещо . Препоръчвам ви да гледате клипчета в youtube, има хора които разказват за пътя си към успеха и през какво са минали ,за да стигнат до това. Изкарайте си от интернет няколко мотивиращи цитати и си ги запишете на един лист и всеки ден когато станете си ги прочитайте.

5.Позитивно мислене
Това също е много важно,за да можете да успеете, бъдете винаги позитивни независимо от ситуацията, ключът към успеха е нашето мислене и начина по който мислим.Ако постоянно сме изпълнени с негативни мисли, че няма да успеем ,то ние наистина няма да успеем. Нашия мозък е центъра на всичко.Негативно мислене повлиява зле както на психиката ни така и на нашето тяло.

Искам да кажа за заключение,че пътят към успеха не е лесен ,важното е да се изкачвате към него с малки крачки ,да не се обръщате назад и ако паднете да се изправите смело и да продължите напред.
 
Най-фрапиращо впечатление прави, че слагаш запетаите прилепени до следващата дума, а те се долепят към предходната. Също има доста изпуснати такива. Ако прочетеш и осмислиш пунктуационните норми, ще е една идея по-добре и то с немного инвестирано време и усилия.
 
@loraelina01

Статията е добре, но е кратка и не носи кой знае каква информация за читателя. Тази статия може да свърши работа по-скоро за линк билдинг в някой външен сайт, но не и за основен блог. Идеята е малко по-различна при качествените блог статии.

Всяка една от изброените точки, може да се развие допълнително, като се дават примери и полезни съвети как точно да стане номера. На всички ни е ясно, че без желание, цел и мотивация, няма да се случат нещата, но е добре да се пише за това как да реализираме целите си, къде да се насочим, за да нямаме много голяма конкуренция, как да се мотивираме (изброяваме книги и сайтове), и въобще всички онези неща, които хората искат да прочетат. Общите приказки не са достатъчни. Всеки, който желае да види ТОП 5 начина за постигане на успех, ще затвори статията, ако в нея не се посочват способите за постигнане на успеха.

Тази статия не знам колко думи излиза. Тя е доста опростена и спретната, но един сериозен човек над 25 години, няма какво да намерия в нея. Не искам да съм груб в никакъв случай. Просто, ако Вие ме попитате за съвет, аз няма да Ви кажа поставете си цел и се мотивирайте, тъй като на Вас това Ви е пределно ясно. Вие ще искате конкретни съвети, източници на информация, начин за постигане на целите. Това е идеята на блог статиите. Аз като лаик, ако посетя блога Ви, за да науча нещо наистина полезно, ще искам да следвам стъпките веднага - например нарисувайте карикатури на еди кой си, вижте еди какви си способи за рисуване и прочие. Нещо, което вече не знам и не съм намирал в интернет.

Желая Ви успех!

P.S.

И, тъй като моят отгвор също може да се възприеме като общи приказки, ще Ви дам един джокер. Ако примерно искате да използвате PayPal, за да получавате пари, то тогава статията, която Ви е необходима е: Как да използваме PayPal.

В нея вие ще прочетете, как се прави регистрация в системата, как се добавя банкова карта, какви са таксите при прехвърляне на пари, как да верифицирате акаунта си, как да преминете към премиум акаунт и прочие. Това е блог статия, в която се разказва всичко за PayPal, а Вие като я прочетете и приложите наученето на практика, вече няма да имате проблем с тази система за разплащане. Това е целта на блог статиите. Да бъдат полезни и да учат човека Х какво трябва да направи в еди каква си ситуация.
 
Последно редактирано:
Здравейте хора написах първата си блог статия като цяло писах така както ми дойде отвътре и четох за идеи от други статии по темата,но нищо не съм копирала Та искам да ви представя самата статия която написах и да ми кажете вашето мнение дали е добре и на какво трябва да наблегна в самото писане. Като за първа статия знам че не е перфектна ,но човек се учи от грешките си все пак :)

Топ 5 начина да бъдем успешни

Постоянно виждаме и чуваме как някой е успял в нещо ,как лесно е постигнал целите си и как е получил много пари защото е имал голям и развиващ се бизнес.

Може би се чудите как се случва това? Това се случва с желание ,труд,постоянство. Ще говорим в тази статия за това как сам да постигнеш успех ,без някой да ти го даде наготово.

В интернет често попадаме на статии и клипове които ни говорят за това как да изкараме лесни пари и да забогатеем. Лесни пари няма ,ако искаме да сме успешни трябва да положим усилия и постоянство, за да успеем в дадена област.

Ще споделя с вас няколко неща ,ако ги правите всеки ден вие ще започнете да изкачвате бавно стълбичката на успеха и ще се гордеете с себе си един ден

1.Имайте желание
Желанието е едно от най важните неща,за да успеете в дадена област. Желанието ви кара да продължите дори и това да ви се стори трудно. Ако вие обичате например да рисувате и имате желание да станете художник ,вие ще направите всичко възможно да осъществите това. Трябва да обичате това което правите и това да ви дава удоволствие.

2.Цел
Поставете си конкретна цел и започнете да я следвате. Ще дам пример с рисуването,ако искате да станете художник вашата цел може да бъде да рисувате картини и да ги продавате , това е вашата цел и това ще ви донесе успехи стига да следвате това и да не се отказвате.

3.Постоянство
Много хора започват дадено нещо и след седмица просто се отказват,защото им се струва трудно и мислят, че няма да се справят. Не може да започнеш нещо и само след дни да се откажеш ,защото не виждаш резултати и мислиш че няма да се справиш . Ако искате да успеете просто продължете напред, нека желанието ви държи . Ако през ума ви минава нещо от сорта че няма да се справите просто влезте в Интернет прочетете историите на много хора които с много труд и постоянство са постигнали големи успехи ,нека това ви мотивира.

4.Мотивация
Мотивацията е много важна , трябва да сте мотивирани всеки ден ,за да се развивате и успявате в нещо . Препоръчвам ви да гледате клипчета в youtube, има хора които разказват за пътя си към успеха и през какво са минали ,за да стигнат до това. Изкарайте си от интернет няколко мотивиращи цитати и си ги запишете на един лист и всеки ден когато станете си ги прочитайте.

5.Позитивно мислене
Това също е много важно,за да можете да успеете, бъдете винаги позитивни независимо от ситуацията, ключът към успеха е нашето мислене и начина по който мислим.Ако постоянно сме изпълнени с негативни мисли, че няма да успеем ,то ние наистина няма да успеем. Нашия мозък е центъра на всичко.Негативно мислене повлиява зле както на психиката ни така и на нашето тяло.

Искам да кажа за заключение,че пътят към успеха не е лесен ,важното е да се изкачвате към него с малки крачки ,да не се обръщате назад и ако паднете да се изправите смело и да продължите напред.
Статията лъха на наивна младост.
Как да бъдем "успешни" изразено в 5 кратки точки.
Черно на бяло.

Само дето живота не е черно на бяло, има хиляди нюанси.
Какво е "успех" е разтегливо понятие, различно за различните хора.
Трябва ти още опит, още четене.
 
Не ги слишай тия. Статията е добра, дъпреки пунктуационните грешки, но всеки с талант ги прави.
Но е добра за първа статия за млад човек, което значи - пишеш, четеш и трупаш опит = задобряваш.
Надявам се, не си очаквала всички да се хвърлят, да те хвалят какъв шедьовър си създала. Напълно осъснаваш, че не е така, но ти трябва външно мнение.
За това ти казвам, дибро е и имаш талант, но трябва време да задобряваш, а и усилия.
Точките са правилно подбрани, текста добре структуриран. Но не претупвай нещата, прави ги с финес, не оставяй читателя с впечатление че го баламосваш. Представяй си, че пред теб стои най-добрата ти приятелка и иска съвет от теб "как да успее" . Нали няма да и отговориш като статията, ами напиши статията като отговора си, читателя ще го разбере и оцени. Успех.
 

Горе