Първи Ноември е!

KALOS

Premium
Отдавна се канех, но все не оставаше време да направя няколко безплатни теми за WP.

Днес най- после успях да сложа началото с
Първи Ноември.


noemvr1i.jpg

Между другото, обещавам втори ноември да е на тема онлайнРадио, вече двама съфорумци търсиха и сам се убедих, че е дефицит..
Темата е волна за всичко, каквото ви хрумне, можете да махате линковете от футъра без проблеми и е доста отворена за редакции. Сложил съм и документация, надявам се да се ориентирате в сайта..

/ако някой колега също има желание, може винаги да сложи някоя дата от календара със нещо свое/

Сигурен съм, че ще имате много забележи, но не забравяйте: темата все пак е безплатна и непретенциозна.

Щастливо блогване!..
 
От: Първи Ноември е!

Едни търсят безплатни статии, други се карат, а пък за трети Август е Ноември :D :D :D

П.П. Да не се засегне някой, базикам се ;)

[video=youtube;SSzhkGMvHw0]http://www.youtube.com/watch?v=SSzhkGMvHw0&feature=related[/video]
 
От: Първи Ноември е!

Еваларка, приемаш ли критики, или по скоро предложения :)

1. главният контейнер защо има еднакъв паддинг на всякъде, може би ще стане подобре ако от горе няма, поне на мен ми се струва че така се гуми много място над тайтъла.
2. слайдърът ми идва много голям, на widescreen се вижда единствено той
3. бекграунда под слайдъра в долната си част ми идва назъбен малко

... но като цяло е супер :)
 
От: Първи Ноември е!

1. главният контейнер защо има еднакъв паддинг на всякъде, може би ще стане подобре ако от горе няма, поне на мен ми се струва че така се гуми много място над тайтъла.
2. слайдърът ми идва много голям, на widescreen се вижда единствено той
Така я искам: просторна..
3. бекграунда под слайдъра в долната си част ми идва назъбен малко
вярно, назъбено излезе, ще го оправя тия дни. лошото е, че по принцип не си пазя изходните файлове, а после не успях да докарам пак тоя приятен вид на релефно стъкло..


като цяло е супер
Чудна! Поздравления и очакваме още темплейти :]
Благодаря за отзивите! :)
 
От: Първи Ноември е!

Така я искам: просторна..

вярно, назъбено излезе, ще го оправя тия дни. лошото е, че по принцип не си пазя изходните файлове, а после не успях да докарам пак тоя приятен вид на релефно стъкло..
Благодаря за отзивите! :)

един скрийншот да видиш как изглежда на по-висока резолюция(1920х1080).
Иначе като изключим "малката" картинка, ми харесва много, ако я поправиш, вкараш няколко различни, абе то като цяло може да си я модифицирам, но все пак, може и да я използвам за някои от следващите ми проекти... :)

1stnovember.jpg

поздрави
 
От: Първи Ноември е!

Мда, за тази резолюция решението е само едно repeate-x гифче: при това доста ще олекоти зареждането, само ще се изгуби заобленият вид.
Може да сложа като варианти два- три такива избора. Междувременно ако някой има нужда от нещо такова дребно - нека не се колебае да ми пише - няма проблем да се направи някоя индивидуална модификация.
 
От: Първи Ноември е!

наполовина си го олучил(улучил, олучил... бе незнам...) :).
 
От: Първи Ноември е!

Поздравления за темата - зелена ряпа от мен

По принцип тествам всички теми, които ползвам с този плъгин

http://wordpress.org/extend/plugins/theme-check/

Хвърли му един поглед и където каквото прецениш, че е подходящо да се оправи от забележките може да си го изчистиш.

Темата си е файска.
 
Ряпа и от мен.
Поздравления за инициативата. Сега да дойдем малко и на критиката (поне нещата които според мен ще бъдат от полза за да стане наистина добра темата):
1. Най-горе, където ти е черната лента, защо не направиш още едно меню. Примерно в ляво да имаш служебни функции като Регистрация и вход (линкове), а в дясно бутони за рсс, фейсбук, туитър, ютюб и т.н. (Понеже все още не съм инсталирал темата за да я изпробвам, не знам дали има админ панел, така че можеш да ги брулнеш бутоните под формата на коментар в хеадър.пхп, а в реад-ме-то да опишеш как да се въведат).
2. Прекалено много място се губи между тази същата черна лента и логото. Изрежи си го и качи цялото нещо със 150 пиксела нагоре.
3. Тайтъла някак си дразни с това червено при ховър. Белия цвят е перфектен за контраст. Знам, че много хора ще си сложат логота, но и много няма да го правят.
4. Категориите под главното меню, някак си не стоят добре. Когато не си посочил на нищо, в горната страна няма бордър, обаче когато посочиш на някоя категория и се смъкне надолу (което впрочем ми хареса) излиза около 1 пиксел бордър.

Та това е което мога да кажа. Но хард фийлингс :)
 
От: Първи Ноември е!

Благодаря отново за насоките:
всички критики и предложения ще бъдат взети предвид при предстоящата редакция на темата към 1.0.1.
Тоя чекър ме накара да се замисля по отношение на отсъствието на license.txt в темата: на тази ще сложа лесно, но съм правил теми и за клиенти и никога не ми е хрумвало да влагам такъв файл.. Дали това представлява проблем, конкретно за търсещите машини: един вид като "нулед" тема..?
 
От: Първи Ноември е!

Две-три неща ми се набиват в очи дето бих нарекъл 'кусури':

1. Между параграфите няма пространство.
2. Падингите на някои елементи биха могли да се понаместят малко. Примерно първото дето ми се наби в окото е заглавието на слайдовете - ако е малко по-надясно бих го харесал повече.
3. Разстоянията между някои елементи биха могли да се пипнат може би от гледна точка на consistency и дето му викат vertical rhythm - примерно на хоумпейджа гледам под двете заглавия (в контента и в сайдбара) дето са едно до друго - едното има забележимо по-голям марджин. И ако тъмбнейла под заглавието е почти залепено за заглавието отгоре, под него има доста празно, а още по-надолу м/у параграфите няма нищо. Редчето с метаданните (дата на пост, автор, etc) също бих ги разграничил с разстояние и примерно по-блед цвят или различен шрифт (италик, по-малък, uppercase, lowercase - каквото душа сака...).

Това само са нещата дето обективно бих нарекъл несъвършености. Субективно фрий темите обикновено се правят за кеф и такива неща като цветове и графики са си изцяло по вкуса на дизайнера.
 

Горе