Първи дизайн

Valentinn

Active Member
Здравейте, днес нямах какво да правя и реших да пробвам да направя едно дизайнче, и стана по-добре от колко очаквах и искам да ме посъветвате как да го направя по-добре,поне да го завърша. Критикуваите на воля :

http://store.picbg.net/pubpic/63/50/9cffd6ec9d2b6350.jpg

edit: Можете ли да ми кажете каква резолюция да правя дизайна ?
 
От: Първи дизайн

Login формата може да я качиш горе вдясно. Така ще се отвори повече пространство за текстовия блок "Latest movies". Като цяло можеш да "уголемиш" всичко. Така визията прилича на безплатен темплейт от преди доста години. На каква резолюция е правен screen-a?
 
От: Първи дизайн

Login формата може да я качиш горе вдясно. Така ще се отвори повече пространство за текстовия блок "Latest movies". Като цяло можеш да "уголемиш" всичко. Така визията прилича на безплатен темплейт от преди доста години. На каква резолюция е правен screen-a?

Значи логин формата я сложих там да запълва място.А всичко съм го намалил защото изгледа по-добре,ако е прекалено голямо пък става много грозно,а резолюцията е 1024x803 , знам че не е правилна,но не знаех каква и отворих един дизайн на 1 приятел и видях резолюцията,за това ако можете да ми кажете какви да са ще съм ви благодарен. А иначе как е като за 1-ви дизайн ? :D
 
От: Първи дизайн

За резолюцията питах, защото видях много празнота отстрани. Размера трябва да съобразиш със съдържанието (разбирай пълнежа на сайта, не само текста). Препоръчително е дизайнът да е fluid, но пък ако го отвориш на 29" монитор и го разтегли, така че пак да увисне отстрани празнота - също не е добре.

Тествай различни browser-и и екрани с различна големина. Иначе има плъгини за chorme, с които можеш да видиш как излгежда сайтът ти под различни резолюции, без да сменяш ръчно разделителната способност на операционната система. Предполагам и за FF има...
 
От: Първи дизайн

Може да дръпнеш фотошопски темплейт за стандартните 960 пиксела оттука - http://960.gs/

Иначе за дизайни от тоя тип няма смисъл да отваряш фотошопа. Просто всичко може да се направи с един гол ХТМЛ и ЦСС - ще стане доста по-сполучливо с доста по-малко труд. В смисъл ако някой седне да го кодира, тъй или иначе няма да 'реже' и експортва нищо от тая картинка. Ако ти трябва предварително планче, просто вземи един бял лист и си го надраскай с моливче.
 

Горе