Работа с клиенти

mazoku

Member
Идея си нямам тази тема за кой раздел е. Надявам се, че тук няма да пречи.

Теоритично искам да натрупам опит в работата с крайни клиенти - едновременно онлайн и офлайн. Аз съм разработчик, но в момента определено ми писна да съм на заплата. Т.е крайния продукт който продавам е услугите ми или евентуално някакъв софтуерен продукт въпреки че не искам да се ограничавам само с това. Как може бързо и качествено да се натрупа опит в областта? В момента повече ме интересува опита, контактите и начина на комуникация отколкото парите. Като човек в личен план социализацията ми е трудна :)
 
От: Работа с клиенти

Работи като freelancer така най-бързо ще се сблъскаш с крайни клиенти.
 
От: Работа с клиенти

Ако жертваш месец два в директни продажби по телефона, ще научиш много.
 
От: Работа с клиенти

Интересно ми е защо не станеш профи-гуру във фирмата дето си уж на заплата. За 3 години правиш група от вип клиенти на стойност 30 000 лв. После напускаш - правиш си твоя фирма и им гепсваш всичките клиенти на старата фирма, защото си профи-гуру.

Така се трупа опит - после се краде клиентска база от данни и те после ти пращат още клиенти ако си добър управител.
 
От: От: Работа с клиенти

Интересно ми е защо не станеш профи-гуру във фирмата дето си уж на заплата. За 3 години правиш група от вип клиенти на стойност 30 000 лв. После напускаш - правиш си твоя фирма и им гепсваш всичките клиенти на старата фирма, защото си профи-гуру.

Така се трупа опит - после се краде клиентска база от данни и те после ти пращат още клиенти ако си добър управител.

Съмнявам се, че няма клауза в договора между него и фирмата, в която да не е заложена голяма неустойка при опит да краде клиенти.
 
Да, може да почнеш с фрилансване. Така ще видиш за какъв чеп става дума тук. Но силно ти препоръчвам да си изнесеш услугите навън или да работиш с малки тук, но да ти е водещо трупането на портфолио и после да гониш големите. Да филансваш тук, гонейки малки клиенти си е обречена кауза. Гледай големите, и да работиш за поне среден клас клиенти. :)
 
От: Работа с клиенти

Кражбата на клиенти е изкуство. Дори е вид Търговия. Сериозен бизнес си е. Извън България има фирми, които само с това се занимават - лобират пред едни клиенти за един доставчик, който им плаща на всеки клиент по % от оборота му.

Днес от Европът идваха да ме крадат :) в Бизнеса няма лоялност - има само интереси и приходи - разходи. Но ще се учудя ако успеят да бият цените на Рапидо :)
 
От: Работа с клиенти

Защо? Закво ти е да се занимаваш с крайни клиенти, като в личен план социализацията ти е трудна?

Фокусирай се към силните си страни и намери партньор за слабите. Ако ти е писнало да си на заплата, направи някаква програмка щом си разработчик и намери партньор добър в продажбите.

Недей си губи времето, правейки слабите ти страни, горе долу добру, а направи силните ти, още по-силни.
 

Горе