Работохолик ли съм?

2fast4you

Well-Known Member
За да си отговорим на този въпрос, учени предлагат да направим един бърз тест

есто стремежът към постигане на професионален успех и напредък в кариерата достига граници, които имат негативно отражение върху нашето здравето, емоционалното състояние и въобще начина на живот. Това явление е познато като работохолизъм.

Мнозина от нас дори и не подозират, че имат такъв проблем, а първата крачка към борбата с негативните последици от него, е да осъзнаем, че го имаме. За да ни помогнат в това учени от Великобритания и Норвегия са изготвили бърз тест от 7 въпроса, с помощта на който можем да разберем дали попадаме в категорията „работохолици“. За целта са проучени повече от 12 хил. служители.

Отговорете на въпросите с една от следните възможности: "никога", "рядко", "понякога", "често", "винаги".

1. Мислите ли как да си освободите повече време за работа?

2. Прекарвате ли повече време на работа, отколкото е необходимо?

3. Случва ли ви се да изпитвате чувството си на вина, тревога, безпомощност и депресия?

4. Другите казват ли ви да се откъснете от работата, без да се вслушвате?

5. Изпадате ли в стрес, ако ви възпрепятстват да работите?

6. Пренебрегвате ли хобитата си и почивката заради работата?

7. Отразява ли се натоварването в работата на здравословното ви състояние?

Ако на четири или повече въпроса са отговорили с често или винаги, той най-вероятно сте работохолик, твърдят учените от University of Bergen Andreassen.

Източник http://www.economy.bg/humancapital/view/9245/Rabotoholik-li-sym

Я да видим колко работохолици има тук :-o Аз лично за моя изненада не съм :D
 
От: Работохолик ли съм?

Аз съм 7 от 7 :) Ама не се имам за работохолик... Щях да напиша по-дълг отговор, ама имам работа:lol:
 
От: Работохолик ли съм?

Супер.
На 3 от въпросите имам винаги и на 1 често.
Трябва да се замисля над това.

1. Мислите ли как да си освободите повече време за работа? "понякога"

2. Прекарвате ли повече време на работа, отколкото е необходимо? "винаги"

3. Случва ли ви се да изпитвате чувството си на вина, тревога, безпомощност и депресия? "често"

4. Другите казват ли ви да се откъснете от работата, без да се вслушвате? "понякога"

5. Изпадате ли в стрес, ако ви възпрепятстват да работите? "винаги"

6. Пренебрегвате ли хобитата си и почивката заради работата? "винаги"

7. Отразява ли се натоварването в работата на здравословното ви състояние? "рядко"



Благодаря за теста 2fast4you2fast4you
 
От едни до 5 съм винаги :) Това с депресията просто е, че не мога да се наспя ако не си изпълня плана за деня.

За 6 - не. Работата ми е и хоби.

7 - не, освен, че качих 20 кила :)
 
От: Работохолик ли съм?

бахти тъпия тест
кой знае колко пари са източили за "проучванията"
 
От: Re: Работохолик ли съм?

7 - не, освен, че качих 20 кила :)

Ко не? С 20 кила мас отгоре да не ти казвам за колко болести си се подготвил. Чисто ДА си си на 7! Мисля че беше на 20 и няколко години... карай така още няколко и гледай какво става. Като минеш 30 нещата почват да се случват по малко по различен начин...
 
Re: От: Re: Работохолик ли съм?

Ко не? С 20 кила мас отгоре да не ти казвам за колко болести си се подготвил. Чисто ДА си си на 7! Мисля че беше на 20 и няколко години... карай така още няколко и гледай какво става. Като минеш 30 нещата почват да се случват по малко по различен начин...

По принцип си спортувам, но няколко травми имах и последните 10-12 месеца ми беше изрично забранено всичко свързано с физическо натоварване - тичане, скачане, над 2кг товар...
 
От: Работохолик ли съм?

Аз съм отвсякъде работохолик :). Само изключвам това с депресията, защото то не се случва никога, да не сме п***и, че ще се депресираме.
 
От: Работохолик ли съм?

Човек и без тестове си знае. А тези въпроси са ми малко... тъпички. Много от хората, които са адски заети в професията си, също така са и адски отдадени на някаква страст - хоби, спорт, музика, катерене по баирите... ;-)
 
От: Работохолик ли съм?

При мен работата няма нищо общо с хобитата ми, така че спокойно мога да се отдам на програмиране и чоплене на сайтчета, докато си почивам.

Никога не забравям, че качествената работа е следствие на качествената почивка!
 
От: Работохолик ли съм?

аз бих се определил като работохолик, но винаги си преценям нещата така, че да имам време за всичко ;)
 
От: Работохолик ли съм?

Отговорете на въпросите с една от следните възможности: "никога", "рядко", "понякога", "често", "винаги".

1. Мислите ли как да си освободите повече време за работа? - понякога

2. Прекарвате ли повече време на работа, отколкото е необходимо? рядко

3. Случва ли ви се да изпитвате чувството си на вина, тревога, безпомощност и депресия? никога

4. Другите казват ли ви да се откъснете от работата, без да се вслушвате? рядко

5. Изпадате ли в стрес, ако ви възпрепятстват да работите? никога

6. Пренебрегвате ли хобитата си и почивката заради работата? рядко

7. Отразява ли се натоварването в работата на здравословното ви състояние? често
 

Горе