Разменени линкове и СЕРП

Един въпрос. Значи разменените линкове не влияят на ПР, доколкото знам(по принцип като цяло не е хубаво да ти има). А влияят ли на СЕРП-а?. Тоест примерно имам сайт с 10 страници, който линква(и съответно ме линкват) към сайт с 20 000 индексирани страници. При една подобна ситуация, дори да имаме разменени линкове, то по-малкия сайт има ли изгода от по-големия или както пр-а нещата са "никакви"?
 
От: Разменени линкове и СЕРП

Незнам защо смяташ че размяната на линкове не влияе на пр-а само?
 
От: Разменени линкове и СЕРП

принципно се казва че серп и пр не са пряко свързани. независимо от това размяната на линкове(по правилния начин естествено) води до прехвърляне на пр джус и на серп тежест
 
От: Разменени линкове и СЕРП

размяната на линкове влияе на всичко
и на серпа и на пр.
понякога негативно, понякога положително
 
От: Разменени линкове и СЕРП

Влияе размяната на линкове. Даже стабилно. Уж не се гледа с добро око, но се взима под силно влияние, особедно ако е от сходна тематика. Ако размениш линкове с големците (по резултатите на търсачката), то мисля че ще разбереш, че има много голяма сила това. Все пак търсачката ги харесва + тези големи сайтове те харесват => търсачката харесва и теб. ;) Алгоритмите са винаги (или поне в голама степен) напраени по пътя на логиката. ;)
 
От: Разменени линкове и СЕРП

примерна размяна между:

site:cnn.com Резултати 1 - 10 от около 4 460 000 от cnn.com

site:someshit-pills-herbal-affiliates.blogspot.com

да, по пътя на логиката са алгоритмите
и те са именно обратни на горната схема
 
Re: От: Разменени линкове и СЕРП

примерна размяна между:

site:cnn.com Резултати 1 - 10 от около 4 460 000 от cnn.com

site:someshit-pills-herbal-affiliates.blogspot.com

да, по пътя на логиката са алгоритмите
и те са именно обратни на горната схема

става на въпрос за саитовете които се ранкват за твоя киурд бате по ценен линк няма ама няма да се навият да менкат преди да си в топ 30
 
От: Разменени линкове и СЕРП

Аз пък имам друго наблюдение за PR и SERP-а и противно на някои мнения твърдя, че те са вързани. PR е водещ за това, кой сайт излиза по-нагоре при търсене, а разликите, които вие наблюдавате, е от различните оптимизации на конкретните страници за конкретни ключови думи. Казано с други думи, колкото щете висок PR имайте, но той няма да ви помогне ако вътрешното SEO на сайта е лошо и търсещите машини не могат да разберат за какво става въпрос. Обратния полюс е също смешен (силно вътрешно SEO и слаб PR). Тогава може и да подминеш някои сходни сайтове с висок PR, но тези с много по-голям PR от теб няма как да ги минеш само с вътрешно SEO.
В заключение: С размени на линкове се трупа PR, а той помага при повишаването на SERP-а. Преди нямаше значение тематиката, но сега relevant-ността е важна за това с колко точно ще ти се повиши PR (тези числа 1-10 са само закръгления, иначе той си има и по-малки деления; така поне знам).
 
От: Разменени линкове и СЕРП

Това даже и да е вярно се отнася за истинския реален ПР, който няма как да видим :) Моите наблюдения обаче не го потвърждават, по-скоро голямо значение има Trustrank и възрастта на домейна. Не съм съгласен, че сайт с малък ПР не може да мине сайт с голям, ако е по-добре оптимизиран вътрешно - хайде бе :) Ако моите линкове са с текста на ключовата ми дума, а тези на сайта с голям ПР са с някаква глупост (примерно УРЛ на сайта просто) да видим дали няма да стане...
 
От: Разменени линкове и СЕРП

разменените линкове не са вече много полезни за serp's.Най-добре направи още един сайт с подобна тематика и заoпчни three-way exchange- така ще получаваш само еднопосочни линкове а и твоите линк партньори също
 

Горе