Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Maverick

Well-Known Member
Преди като въведоха закон, че всяка предплатена карта трябва да е на нечие име, всеки се противеше и искаше да остане анонимен. Сега обаче като отмина време ми се струва, че на никой не му пука. А гледам, че много хора продават такива карта. Как мислите, за какво ги ползват?
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Сега може някой мангал да ти купи..после той няма да носи никаква отговорност защото е освободен по default от такава защото са малоумн
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Тази простотия с картите да се водят на нечие име я измислиха уж за да защитят гражданите от телефонни измами.
Нито спряха измамите нито нещо друго позитивно се постигна. Просто си намериха извинение да направят поредната крачка от шпионажа върху населението.
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Преди време един пич ми предложи такива карти за по 25лв. Преди доста години. Каза от нещо от сорта "Ако ти трябват за нещо по-специфично". Предполагам, че ги ползват за някакви глупости.

Иначе този пич държи сервиз за телефони, не се познавахме лично преди това. Просто ми трябваше по-голям обем телефони втора ръка да закупя и може би решил, че имам нещо специално наум, та купувам толкова много.

Та така - предполагам и сега е така.
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Тоест за нищо не могат да се ползват. А как да си обясня тогава предлагането? Има обяви в който пише, че предлагат в големи количества.
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Ми ползват се като не искаш да знаят кой стои зад тоя телефон. Аз ползвам такава :D
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Здравей!

Можеш да ги ползваш за много неща, стига да имаш желание.

Например - регистрация на много Facebook и Gmail акаунти, които да са верифицирани с телефонен номер. Или пък ако продаваш неща в сайтове с обяви, а не искаш да си даваш служебните или личните номера, за да не ти ги спамят купувачи, след като си им продал нещо.

И сигурно за много други неща.

Поздрави!
 
Re: От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Сега може някой мангал да ти купи..после той няма да носи никаква отговорност защото е освободен по default от такава защото са малоумн

Е как става този номер? Хем са освободени по подразбиране, защото са малоумни, хем имат права на трезво мислещи индивиди с отговорности като на останалите. :)

Нещо системата е бъгава. :)

А това с картите е пълна малоумщина. Бе направено заради измамите, а те и сега си ги има, дори в по-голямо количество. Пореднта аматьорщина на законописците. :)
 
От: Re: От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Давам ти един съвсем конкретен пример за това.

Тъй като имаме наети роми по един офлайн бизнес. А и бивши такива работници.

Да вземем за пример бивш наш работник. Води се безработен, взимат там някакви помощи с жена му. Отива в магазина, харесва си телевизор за 500лв. на изплащане. Пита ни дали ако ни звъннат ще кажем, че работи при нас. И ние тъй като сме пичове, защо да не му свършим работа. Пича си кандидатства за телевизора и след час си у тях с новия телевизор, след като сме потвърдили по телефона, че работи за нас.

Аз отивам в магазина. Харесвам си Xbox 360 на изплащане. Подавам на три места искане за стоков кредит. От две ми отказват, чак третото ми дават. А имам фирми на мои име, осигурявам се и всичко.

Иначе един път пък ни се случи нещо много интересно. Майка ми кандидатства за бърз кредит. Нали трябва да кажеш какви кредити имаш и т.н. Обаждат й се и не помня дали й отказаха, но й казаха, че има необслужван кредит от 400лв. ли беше, 600лв. ли беше. Стоков кредит. Накрая се оказа, че е на един ром, бивш работник, който пак така са ни се обадили, този път на майка ми, й са я попитали дали работи за нас. Тя казала "да". И те по някакъв начин са й записали кредита на нейно име. Без да е ходила там, без тя да е подавала документи за нещо. И накрая кредита май беше и необслужван. Абе... без коментар. Не помня добре, но май накрая ние го плащахме целия или по-голямата част от него, вместо рома, който си е взел някаква стока.

И така стават нещата.

Какво да си говорим.

Е как става този номер? Хем са освободени по подразбиране, защото са малоумни, хем имат права на трезво мислещи индивиди с отговорности като на останалите. :)
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

SIM картите вършат добра работа за регистрация на множество Stealth Accounts, предназначени за: G (AdSense or so), fB, PP, eB и други, изискващи верификации (SMS/PIN/Call-Back or so) и потвърждения (прозвънявания без реално да е обаждане с цел проверка на GeoIP местонахожденията на телефонната клетка къде се намира, с цел пък потвърждение на това, че персоната се намира в определен радиус от посоченият от него адрес, съответно и данните му са верни). Лошото е при 2-рото, тъй като реално трябва да имаш и отделен телефон за всяка карта, и да е активен, да може да получава обаждания/SMS-и, докато при първото вече… 1 тел. си стига за множеството SIMs.
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Сим карти на килограм могат да се купят регистрирани и т.н.. Тоя закон и те не знаят за какво го направиха. Реално в момента ако си купите предплатена сим карта от магазин който не е от мрежата на операторите (някоя будка за вестници и т.н.) имате ужким срок от 2 месеца да регистрирате картата, но през тия 2 месеца можете да си ползвате картата и да си звъните анонимно. Имам такава карта и вече 6 месец не е регистрирана и продължава да си работи.......
П.С.
Само аз ли се киора в екрана на всеки пост на Sherifa ?!?!? Това се надявам да го прави с програма, защото да си играеш да променяш размера на шрифта на всяко второ изречение си е ебахти мъката..
 
От: Регистрирани сим кари. За какво се ползват?

Колко струва една такава карта от бутка за вестници?
 

Горе