Редактиране на файлове

traiki

Well-Known Member
Кои файлове трябва да редактирам, за да премахна или променя линковете и надписите от рода на "Copyright" и т.н.? И също така от кой файл мога да редактирам позицията на хедъра на сайта?
 
От: Редактиране на файлове

Кои файлове трябва да редактирам, за да премахна или променя линковете и надписите от рода на "Copyright" и т.н.?
Обикновено е във фоотъра - footer.php

И също така от кой файл мога да редактирам позицията на хедъра на сайта?
Хедъра е в header.php, самата му локация е поне при мен във всеки главен файл main.php, page.php, single.php (главна, страница, пост).
Иначе естествено всички стилове (а от там и съответно редакция кое как изглежда) са си в stylesheet.css
 
От: Редактиране на файлове

Както каза човека по горе това са файловете,ако не си запознат с PHP кода просто потърси думата която искаш да смениш или изтриеш.Но внимавай някой теми имат защита от това.(Ако говорим за Wordpress)
 
От: Редактиране на файлове

Обикновено във function.php също се бара.. Потърси за решение на проблема ти на английски език с търсачката на Гугъл като употребиш името на темата и част от кода, който искаш да премахнеш. Все от някой друг форум ще е описано кое къде да махнеш, ако ли не, ще трябва да дадеш името на темата поне, за да ти помогне някой и тук.
 
От: Редактиране на файлове

Убо де дай темата да я видим,обикновенно се редактират поне 2-3 файла за да махнеш тия ограничения
 
От: Редактиране на файлове

Те темите са няколко, тъй като не става дума само за един сайт... на mag press са всичките, така, че мисля, че кодовете са едни и същи за всяка тема. Все пак, ето една от тях Blurime
 
Кои файлове трябва да редактирам, за да премахна или променя линковете и надписите от рода на "Copyright" и т.н.? И също така от кой файл мога да редактирам позицията на хедъра на сайта?
Това е, може би и казано вече, във footer.php или ако темата го поддържа в Theme options. Няма според мен къде друга да е. И няма значение, че е друга тема, footer.php си е еднакъв.

Позицията на хедъра, мисля че в header.php, но има и голям шанс да се пипа него в CSS-а. ;) Но там е за по-брутал редакции. :)
 
От: Редактиране на файлове

Аз ги намерих, ама проблема, е, че имат някаква защита, която не ми позволява да премахна рекламните им линкове от футъра..
 
Re: От: Редактиране на файлове

Аз ги намерих, ама проблема, е, че имат някаква защита, която не ми позволява да премахна рекламните им линкове от футъра..

А да ги редактираш? Каква функция зарежда, преди кода на линковете. Може да се махне, но реално не е ОК, защото темата е фри и са я дали с тази презумпция - да им седят линковете. :)
 
От: Редактиране на файлове

1. Търсиш името на сайта от линка в футъра в function на темата. Появява се в средата някъде на документа. Триеш наоколо цялата щуротия.
2. Декодираш eval функцията, която се намира на дъното на файла function.php и го заместваш със разкодираната фунцкия.
3. Копираш файла footer.php и новия си го кръщаваш footer2.php.
4. В редактирания файл function на дъното му някъде вече ще има след разкодирването такъв ред:
$f = dirname(__file__) . "/footer.php"; , който сменяш на $f = dirname(__file__) . "/footer2.php";
5. Отиваш и променяш каквото си искаш или триеш в footer.php
Това е за тая тема, която си посочил.. Има и друг вариант, вместо да го залъгваш да си търси другаде, ама сега цукам ракиши.. :)
 
От: Редактиране на файлове

Поиграх си малко с една тема и успя да махна защитата, без залъгване.
Кажи ако имаш нужда да ти ги махна. Не знам коя точно е темата, но го направих за пройзволна.
Трябва малко преправяне :)
 
От: Редактиране на файлове

Първо не е добра идея да редактираш директно темата. Нали се сещаш, че при следващия ъпдейт всичко заминава.
Правилният начин. Иначе няма начин да измислят каквато и да е защита, която да не може да бъде свалена за повече от 10 минути.

Хвърли един поглед на Codex-a и най-вече на графичното представяне.
 

Горе