Редизайн на сайт. Дайте съвети.

garnet

Well-Known Member
След 2+ години съществуване на www.bgstreet.co.uk в сегашния му графичен вид, мисля че вече е време за промяна.
Както виждате сега не изглежда никак добре графично. Спор няма. Технически си работи и върши работа за това за което е измислен.

Тук искам да помоля за идеи как трябва да изглежда сайта за да е по-привлекателен за хората? Нямам никакви претенции относно цветове и тн, само трябва картата да бъде поне тоя размер, както и да има предвидено място за рекламни полета с размера на сегашното.

Би било супер ако може да се покаже под формата на картинка тук.

Това за сега не е покана за оферти за редизайн. Искам да видя колко работа ще е нужна първо. След това ще определя бюджет за това и ще поискам официално оферта. Дизайна на сайта се състой от един единствен хтмл файл темплет.
 
Здравей. Няма да е зле да сложиш система зад него, особено ако го пълниш често с контент. Сигурен ли си, че нямаш CMS, тъй като гледам URL адресите да се генерират произволно с index.php?cnt=others.

Като цяло, определено ще трябва да се насочиш към по-заоблен (модерен дизайн). Няма внедрени социални бутони и иконки, така де - само Facebook видях, и то голям шер бутон, който ми излиза изяден. Представянето (на хоум страницата) да се позиционира по-добре от сега. Също така, бих се замислил и за лого. Нещо олицетворяващо сайта, като информационен за това къде има българи по целия свят. Фавиконката може да я направиш само балончето, оцветено в бяло, зелено, червено, без да има фон. И малко по-голяма, за да си личи какво е. ;)

Дизайнът, вярвам че тук има много дизайнери, които ще ти помогнах за визията на сайта и ще го направят един от най-красивите в тази област. Също така, помисли за чуждоезични версии, както и за мобилна версия. ;)

Ако имаш нещо конкретно, на което си се спрял, може да шернеш идеята, за да я разискваме тук. :)
 
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

ЦМС-а е писан от мен. На доста ниско ниво на пчп, тъй като тогва се учех на пчп. Не е красив код, даже напротив, но върши работа.
В сайта има доста да ги наречем глупости ;) от към СЕО :)
За лого ще мисля също, да, но преди това ми се иска да дизайна да оправя.
 
Защо не ползва нещо готово, или си имаше специфични функции, които а били нужни за този пит сайт и си ги изпълнил с програмиране. От към SEO - ОК, но защо не генерира и добре подредени URL адреси, нищо че последно време не е от какво значение.

Мога да ти дам примерни WP дизайна, който може да ползваш само като идея. А и темплейти. :)
 
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

Ако не е нщо много сложно може лесно да го вградиш в един WP с шорт код
<?php
function functions()
{

}
add_shortcode('short_code', 'functions');
?>
 
От: Re: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

Защо не ползва нещо готово, или си имаше специфични функции, които а били нужни за този пит сайт и си ги изпълнил с програмиране. От към SEO - ОК, но защо не генерира и добре подредени URL адреси, нищо че последно време не е от какво значение.

Мога да ти дам примерни WP дизайна, който може да ползваш само като идея. А и темплейти. :)

Точно това е - специфични функции. И може би до някъде идеята да си го напрявя сам и още, че ВП е може би е повече от колкото ми трябва. От към СЕО не е толкова проблем, сайта се класира добре по кл.думи (не че има много търсене за тях де).
Освен това съдържанието е такова, че не е много СЕО податливо (много повторения)
Както казах - първо искам да оправя дизайна.
 
ами за урдпреса има най много фрии теми вземи някоя и сия нагласи тествово

или ако ти се занимава може да си адаптираш някоя от урдпреските за твоя цмс... ама дизайна е на ръба да му удариш хикса...
 
Re: От: Re: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

Точно това е - специфични функции. И може би до някъде идеята да си го напрявя сам и още, че ВП е може би е повече от колкото ми трябва. От към СЕО не е толкова проблем, сайта се класира добре по кл.думи (не че има много търсене за тях де).
Освен това съдържанието е такова, че не е много СЕО податливо (много повторения)
Както казах - първо искам да оправя дизайна.
Да, WP има доста функции, които ще отговорят на нуждите ти. Вярвам, че писането на нещо къстам е далеч над това да работиш над готови неща, но когато готовите неща успяват да дадат всичко, от което имаш нужда, няма голям смисъл да откриваш топлата вода. Определено къстам системата е вариант за теб, но сигурно има някои неща, които може да се ако не интегрират от готовите, то да се взаимства от тях.

Да мислим дизайна, ако искаш? Готови сме да дадем предложения. Но преди това би ли ни дал малко повечко информация какво целиш и ако имаш някаква визия, да я споделиш с нас, за да може по-конкретни предложения да дадем.
 
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

Може би малко по лъскаво тук там ще го направи по свеж.
Готино лого с приличен бекраунд и убийствено меню + информативен фуутър.
Разположението на таблиците може да се стегне малко повече и примерно да се накичи с нещо подобно на "времето във вашият град" с геотаргет функция на посетителя.
Лично мога да се заема с редизайна :wink:
 
Последно редактирано:
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

@2ф4у мерси,

ето в тая насока ми се иска да сърви дискусията.

Как да бъде визията на сайта:

дали да е на цял екран или не
или да има една колона вляво и картата да изпълва екрана до края надясно (променлив размер на картата)
къде да се сложат рекламните полета
дали формата за добавяне да бъде винаги видима или да се показва при клик някъде
къде да са извеждат резултатите при търсене
къде да бъде формата за търсене (сега ляво)
как да изглежда хедъра и футъра
Какво повече да се сложи за да се задържат посетителите повече - новини, обяви за българи в чужбина, времето ????

Всички тия въпроси ако се онагледят с варианти на дизайна ще е супер - просто скечове.
Когато ми се изясни каква трябва да се концепцията, предпочитам да си платя на някой да изработи един хтмл файл с свеж дизайн и да тръгна от там.

Следващи стъпки: реклама и популяризация - как, къде, колко?
 
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

за добър дизайн на сайт 2 са основните думи, които трябва да имаш на ум - прост (simple) и интуитивен. Просто когато 'кацне' някой без да се налага да мисли много да намери това, което му трябва.

Ето няколко съвета от мен конкретно какво може да се 'барне'.

Дръж 2 основни цвята - зелено и бяло мисля, че ще е добре. Менюно ако е в зелено мисля, че ще по-добре. Също и 2 -3 (най-много) шрифта.

Българите четът от ляво на дясно така, че в крано ляво под менюто избери, кое е по важно да се постави "Търси българи в чужбина по адрес" или "А ТИ къде си ?
Добави твоята улица"

Защото това е първото нещо, което човек започва да чете когато кацне на сайта. А картата ако отиде в най-крайно дясно.

Бутоните за споделяня ако са най-отдолу на текста и информацията и по-малки изчистени, иначе много циганско прилича.

Менюто може да се пипне - да има ховър ефект и да се пренареди - например НАЧАЛО бутона да е 1ви, и после другите. Също по-добре копчетата ако само само BOLD или само нормално удебелени, а не и двете. Много разсейва така.

/Българи в Канада | Българи в Ирландия | Българи в Австрия | Българи в Холандия | Българи в Белгия | Българи в ЮАР |
Българи в Гърция | Българи в Австралия | Българи в Нова Зеландия | Българи в Аржентина | Българи в Бразилия |
Българи в Чили | Българи в Мексико | Българи в Япония | Българи в Чехия | Българи във Франция | За пресата /

Тези според мен ще е добре да се съберат в едно дроп доун меню а не да са отдолу на най-долната лента - там по добре да оставиш само линк с контакти, правила условия ала бала и "за реклама" бутона може да го пренесеш долу.

Също може да размениш картата да дойде в дясно а текста от ляво (както казах българите четат от ляво на дясно). (това става дума за страницата начало bg street. )


Как да бъде визията на сайта:

дали да е на цял екран или не - не на цял екран е добре. ( на да не е и много тясно де)

или да има една колона вляво и картата да изпълва екрана до края надясно (променлив размер на картата)

къде да се сложат рекламните полета - соред мен най-отдолу над футъра и в дясно (квадрат) ( но не съм много експерт по адсенс, така че нека колегите кажат)

дали формата за добавяне да бъде винаги видима или да се показва при клик някъде - ако ти остава голо място по-добре да е цяла за да изглежда завършено, но ако нямаш място не го претрупвай пробвай с клик или падащо меню.

къде да са извеждат резултатите при търсене -
къде да бъде формата за търсене (сега ляво) -ако това е най-основната функция на сайта - там където са си е добре. Защото това е едно от първите неща, които хващат окото.


как да изглежда хедъра и футъра - за хедър напиши в Г. на снимки "улица" и виж идеи може да има нещо по-добро то това. Футър - просто една лента с линкове за контакти, политика (ако имаш такава), за реклама и такива работи

Какво повече да се сложи за да се задържат посетителите повече - новини, обяви за българи в чужбина, времето ???? - ако знаеш каква ти е преобладаващата аудитория (деграфски, пол, години) и така сложи нещо интересно за тях, но да се разминава с основната идея на сайта.



Еми това е за сега. Засечи колко ти е баунс рейта и по колко време прекарват хората в сайта преди и след обновяване на дизайна и ще видиш ефекта.

Целта на дизайта е да подсили и улесни функцията на сайта, а не да се 'фръцка' човек с него.
 
Последно редактирано:
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

И аз го ползвах това сайтче като отидох да уча там първата година. Готино е като идея, но нищо особено не се случва. Имам предвид, че по-добре да го развиеш като един вид социална мрежа, да има чат примерно и някакви постове, така само с имейл и само тия пинчета по картата е някак постно. В сайта ти ще влизат главно младежи и студенти, които не познават никого, така че ако го направиш като сайт за запознанства ще имаш много посещаемост според мен (данните на пинчетата да се виждат само ако си влязъл).

Относно графичната част - никакво червено. Ползвай бяло + синьо или бяло + зелено като палитра за сайта. Хедъра - лого в ляво, до него в дясно дропдаун за регистрация или логин. След това меню и после картата на full width с височина едно 500-600px.

Под картата - само един сайдбар, примерно само отляво с полета за търсене. В главното съдържание ще сложиш обявите/постовете с дропдаун за избиране на град от който да ги показва.

Като цялостна визия ти трябва свежарско излъчване, с добре измислен интерфейс, който да е подреден и лесен за ориентиране. Намери си добър дизайнер, който знае за какво става на въпрос, да не си правиш редизайн няколко пъти.
 
От: Редизайн на сайт. Дайте съвети.

Mерси, ДБ

Хубаво, е че си ползвал сайта. Мисля си за форум за малко по-цялостно общуване.

Няколко неща ми се ще да кажа тук по отношение на функциите:

1. Не искам да е поредната социална мрежа - има ги 100ци а и ФБ не мога да го бия, а и не ми е работа.
2. Не искам да има регистрации - като това носи и негативи и позитиви. Позитиви, не се налага да правиш още една регистрация (ФБ логин не е решение за мен). И най-важното - пращаш съобщение лесно и бързо.
Негативи - не можеш да следиш стари съобщения пратени до теб, поне не лесно.

Аз лично смених града преди 6 месеца и се забих на майната си (Абърдийн)- през сайта се свързах с една българка, тя ме свърза с други и така си намерихме БГ среда. :) Значи работи (поне за мен). Има и други подобни истории, даже описани в нета :)
Целта ми е сайта да помага замо за първоначалния контакт - влизаш пишеш адрес, намираш някой на 1 км от теб, пишеш му и от там нататък както се разберете. Ако не си допадате и с логин и без - все тая.

Давайте още идеи за дизайна. :)
 

Горе