Реклама на гърба на друг?

AMOUN

Well-Known Member
Ако напиша в сайта си че продавам сешоари и моите сешоари са много по-хубави от тези на техномаркет, по качествени от техните и ги продавам по-евтино от техномаркет.
Какви биха били последствията за мен?

Интересно ми е просто, не бих го направил иначе никога, защото според мен е гнусно и подло, но виждам че други го правят?
 
От: Реклама на гърба на друг?

1. Магазинът яко надбиват цените, продават боклуци и лъжат хората.
2. Аз слагам нормална цена, продавам качествена стока и хората са доволни.

- Аз лично бих си купил по втория вариант, съответно бих и продавал по него, защото това за мен е лоялна конкуренция.

Другия сценарии е
1. Магазинът има нормална цена, но по-кофти качество - клиентите са сравнително доволни, защото е по-евтино от други вериги.
2. Аз подбивам леко цената, но предлагам по-добро качество - вземам им клиентите, защото цената е по-ниска и ги оставям доволни, защото качеството ми е по-добре.

- В тази ситуация аз по-скоро бих сложил цена съвсем близко до тяхната(да има разлика около 1% е доспутимо) и бих се конкурирал с повече качество (по-голяма гаранция на продукта) и мога примерно да предложа Безплатна доставка или друга екстра - т.е. с отношение към клиента.
 
От: Реклама на гърба на друг?

Нешо не се разбрахме...

Въпросът ми е:

Какво и как ще ми направи органа който отговаря за нелоялната конкуренция?
 
От: Реклама на гърба на друг?

органа който следи само ще те поздрави или ще те барне за органа
какво могат да ти направят нищо
виж emag.bg избиха рибата кат пуснат някоя промоция гледам как технотата са на далечни години зад тях и им дишат праха!
 
От: От: Реклама на гърба на друг?

Нищо няма да се случи.Просто ще звучиш леко левашки ако напишеш в прав текст,че твоите сешоари са по добри от тези на техномаркет.Ако продаваш сешоар които го няма в техно маркет ок....но как ще увериш потребителя,че твоя сешоар марка Филипс е по добър от същия модел Филипс в Техношита?Произодителя е един и същ и качеството ще е еднакво.
 
От: Реклама на гърба на друг?

Така ли?
Тогава защо кока кола и пепси примерно не рекламират вече че тяхната е по-хубава от другата?
 
От: Реклама на гърба на друг?

Навлизаш в сивата зона и не се знае какво може да ти направят. Ако не органа за нелоялна конкуренция, то самите Техномаркет могат да те съдят, че уронваш престижа им, търпят икономически загуби, които ще си ги искат от теб.
 
От: Реклама на гърба на друг?

Навлизаш в сивата зона и не се знае какво може да ти направят. Ако не органа за нелоялна конкуренция, то самите Техномаркет могат да те съдят, че уронваш престижа им, търпят икономически загуби, които ще си ги искат от теб.

а що не съдят emag.bg или щото са в Румъния и за тех не важат закните
 
От: Реклама на гърба на друг?

Абе хора не сте ли чували з закона за защита на конкуренцията какво говорите? какви са тия компетентни отговори че никой нищо нямало да направи ;)
Въпроса ми е ако напиша така и техномаркет ме съди, какво ще стане.
 
От: Реклама на гърба на друг?

а що не съдят emag.bg или щото са в Румъния и за тех не важат закните

Къде е маг е написал ЕЛАТЕ ПРИ НАС ЗАЩОТО НАШИТЕ ТЕЛЕВИЗОРИ СА ПО-ЕВТИНИ ОТ ТЕЗИ В ТЕХНОМАРКЕТ?
И в емаг между друто са евтини само стари преоценени стоки, новите модели не са по-евтини
 
От: Реклама на гърба на друг?

Навлизаш в сивата зона и не се знае какво може да ти направят. Ако не органа за нелоялна конкуренция, то самите Техномаркет могат да те съдят, че уронваш престижа им, търпят икономически загуби, които ще си ги искат от теб.

Да затова питам, могат ли да ме съдят в този случай и за какво биха ме съдили?

примерно могат ли да кажат искаме 100 милиона за нелоялната конкуренция и уронване на престижа?
 
От: Реклама на гърба на друг?

Могат да те съдят за всичко което се сетиш: нелоялна конкуренция, уронване на престижа, претърпени икономически загуби. А пък недей забравя също така, че могат да задействат държавната машина срещу теб и да почнат едни проверки, които нямат край, а знаеш, че само да искат, винаги могат да се хванат за нещо.
 
От: Реклама на гърба на друг?

Могат да те съдят за всичко което се сетиш: нелоялна конкуренция, уронване на престижа, претърпени икономически загуби. А пък недей забравя също така, че могат да задействат държавната машина срещу теб и да почнат едни проверки, които нямат край, а знаеш, че само да искат, винаги могат да се хванат за нещо.

Ами дай сега да обърнем нещата :)
Ако някой е написал някъде в нета /почти цитат/ :
"Елате при нас, защото ние продаваме по-евтино от амоун еоод и нашите сешоари са по-хубави от на АМОУН ЕООД и другите ни неща са по хубави и от неговите и от на другите фирми!"
"Защото В АМОУН ЕООД го продава за 50 лева а ние го продаваме почти същия/друга марака/ за 30 лева! Елате и спестете 20 лева!"
При положение че този който го е написал знам че е откачен и ще се изсмея ако му кажа да го махне за да не го съдя?
А и фирмата му е прекалено малка за да я съдя за да кажем 50 000 лева морални щети ?

А и ако го направя, дали после кармата няма да ме накаже че съм съдил някого :)

И тук не става въпрос за нещо дребно, а за нещо сериозно. малка и слаба нова фирма се опитва да се рекламира на гърба на стара и голяма фирма?

п.п. перефразирал съм. няма фирма амоун еоод
 
От: Реклама на гърба на друг?

Аз не виждам защо трябва да се делим на малки или големи. Каквото е за Техномаркет, такова е и за АМОУН ЕООД. Вече е друг въпрос дали на крака ще му отидеш :twisted: или ще загърбиш моралните дилеми и ще го съдиш.
 
От: Реклама на гърба на друг?

Не е вярно, че каквото е за Амоун това ще е и за техномаркет. Те предполагам могат да си позволят да водят съдебни дела за милиони в продължение на години дори и само за назидание. Как мислите, кой ще издържи на напъна ...
 
От: Реклама на гърба на друг?

Реклама на гъза на друг не може да има според мене, но ако и ти си си заложил гъза е "каквото сабя покаже"
 
От: Реклама на гърба на друг?

Amoun и сам много добре знае отговора, но сам си пита и почти сам си отговаря в темата:)
 
Ще го ядеш, ако го кажеш в реклама. Дори веднъж го видях, как един само с това, че бил уж най-добрият продукт на пазара го отнесе. Не може да се казва такова нещо. Но пък ако може да докажеш, че си най...да речем икономичния в нишата, защо да имаш проблеми. Но е важно да можеш да го докажеш. Ако не, пак го ядеш. ;)
 
От: Реклама на гърба на друг?

Ако някой се оплаче в КЗК-то ще те глобят за такова нещо (от първия пост). Неможеш да твърдиш неща които не са доказуеми като "най-хубав сешоар", можеш да кажеш "най-мощен сешоар в класа си", защото това лесно може да се докаже. Също така можеш да използваш данни от независими проучвания/изследвания като например "Най-сигурен автомобил за 2012 според EuroNCAP". В Adwords също е против ТОС-а да позлваш "най-, по-" ако неможеш да го докажеш.
Колкото до преките сравнения с конкурентите,не съм 100% сигурен, но до колкото знам тука в Европа не е позволено да споменаваш конкурентна търговка марка в рекламата си (един вид и правиш анти-реклама). Можеш да кажеш "30лв. по-ниски цени от другите търговци", но не и "30лв. по-ниски от технополис" или пък "по-мощен сешоар от тези в технополис". Иначе в САЩ това е разрешено и си го ползват доста, гледал съм доста авто реклами на който сравняват някоя характеристика на автомобила с конкуренцията - най-голям багажник, най-висок капацитет на теглене за пикапите и разни други.
 

Горе