Рекламна мрежа

Специално изиадс според мен имат някъв набор от техни сайтове дето да си пласират рекламите (които не са много разнообразни) .
За какъв стимул и растеж можем да говорим като плащат под дъното, то просто следващият етап е да им се плаща за да си пускат рекламите :D .
Може и само при мен все така да се е случвало, тук има и други дето са пускали техни реклами и да кажат при тях повече от 2-3 стотинки на клик ли е
 
Нали идеята е именно да се развиват нещата. Все пак говорим за някакъв растеж в дигиталния свят в България. Явно нещо спекулативно се случва. И за какъв точно прогрес пишат всяка година? В смисъл той не се ли изчислява на база пари, които са се налели в интернет реклама, която е заминавал както за фейса и гугъл, така и по други канали - рекламни мрежи, медийни мрежи, друг вид реклама. ;)

Мислех, че с последните числа в дигиталния свят нещата не са се влошили, а дори напротив - подобрили.
То си е пазар като всеки друг и се влияе от събитията в днешно време. Преди ковид всичко си беше добре, но след него тръгна надолу и с тази война...

Специално изиадс според мен имат някъв набор от техни сайтове дето да си пласират рекламите (които не са много разнообразни) .
За какъв стимул и растеж можем да говорим като плащат под дъното, то просто следващият етап е да им се плаща за да си пускат рекламите .
Може и само при мен все така да се е случвало, тук има и други дето са пускали техни реклами и да кажат при тях повече от 2-3 стотинки на клик ли е
Има сайтове единствено с изиадс, което ме навежда на мисълта, че са си изцяло тяхни, защото аз не виждам как може да монетизираш с 3 стотинки на клик.

А какво стана с Изиадс, те не успяват ли на локално ниво да минат навлизащите алтернативи. Преди няколко дни се свързаха с мен една мрежа, което искаше някакви гадни формати, после ми предложиха 75 евро за CPM 1,2 евро, и да се сервиза веднъж на един потребител. Което баси офертата. И да, за капак на всичко - гемблинг. Викам си, това ли е пазара сега?
Между другото тези с гемблинга са от clever advertising и са като паразити. Плащат само веднъж, два пъти и след това се изпаряват, мен ме завлякоха и се наложи да прежаля доста импресии.
 
Има сайтове единствено с изиадс, което ме навежда на мисълта, че са си изцяло тяхни, защото аз не виждам как може да монетизираш с 3 стотинки на клик.
Така де , това казвам и аз.
Другия вариант собствениците на сайтовете да са конфликтни личности като мен и още само с тия мишоци да не са се изпокарали :D
 
Така де , това казвам и аз.
Другия вариант собствениците на сайтовете да са конфликтни личности като мен и още само с тия мишоци да не са се изпокарали :D
Мне, съмнявам се да е това. :) Май като цяло е такава тенденцията, но се чудех за какво ги държат още рекламните мрежи, а не се разчита на директна реклама, не че не напиянт кой знае колко, следейки интереса към форума ни. :)
 
Че изиадс плащат добре, но ако ги интегрирате заедно с адсенс както беше обяснил блинки. Точно такива сайтове сте гледали, който плаща повече излиза неговия банер. Иначе в тая криза не очаквайте друго.
 
Наистина не ми иска да вярвам, че 1-2 стотинки са средното ниво. Независимо за какъв сайт или трафик става дума. А има ли някаква зависимост между ниша, трафик? Например трафик към новинарските сайтове да имат една и съща печалба със сайтове в някоя подниша като финанси или ит.
 
Че изиадс плащат добре, но ако ги интегрирате заедно с адсенс както беше обяснил блинки. Точно такива сайтове сте гледали, който плаща повече излиза неговия банер. Иначе в тая криза не очаквайте друго.
На теб каква ти е срената цена на клик от Изиадс, след като казваш ,че са добре?
 
Наистина не ми иска да вярвам, че 1-2 стотинки са средното ниво. Независимо за какъв сайт или трафик става дума. А има ли някаква зависимост между ниша, трафик? Например трафик към новинарските сайтове да имат една и съща печалба със сайтове в някоя подниша като финанси или ит.
Такова нещо като независимо от трафика го няма. 90% от мрежите те унищожават с ниски цени ако имаш малко трафик или изобщо не работят с теб.
 
Че изиадс плащат добре, но ако ги интегрирате заедно с адсенс както беше обяснил блинки. Точно такива сайтове сте гледали, който плаща повече излиза неговия банер. Иначе в тая криза не очаквайте друго.
Точно това бях направил, като ги ограничих минимум 10ст. на клик. Ревнаха, че не съм правил достатъчно импресии. Е как да правя като не плащат. Теглих им една майна, даже стотина лева имах да взимам да им приседнат дано
 
Аз масово наблюдавам сайтове с изиадс и то доста големи.
 
Точно това бях направил, като ги ограничих минимум 10ст. на клик. Ревнаха, че не съм правил достатъчно импресии. Е как да правя като не плащат. Теглих им една майна, даже стотина лева имах да взимам да им приседнат дано
Доста кофти звучи това. Не е много в стила на дигиталния бизнес.

А да попитам, etarget.bg не предлагат ли нещо по-добро или май всички са на едно ниво като плащане. Като вече комуникация с клиенти и прочие не знам. Между другото това би ли ви било интересно:


Работех преди време с тях за информационен сайт. Мисля, че ако рекламодателя го намира добре, ще може да бъде добър допълнителен доход. Не много регулярен, но от време на време да капе.
 
Едно време нещата не бяха така, и като казвам едно време, имам предвид някъде около 2019-та година. Тогава и малко по-рано мрежите и рекламодателите в тях сякаш даваха повече. Сякаш мрежите бяха по-щедри, въпреки факта, че бяха пак под нивото на чуждестраните. Сега какво се случи. И дали това е само тук, или е някак случващо се в световен мащаб. За съжаление нямам познати около мен, които да имат такива сайтове, повечето са дропшипъри и май сега разбирам защо. Ще ми се да вярвам, че ще се оправи, защото и това е доста негативен показател за дигиталната еволюция. :)
 
От доста време ме спамят разни от clever ads и накрая реших да видя кво толко предлагат. Зор да тестваме ме навиваше един португалски педерунгелец и в крайна сметка се разбрахме 1,5 цента на посетител, като уж веднъж да се показва рекламата на посетител. И това е евтино, ама да речем, че не се изисква кликване, та се навих да тествам.

В процес на тестването видях, че има доста сериозно разминаване от аналитикса и тяхното отчитане, като уж те не броят единствено трафика от социалките. Аз такъв нямам реално.
И гледам аз 20-30% разлика в отчитането, даже в един ден почти 50% излезе.. викам, бе тука нещо не ви е читаво. Онзи ще ми обяснява, че уникалните не били това, което гледам на гугъл, а аз много добре си виждам уникалните.
За капак даже показват по 2 пъти рекламата си на посетител и ги отрезах. Даже бях така добър да им върна парите, въпреки че си беше загуба на време.
С две думи ако някой търси мнение за clever ads или там разнообразието под каквото се водят - НЕ СТАВАТ!
Като се замисля, стават единствено за спамилки с трафик от социалки, но пък те не плащат за такъв трафик. А същевременно показват рекламите си и на потребители дошли от социалките, което ги прави още по-големи мизерници и чийтъри. :)

Аз реших да тествам, защото е сайт тип самотек, който прави по 1000-2000 посещения дневно, ама за тия смешни пари и за такъв сайт не си заслужава.

А спамят яко на мейли, на фб страниците и където добарат. Имам такива оферти от десетина различни човека, което ме кара да мисля, че имат много добър спред на цена на импресиите, които рекламодателите плащат и тва, което дават на собствениците на сайтове. Отделно като чийтнат с 20-30% и като теглиш чертата, получава се един много приятен пасивен доход в тяхната сметка.
 

Горе