Сайт загубил съдържанието си ще може ли да се започне от нулата?

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Сайтът ми беше хакнат. Не можах да го спася и загуби цялото си съдържание - поне 1500 индексирани страници, много от тях бяха класирани на първа страница.
Сега започвам от нулата. Успях да възстановя само около 80-90 страници. Но те изгубиха класирането си.
Въпросът ми е при положение, че 1500 страници вече ги няма, а започвам с нови, ще има ли някакво наказание за това от google или после да рефлектира върху бъдещите резултати от търсене?
 
Толкова ли няма някакъв макар и супер стар бекъп??
Ако имаш старите url адреси, може с много мъка да се правят редиректи, но тогава пък и зависи бота колко пъти вече е минал...
Иначе при 1500 lost гаранция глоби ще има. Много зависи все пак и от аутУритито на самия домейн, по принцип, също тепърва какъв контент ще постъпва, но пък и го има вариант - толкова да е зле, че по-добре със съвсем нов домейн.

Ако се джитка сериозно, поддръжка ти е задължителна. Това не майтап работа, не е и цъкане в редактора на статийките. ;)
Е тука има един Криско - магьосник, най-добрия във всички бг-форуми, направо ще ти завърти главата 😆

Сериозно, ако смяташ да работиш в нета и да припечелваш от сайтове, намери си човек, който да ти се знимава с техническата поддръжка. Копирайтъри и подобни са друга бира
 
Здравейте,
Сайтът ми беше хакнат. Не можах да го спася и загуби цялото си съдържание - поне 1500 индексирани страници, много от тях бяха класирани на първа страница.
Сега започвам от нулата. Успях да възстановя само около 80-90 страници. Но те изгубиха класирането си.
Въпросът ми е при положение, че 1500 страници вече ги няма, а започвам с нови, ще има ли някакво наказание за това от google или после да рефлектира върху бъдещите резултати от търсене?
Ако е със същата структура на кода, съдържание и други данни, няма причина освен това колко време е бил неактивен.
 
  • Haha
Реакции: Sky

Горе