Сандбокс или прекалено нов сайт

topweb

Member
Преди 3 седмици пуснах нов сайт на нов домейн. През първите 2 седмици не сложих нито един линк към него. През последната седмица сложих около 50 линка.

1. Сайтът не излиза в резултатите на Гугъл при търсене на домейна или на която и да е ключова дума и досега никога не е излизал.
2. Ако напиша site:името-на-сайта, показва 17 индексирани страници.
3. Ако напиша links:името-на-сайтa - нито един линк.

Опитах се да проверя историята на домейна, но никъде не намерих инфо което да показва, че домейна има пред история.

Според вас на какво се дължи това, че сайтът не излиза в резултатите и какво мога да направя за да излезе.
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Линковете са малко, или не са related и гугъл не знае къде да те сложи... изчакай... през това време бутни хубави линкове и накарай бота да влезе 5-6 пъти, като през тези пъти всеки път да има ново съдържание и да смуче контент.
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Може ли такова нещо?
Явно може :)
50 линка особено нерелевантни са малко. Също трябва да знаеш, че индексирането на тези линкове отнема време и е желателно да ги пингнеш. Друго за нов домейн винаги първите връзки е добре да са от силни сайтове.
links:името-на-сайтa - нито един линк.
линковете се проверяват в yahoo. Най-добре седни и прочети от А-Б основните неща ще ти е по-лесно после.
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Не виждам защо трябва да се напада човека... Всеки може да пита нещо, какво като предлага тези услуги, това не означава, че не може да попита нещо на тема SEO. Просто се чуди какво е станало със сайта му, защо да не поиска 2ро/ 3то мнение по въпроса?
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Абе къде се хващаш за загубена кауза и ти :) Не знае къде се търсят линкове нито оператора, което е показателно за всичко останало. Смешно е да предлагаш услуги и да задаваш такива въпроси. Все едно да предлага вити баници и да пита как се правят.
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Аз ако продавам вити баници, веднага ще питам за extended версия ;) и как да ги подобря ;)
 
Последно редактирано:
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Съжалявам че оспамвам на момчето поста но не се сдържах:
...случайно попаднах в неговия УЕБ сайт на неговите реализирани проекти, ....няма да повярвате какво открих, ....моя снимка вземена от хедъра на мой уеб сайт, на който е направен монтаж и е уникална, ..сложена в хедъра на негов проект, ..веднага му драснах едно писъмце и ето отговорите на писъмцето от него http://img845.imageshack.us/i/14948268.gif/

съответно го питам той ли е правил монтажа на снимката (...... отговора му е първият който съм показал на скрииншота)
второто ми запитване беше че случайно познавам човека който го е правил ...(правя се на луд) ..вижте ккаво е отговорил
Третото ми съобщение е че притежавам PSD файла .....и тука вече не се сдържах, ..."прати ми оригиналната снимка ......"
в четвъртото ми писмо го посъветвах че сме колеги и всеки бърка - редно е грешките да се прощават, ..помолих го да я махне, ...и след много писаници каза че ще я махне и го направи

...ама като се замисля това с "прати ми оригиналния файл за да си преправя монтажа ме разби" ...май трябваше да сезирам комисията за защита на авторските права, (или както се казва), ..един мой клиент го глоби конкурентна на неговата фирма за злоупотреба взимане на снимка от конкурентния сайт .....но какво да се прави, ..зелено е още момчето


иначе е отворко, ..."Търсиш си фотограф ли?" ......ме пита той
 
От: Сандбокс или прекалено нов сайт

Зависи си и от сайта все пак. Ако става въпрос за българоезичен сайт, то цялата версия със sandbox-а отпада.
 

Горе