Сателитки с едно и също Who.is?

topweb

Member
Здравейте,
Въпросът ми е следния:
Имаш сайт на 2-3 години и почваш да пускаш по една сателитка на месец със собствен домейн.
На всяка сателитка слагаш и по един линк към основния сайт. Разбира се, сателитките са с уникално съдържание.
Проблем ли ще е за Гугъл, ако Who.is инфото съвпада с инфото на основния сайт.
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

Не мисля, че е проблем. Проблема идва от там ако са на едно IP и не са добре развити. Един познат така си бе развил сателитките, че по едно време едната от тях започна да носи повече трафик от главния му сайт, което го очуди доста. Важното е сателитките и мрежата, като цяло, да е така направена, че да има логическа подредба. При въпроса към мен, защо едната сателитка има повече трафик от главния ми сайт му казах, че явно там се е старал повече и това, което е направил за сателитката опредлено се е харесало оврече на Google. Имайки предвид, че цялата мрежа стартира едновременно. Гледай Whois информацията даже да е на фирма, ако е възможно, както и домейните да са взети за повечко години, за да не те води за спамър, който регва n домейна, за да прави black head. Но не ми се вярва, че бота дълбае чак до там с Whois-а. Успехи.
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

Здравейте,
Въпросът ми е следния:
Имаш сайт на 2-3 години и почваш да пускаш по една сателитка на месец със собствен домейн.
На всяка сателитка слагаш и по един линк към основния сайт. Разбира се, сателитките са с уникално съдържание.
Проблем ли ще е за Гугъл, ако Who.is инфото съвпада с инфото на основния сайт.
По отношение на сателити-те аз съм параноик. Всеки сателит създавам през различно ип, трия кукита, whois също сменям. Както казах параноя, но по добре параноя от колкото сандбокс.
Поздрави !
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

Здравейте

може ли някой да ми каже какво значи това
едно и също Who.is


сайта да е качен от едно и също IP така ли?
то има мрежи с хиляди kомпютри дето се виждат навън с едно и също IP
или от един и същ компютър
Ако е така то по добре да си направя едно вируално ПС и после за всеки следващ сателит друго, ама има ли сми от това?
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

Здравейте

може ли някой да ми каже какво значи това
едно и също Who.is


сайта да е качен от едно и също IP така ли?
то има мрежи с хиляди kомпютри дето се виждат навън с едно и също IP
или от един и същ компютър
Ако е така то по добре да си направя едно вируално ПС и после за всеки следващ сателит друго, ама има ли сми от това?

Машината, която обслужва сайта трябва да е с различно ип, иначе няма смисъл. Не може на един ип адрес да накачиш 100 сайта и да ги линкнеш.
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

Машината, която обслужва сайта трябва да е с различно ип, иначе няма смисъл. Не може на един ип адрес да накачиш 100 сайта и да ги линкнеш.
Не ти можеш да ги линкнеш, но резултата ще е 0
 
От: Сателитки с едно и също Who.is?

ясно разбрах
а има ли значение от кое IP се уплоудва сайта или пък администрира
то сега има доста хостинки дето всеки закупен хостинг е с различно ИП примерно хостбулгария са такива
 

Горе