Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

Deskjet

New Member
Здравейте. За първи път пиша в този форум. Както вече прочетохте, разполагам с тази свободна сума и си мисля какво да я правя. Идеята ми е тези пари да не попадат под удара на инфлацията - тоест целта е запазя тяхната стойност. Затова мислех да ги вложа в банка, а и също в инвестиционно злато. Обаче лихвите на банките не са много високи - примерно за 1 година ДСК дават 3.5% за сума над 10хил. лв. Обаче в този случай пак не мога да се изравня с инфлацията. Със златото не съм много наясно как се процедира. От акции и облигации не разбирам, затова нямам намерение да играя там. Иначе гледам позитивно и на идеята за онлайн бизнес - примерно да закупя разработен онлайн магазин, сайт и т.н. с редовни приходи. Обаче се страхувам да не попадна на издъхваща идея и да налея много пари в бездънна яма. Е характерно си ми е типичното байганъовско мислене - защо някой да продава бизнес, от който ще печели още дълго време? Всеки, който в момента чете поста ми, е добре дошъл да сподели по едно мнение. Поздрави!:beer:
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

Вложи ги в себе си. Поне ще разбереш какво те интересува или поне какво можеш.
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

В момента инвестирам и в себе си. Но тази инвестиция е друга и за нея са заделени други пари. Въпросните 10хил. лв. са напълно свободни. Е, може с тях примерно да подновя колата или мотора, но не искам да ги дам за пасиви. Докато намеря актив, в който да инвестирам, гледам да ги съхраня така, че инфлацията да не ги обезцени.
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

Онлайн търговия някаква територията е необятна
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

БГ банка, я вижте братята Украинци

Спестителите в Украйна вероятно не биха погледнали към фондовата борса. Те получават възвращаемост, варираща от 8% до 15% от спестовните си сметки. В Ukrsofstbank, например спестителите да имат годишна доходност от 17.50%, ако държат на влог парите си поне 3 месеца. А ако ги оставят в банката цяла година, лихвата скача до 18%.

Това на фона на инфлация от 0.6% през миналата година предполага изключително добра доходност.
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

БГ банка, я вижте братята Украинци

Спестителите в Украйна вероятно не биха погледнали към фондовата борса. Те получават възвращаемост, варираща от 8% до 15% от спестовните си сметки. В Ukrsofstbank, например спестителите да имат годишна доходност от 17.50%, ако държат на влог парите си поне 3 месеца. А ако ги оставят в банката цяла година, лихвата скача до 18%.

Това на фона на инфлация от 0.6% през миналата година предполага изключително добра доходност.
Пепи, ае къде ги гледаш тези 18%, че ми стана итересно, нали за тази банка говориш
 
От: Свободни 10хил. лв. Къде да ги инвестирам?

точно за нея иде реч ако може да се вярва на тези хубавци pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=96701
 
Последно редактирано:

Горе