След 8 клас

HeadShoT

Banned
Здрасти на всички.Скоро завършвам осми клас и се чудя къде да продължа да уча.Искам да е нещо със компютри 100 процента.Благодаrq ви предварително.
 
От: След 8 клас

Некой механотехникум няма ли такава специалност и прием след 8-ми клас?
 
От: След 8 клас

Не съм търсил,но предполагам,че има.Бях намерил нещо в РУСЕ.ПГЕЕ"Апостол Арнаудов",но не ми харесва
 
От: След 8 клас

Абе виж кво ше ти кажа (да не правиш същата грешка като мен) - иди намери си некво такова даскало (механотехникум или нещо от сорта), проучи добре, важното е лесно да се минават класовете, щото нема смисъл да ходиш в даскало, в което ше те тормозях да учиш по разнии истории, биологи, физики, химии и т.н. лайна - само ти пилеят времето и ако се дъниш ти съсипват дипломата, и изобщо нема да ти трябват после. Проучи училищата, разгледай специалностите, но като "тип" училище определено некое механо е за теб. се пак не съм от твоя край и нз кви даскалища има в твойта околност. Успех с търсенето ;)
 
От: След 8 клас

математическа гимназия профил информатика с разширено изучаване на англ език

ще си позволя да не се съглася с delta_force учи колкото можеш повече и каквото можеш повече - ако ще се занимаваш с интернет маркетинг най-важното е общата култура. Повярвай ми животът няма да ти стигне ако смяташ, че "това ще го уча, когато ми потрябва"

м др имаш ЛИЧНО И СКАЙП
 
От: След 8 клас

ще си позволя да не се съглася с delta_force...

Еми не че нещо, ама не мога да разбера, къде ше ми трябва да знам как да получа хексахлороциклохексан от някакъв вид арени, какъв строеж има, обяснение на квантовата теория на Айнщайн, как да изчисля дължините на вълните на дьо Бройл, разните интерференции и т.н. абе все неща, които не виждам как ше ми трябват освен ако не специализирам физика/химия по нататък. Ако ми потрябват по-сериозни материли - има си Гугъл и Уикипедия. И точно щото съм в математическа гимназия много добре знам за кво говоря.:wink:
 
От: След 8 клас

Ако търсиш в Русе погледни в ПМГ “”Баба Тонка” мисля че така се казваше имаха там нещо като информатика и математика май беше.
 
От: След 8 клас

моят съвет е да гледаш да минеш колкото се може по-тънкаш горния курс (9-12 клас)... Това с компютрите е пълна заблуда, нали ги гледам к'во учат - първите две години минаваш задължителните Excel, Word, PowerPoint, дето никога няма да ти потрябват, а недай си Боже да ти потрябват, само за 5 минути ще ги разучиш и трите! Ще правиш разни глупости на Access и какви ли не там майкрософтски боклуци!! В момента, в 11 клас, паралелка с ИТ (8 часа седмично имат) учат HTML. За мен това е смешно! HTML се учи в рамките на един работен ден от някой онлайн урок!! За 12ти клас им е отредено да се "мъчат" с овладяването на чужд софтуер и това е!!! Няма да учиш програмиране, ако това ти е мисълта... По-добре мини айляк и хвани добра диплома, а после в университета влизаш с информатика и математика и оттам нататък вече ще учиш каквото искаш сега. Макар че дотогава можеш да прочетеш html, php, mysql, C, C++ и какво ли още не и да къртиш мивки като влезеш в университета....
Това е моето лично мнение. По-добре не го следвай, защото може да преуспееш.. :D :D :D
 
От: След 8 клас

върви в английската в Русе ..
сега ти е време за учене
 
От: След 8 клас

Изпусна момента за гимназиите, трябваше след 7ми клас ... пиши ми на скайпа щото ще кажа за онова нещо и никой нема да те погледне...
 
От: След 8 клас

моят съвет е да гледаш да минеш колкото се може по-тънкаш горния курс (9-12 клас)...

Именно за това говоря, даскалите по информатика и информационни технологии в повечето случаи разбират малко или почти нищо, пълна заблуда е, много си прав (все пак съм с профил информатика).
Към автора - абе съвета ми е следния - иди си в некво готино даскало, дето нема да те юркат, нахакай си една диплома с колкото може повече отлични оценки, а за опитът с компютри и т.н. - на самоучител е най-надеждно и яко, щото го правиш с желание и знаеш, че ше ти треа, а не да зубриш като луд по некви истории, биологии, химии и т.н. гомна и само да си късаш нервите:twisted:. В даскалото на нищо необикновено няма да те научат с компютрите, повярвай ми..
 
От: След 8 клас

delta_force не е така избора на училище е много важен ! Защото той те определя като личност, това зубрене което ти викаш история биология и прочие са основни неща които всеки трябва да научи. В училище курс е обобщен и ти дава насока на къде искаш да продължиш да се развиваш като ти предоставя по малко познание в различни насоки. Да се занимаваш с компютри е интересно, но на мене ми остана само хоби в момента съм се насочил към екология запален от моята стара учителка по биология която може би не ме помни вече :lol:. Училищните времена бяха хубави но студентските са още по хубави :
 
От: След 8 клас

delta_force, продължавам да не съм съгласен с теб. От личен опит ти казвам - няма търсачка на света, нито програма, нито речник, справочник, телевизионно предаване, сайт и т.н., което да може да компенсира липсата на обща култура. Не е необходимо да можеш да развиеш теория на относителността, но е абсурдно на 30 години да осъзнаеш, че Айнщайн не е марка бира.

Колкото до дипломите: имам прилична колекция от такива, вкл. и от университет в чужбина - в момента никой не ми ги иска за да види какво съм изкарал по висша математика или по философия.

Не съжалявам за нито една глупост, която съм учил - съжалявам за всичко онова, което се изхитрих да не уча.
 
От: След 8 клас

Към осмокласника :
Прочети ето тия двете неща :
Гаврата на един директор с нас и Училището - Прекрачихме прага, за да видиш че в момента образованието е пълна безсмислица и най-вече, за да видиш как сме се борили за това, което ни обещаха и което на пръв поглед ни се полагаше! Естествено - нямаше никакъв успех... За съжаление навсякъде е така, тъй че не ми приказвайте... Иди в английска гимназия, ако ти се учи и научи английския перфект, та да може да има $$$$$$ после! Ако не - вземи някаква професия и т'ва е... Ако пък не ти се учи влизаш в най-тъпото даскало и т'ва е... Аз съм в общ профил и ми е тъпо, щото уча 2 езика, химии, биологии и такива бози, ама като гледам другите какво учат - същата боза е... Истинските неща не се учат в училище - на тях живота ще те научи. Само това ще ти кажа. Успех!
 
От: След 8 клас

Времената са такива, че който има желание и сам може да се образова. Важно е да се осъзнае нуждата от това.
 
От: След 8 клас

Времената са такива, че който има желание и сам може да се образова. Важно е да се осъзнае нуждата от това.


ей, тва си е направо сентенция :D
 

Горе