Смяна на Фамилия?

Twis7

Active Member
Някой занимавал ли се е с подобно нещо? Имам 18 години, но си нямам на идея към кого трябва да се обърна като за начало.
 
От: Смяна на Фамилия?

Името знам, че може да си го смениш, но за фамилия за пръв път чувам. Или в полицията или там където издават личните карти трябва да питаш как стоят нещата. :)
 
От: Смяна на Фамилия?

Виж и отговорите на подобно запитване тук

от Закона за гражданската регистрация:

Чл. 19. (1) Промяната на собствено, бащино или фамилно име се допуска от съда въз основа на писмена молба на заинтересувания, когато то е осмиващо, опозоряващо или обществено неприемливо, както и в случаите, когато важни обстоятелства налагат това.
 
От: Смяна на Фамилия?

Доста трудно става, трябва да имаш сериозна причина иначе няма да те одобрят.
 
От: Смяна на Фамилия?

Ама защо да ти трябва причина немога да разбера...
влече ме китайското що да не се казвам циян дзънов ?
ако не искат да ми сменят името немога л ида подам жалба към правата на човека ...
ако искам ще се кръстя както реша?
как така ще има забрана сега ще ме карате да ходя да опитам ...
аз отдаван се каня да се пиша амон ама.. ме мързи
 
От: Смяна на Фамилия?

Трудно е за да не може тези с черните печати да си сменят имената и пак да ходят там дето са им ги ударили.
Преди време братовчед ми поради тази причина от Николов стана Колев, значи не е невъзможно

Ето ви и един много стар виц по темата - по младите сигурно нема да го вденат

Отива един човек по комунистическо да си сменя името и го питат защо. Той казва че му е кофти с това име и не може да издържа повече срам го е и тн. питат го как се казва.
- Тодор Лайнаров
Верно викат много кофти, няма проблем кажи как искаш да го промениме. Той им отговаря
- Нема значение какво да е Драган, Петкан, Иван
 
Последно редактирано:

Горе