Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

advaworx

Active Member
Колеги, сега попаднах на следната статия:

26-годишният Денимир Велчев от Габрово се нуждае спешно от кръвопреливане, но тъй като е с рядката кръвна група АВ отрицателна, в момента в многопрофилната болница на Габрово не разполагат с никакви запаси. Това съобщи сестрата на младия мъж Венцислава Велчева. По предварителна преценка той се нуждае от поне 4-5 банки кръв.

В момента Денимир е с хемоглобин 44 и висока температура, което е животозастрашаващо състояние. Той страда от рядък вид чернодробен тумор, диагностициран преди 3 г., но в момента състоянието му изведнъж се влошило. За болницата в Габрово може да се дарява в самия град, в Кръвния център в Плевен и в болницата на Велико Търново.

За съжаление дарената в София кръв няма да помогне в конкретния случай. Апелът е към хората от трите области: Велико Търново, Габрово, Плевен, които са със същата рядка кръвна група. При даване на кръв се попълва документ, че тя е за Денимир Велчев.
Младият мъж е печелил литературна награда на издателство и сайт, а също и конкурс за ораторско майсторство на английски език.

За контакт Венцислава Велчева - 0884 642692

Ако случайно някой може някак си да помогне... Най-малкото го пратете на някой познат или нещо... :)

http://novinata.net/Da-pomognem-na-Denimir-ima-nuzhda-ot-AV-otritsatelna
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Скоро търсихме и тук (Перник) за едно момче АБ - , аз съм АБ + иначе бих дал .. Няколко пъти съм давал до сега .. успех ще шерна..
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Скоро търсихме и тук (Перник) за едно момче АБ - , аз съм АБ + иначе бих дал .. Няколко пъти съм давал до сега .. успех ще шерна..

Не би трябвало да има значение твойта група. Поне аз като давах ми издаваха бележка, която се носеше в болница и те си взимат каквато група им трябва
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

АБ - е доста рядка и я нямаше в болницата. Предполагам, че търсят, защото няма налична.. АБ - поне тук такъв беше случая..
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Няма значение каква кръвна група си.

Системата за кръводаряване е може би единственото нещо което функционира както трябва в България.

Винаги има кръв, обработена и обогатена в банки на склад, за да може при нужда веднага да заминава където Тя трябва.

Някой като дари - неговата кръв отива за обработка, съответно нуждаещият се получава от кръвният център.

Дарявал съм 4 или 5 пъти...не помня.
АБ наистина е рядка, намери ли се такъв донор му се разказва история, съответно да дари поне още веднъж, безвъзмездно даже и без нуждаещ се.


Дано всичко мине добре за момчето.
Ще следя темата.
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Момчета, образовайте се АБ взима от всички останали кръвни групи. Просто някой да дари кръв. Аз бих дал - време ми е, но съм в Русе.
0-
Ако, недай боже, на някой му трябва - да каже, септември или октомври ще ходя. Естествено - free.
 
Аз също бих дарил, но не е никак близо. :(

Искам да кажа само, че от доста време търся някаква такава акция по няколко причини. Искам да помогна и да дам принос за оцеляването на някой, както и да си помогна и на мен - вътрешно удовлетворение, както и физическо. Да, даряването е полезно, защото след него организма създава нова кръв и тя започва да подобрява някои неща в организма, които старата е съхранявала. ;)

Пишете за нещо такова тук, в София.
 
От: Re: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

И аз имах този период. Една сутрин се събудих и мамка му исках да свърша нещо подобно.
Отидох в местната болниц, заговорих се с момчето в приемната.
Попитах дали някой се нуждае от кръводарение.
Оказа се че има някакъв човек, на когото не се постарах да запомня името, старец беше.
Попитах дали мога да датя кръвта си за него съответно без да ми се вписва името.
За съжаление трябваше да ме вкарат в базата си данни, но така или иначе легнах си спокойно, ударихме едно лафче с женицата докато ме смучеше машинката.
Пих 2 коли с някакъв сладкиш с купона който ми дадоха в кафенето в болницата, прочетох един вестник, качих се на мотора и живота си продължи.
Един ден пак ще го направя :) , наистина вътрешното удоволствие беше голямо, макар че някой някъде страда преливайки му лекари моята кръв, аз бях доволен от себе си.

Никак не е страшна самата процедура, макар че доста хора ги обхваща страх от самата идея.

Да дариш кръвта си, е по ценно отвсякога в този свят мислещ само за пари.

Получаваш Респект от мен Блинки.
 
От: От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Момчета, образовайте се АБ взима от всички останали кръвни групи. Просто някой да дари кръв. Аз бих дал - време ми е, но съм в Русе.
0-
Ако, недай боже, на някой му трябва - да каже, септември или октомври ще ходя. Естествено - free.

Не си прав, Тео. AB+ взима от всички. АВ- може да взима от всички - (с отрицателен резус фактор).
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Не си прав, Тео. AB+ взима от всички. АВ- може да взима от всички - (с отрицателен резус фактор).

Прав си. За тази група е въпрос е само на резус фактора. Виж на мен да преливат е проблем - взимам само точно моята група и фактор :)
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Всъщност при кръводаряване няма значение от коя кръвна група си. В повечето случай кръвта на пациента се прилива, но трябва да се запълни дефицита и тъй като кръвта е скъпа и ВАЖНА, най-добрия вариант е да се дари кръв от близките на момчето. Няма значение дали си А, Б, АБ, 0 или резосфактора ти, разбира се най-добре ако да е със същата кръвна група, но никой няма да те върне.

Аз лично веднъж исках да даря кръв за приятел, но ме върнаха, защото бях натъпкан с антихистамини (беше пролет и алергии ала бала :)
 
От: Спешна нужда от кръвопреливане /Габрово/

Аз лично веднъж исках да даря кръв за приятел, но ме върнаха, защото бях натъпкан с антихистамини (беше пролет и алергии ала бала :)

Мен са ме връщали и заради лека настинка. Мисля и че за алкохол имаше някаъв период.
 

Горе