Странен проблем с публикации на WP

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте, от днес имам много странен проблем с WP.
Ситуацията е следната: Ако не съм логнат като админ и отворя сайта виждам публикациите само до 7.08, при това не всичките.
logout_.jpglogout_1.jpg

Ако обаче се логна ситуацията се променя и виждам всичко публикувано до последно и е актуално:
login_.jpglogin_1.jpg

Статиите със сигурност са там, защото тествах шернатите линкове към тях и си работят, просто ако не съм логнат или нямам линк към поста няма шанс да го видя.
Прин скрийновете показват как са видими постове от 07.08 ако не си логнат, но до ранния следобед бяха видими само до 06.08 и изведнъж започнаха да се виждат и от 07.08.

Не съм променял нищо, не съм качвал/свалял/ъпгрейдтвал/включвал/изключвал нищо. Единствено пуснах ДБ бекъп през WP DB добавката, че ме домързя да влизам през phpmyadmin. Бекъпа е в gzip с съвсем различна папка, ако това е от значение.

Дайте акъл моля, защото такова нещо не ми се беше случвало
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Здравей,

Аз за пореден път да кажа следното: когато имате въпрос, пускайте pastebin с конфигурационните си файлове, версия, съответните логове и т.н.

На мен ми прилича на някакъв кеш, но без повече информация гадаем.
 
От: От: Странен проблем с публикации на WP

Аз за пореден път да кажа следното: когато имате въпрос, пускайте pastebin с конфигурационните си файлове, версия, съответните логове и т.н.

На мен ми прилича на някакъв кеш, но без повече информация гадаем.

Съгласен съм, и аз мисля, че е кеш. Погледни дали има опция да се кешира началната страница и на какъв период от време се кешира. Като си логнат виждаш всички постове на началната страница, ако не си логнат виждаш само постовете, които са кеширани, всички останали статии след кеширането не се показват.
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Сложи си кеш плъгин - така можеш да чистиш, когато си поискаш. Ако вече ползваш такъв, изключи го и виж резултата. Ако не дава дефекти, може доста да ти забърза блога, като цяло.
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Здравейте, ползвах Hyper Cache Extended, но след ъпдейта до 3.6 се получаваше зацикляне и удряше 100% цпу. Тествах с помощта на момчетата от съпорта ъпгрейд от бекъп при изключен кеш и в момента, в който го пуснах пак зацикли, та сега не ползвам никаква кеш добавка. Остава някакво кеширане на сървъра, за което поне аз не знам да има. По-скоро не е това, знам че всичко сочи на там, но ако го имаше проблема нямаше да се появи вчера, а още преди дни.
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Здравейте, ползвах Hyper Cache Extended, но след ъпдейта до 3.6 се получаваше зацикляне и удряше 100% цпу. Тествах с помощта на момчетата от съпорта ъпгрейд от бекъп при изключен кеш и в момента, в който го пуснах пак зацикли, та сега не ползвам никаква кеш добавка. Остава някакво кеширане на сървъра, за което поне аз не знам да има. По-скоро не е това, знам че всичко сочи на там, но ако го имаше проблема нямаше да се появи вчера, а още преди дни.

Какво ще рече "зацикля и удря 100% cpu"? Лог? Грешки? Причина? А проблема, който описваш е свързан точно с кеш, няма от какво друго да е.
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Какво ще рече "зацикля и удря 100% cpu"? Лог? Грешки? Причина? А проблема, който описваш е свързан точно с кеш, няма от какво друго да е.

Ще проверя дали ще намеря какво точно беше. Ако не бъркам - почваше да се изпълнява функция, която зацикляше и въртеше твърде дълго време, което товареше процесора. Да, знам, че бие на кеш, но как след като не ползвам никаква добавка? И пропускаш другото - появи се дни след ъпдейта, т.е няма връзка и без промени по системата като ъпдейт/инстал/деинстал...
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Това че добавката е спряна не означава, че не може да е останал кеширан файл на диска. Опитай като преименуваш wp-content директорията или там където е пазело кеша. Ако няма грешки в лога не виждам какво друго може да е.
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Това че добавката е спряна не означава, че не може да е останал кеширан файл на диска. Опитай като преименуваш wp-content директорията или там където е пазело кеша. Ако няма грешки в лога не виждам какво друго може да е.

Мерси. Оказа се, че е почнало да си чете кеш. Смених името на папката за кеша и се оправи
 
От: Странен проблем с публикации на WP

Мерси. Оказа се, че е почнало да си чете кеш. Смених името на папката за кеша и се оправи

Хубаво е, че проблема се е оправил.
 

Горе