Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

tanipo

Well-Known Member
Споко, не става въпрос за България или поне не доколкото аз знам. Ровейки се из чуждите форуми попаднах на дискусия, в която се коментираше това как било забранено и как хората ти правели забележки, мисля става въпрос за държави като Австралия, Англия и Щатите ( или поне в някои зони ). Боже на къде върви този свят....как може такова романтично и хармонично нещо като събирането на мидички да е забранено....уж в името на природоопазването....не съм забелязал да са изчезнали плажовете е БГ като тука това мисля не е забранено.....накъде върви света....скоро сигурно единственото разрешено хоби ще е свързано с разходки в мола и всякакви неща свързани с комерсия...
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Как може 60 човека да прочетат темата за мидичките и никой да не вземе отношение поне да поцъка с език....ако бяха от някоя телевизия вече да са направили цяло предаване...
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

КО МА ДРАЗНИШ С ТИЯ ЗАГЛАВИЯ БРЕ ОУУУУ

ВИКАМ СИ ИБАХ ГО ИМАМ 20 КИЛА НЕЗАКОННА СТОКА У ВИЛАТА :)

между другото си бях взел и 5 чувала обли камъчета за градината от един заебан залив, и се чудих ако ме сгащи гранична полиция докато пълня чувалите, какво ще ми направят?
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Ами може и да стане незаконна :), кой знае какво ще измислят и тука след някоя година. Идеята е да се набута човека вместо да има хоби, което е без пари да ходи да дава пари в Мола :).
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

В Египет даже на границата те проверяват... сериозно говоря. Като се замислите, за държави, в които туризмът е огромна индустрия и повечето туристи не идват да повръщат или да стоят по хотелите 24/7 си е нормално.
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

В Египет даже на границата те проверяват... сериозно говоря. Като се замислите, за държави, в които туризмът е огромна индустрия и повечето туристи не идват да повръщат или да стоят по хотелите 24/7 си е нормално.

ТО ЗА ТАМ Е ЛЕСНО РЕШЕНИЕТО, по един етикет слагаш на раковина и казваш че си ги купил от пазара. мидите сортирани в пликчета и пак с един етикет отгоре.
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Това за Египет е ясно, да не къртиш парчета от пирамидите и да не изнасяш културни ценности. Не знам за мидички дали правят проблеми. Ама за мидички извинете...че, кой като дете не си е събирал мидички??? Как ще обясниш на едно дете да не си събира мидички, че те утре ще сложат и забрана да се правят пясъчни замъци - само с разрешение за строителство и лиценз за кофичката и лопатката, че да не загрозяват природния пейзаж....
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Това за Египет е ясно, да не къртиш парчета от пирамидите и да не изнасяш културни ценности. Не знам за мидички дали правят проблеми. Ама за мидички извинете...че, кой като дете не си е събирал мидички??? Как ще обясниш на едно дете да не си събира мидички, че те утре ще сложат и забрана да се правят пясъчни замъци - само с разрешение за строителство и лиценз за кофичката и лопатката, че да не загрозяват природния пейзаж....

ха чи то по принцип не е разрешено да се копаят дупки и правят замъци на плажовете ля... просто никой не го прилага.
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Сериозно???
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Ми нали някой може да се спъне или да стъпи в дупката и да си счупи я крак , я самочувствие...
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Следната картина : 5 годишното ти дете изкопава дупка в пясъка, минава неподходящия баровец, пада...детето отива в поправителен дом :)....това може и да е реалност след някоя и друга годинка...
 
От: Събирането на мидички и камъчета по плажа е незаконно!

Абе вървим към биг брадър със страшна сила!
 

Горе