Съвети за футболен новинарски сайт

Здравейте, реших да направя футболен сайт, който да е насочен изцяло към българския футбол! Сайта е matchzone-bg.info
Може ли да си кажете вашето мнение и да ми дадете някакви съвети и идея какво да подобря!

Също така, ако някой се интересува от български футбол и му се занимава нека ми пише!
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Няма да се получи братле. От сега ти го казвам. Прекалено много такива сайтове се навъдиха, а и доста се утвърдиха.

Имам приятел, който държи такъв пловдивски футболен сайт и прави по 7 - 8 000 уникални на ден. В същото време обикаля мачовете, снима, прави интервюта и т.н. Няма почти никаква възвръщаемост! Не очаквай да правиш някакви печалби от такъв сайт.

Конкуренцията се бие с нещо различно, ново и по-добро. А в твоя сайт не видях нищо такова? Да не говорим, че дизайна не струва, а и този домейн нещо не ми допада. Не искам да ти убивам ентусиазма, но попита за мнение... Успех все пак!
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Искаш ли една идейка на лс за сайт в тази ниша? Иначе подобни сайтове има доста, има 2 добре познати бранда и конкуренцията е почти невъзможна. Пиши на лс като натрупаш мнения
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

То там е проблема, че сайтове като Гонг, Спортал, Футбол24 обраха всичко. Вече в по-големите градове си има спортни сайтове, които се занимават само с клубовете в тях. Да не говорим, че разни там новинарски сайтове с обща тематика вече имат секции "Спорт" и отразяват всичко най-интересно.

Ако си решил твърдо с това да се занимаваш, освежи малко дизайна и вкарай нещо различно, което да го няма в другите сайтове.
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Развивал съм подобен проект и имам следните съвети:
-насочи се към някаква по-тясна ниша (пазарът ни е прекалено малък за броя сайтове предлагащи информация за Бг футбол, а като прибавим, че основните портали са собственост на големите медийни групи задачата става непосилна);
-наблягай на интервюта и по-любопитни материали (това е, което може да и спечели посещения);
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Здравейте, реших да направя футболен сайт, който да е насочен изцяло към българския футбол! Сайта е matchzone-bg.info
Може ли да си кажете вашето мнение и да ми дадете някакви съвети и идея какво да подобря!

Също така, ако някой се интересува от български футбол и му се занимава нека ми пише!

Вярно е, че конкуренцията тук е голяма, но пък и пазарът е голям. На твое място бих обърнал внимание на по-ниските дивизии. От Б група надолу има много малко информация, а пък много хора се интересуват от техните си отбори. Всички са от ЦСКА или Левски, но аз пък съм си и от Спортист Своге :)
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Като човек пробвал се в тази ниша, ще ти кажа следните, макар и "груби" неща.

- Името на домейна е скапан. Трябва да е нещо "благозвучно" и лесно запомнящо се, а този в никакъв случай не е такъв. Само си представи разговор между двама приятели " Видя ли какво пише в мачзонтиребгточкаинфо..." Не върви, нали?
- Нишата е много трудна. ЗА да пробиеш СЕРИОЗНО ти трябват ИСТИНСКИ ЖУРНАЛИСТИ! Да раждаш новини, да плащаш за интервюта, репортажи и т.н. Ако ще преразказваш новините от спортала, гонга или чуждите сайтове.. няма смисъл
- Почти невъзможно е да пробиеш на първите страници в Гугъл.. Дори да го направиш, трафика няма да ти е много силен, тъй като всички си цъкат директно в сайтовете и въобще не търсят "футболни новини" или т.н.

Единствената ти алтернатива е да разполагаш с голям фейсбук ресурс и да пускаш "лъжлива" или "подвеждаща" информация чрез него. Например " ЦСКА КУПУВА МИСТЕРИОЗЕН БРАЗИЛЕЦ". Ще привлечеш вниманието на хората, а и ще ги накараш да видят за какво става дума. Тогава трябва да се надяваш да цъкат и на рекламките на Адсенс, но дори да го направят цената за клик в България е адски ниска и ще ти трябват 10 - 20 хиляди уникални на ден, за да изкараш една прилична сума, която да е равна поне на средната европейска заплата!

Така че сам си прецени дали си заслужава. Ако имаш фейсбук ресурс ДАВАЙ, ако ще разчиташ на СЕО, БРАНДОВЕ, МРАНДОВЕ и т.н... не се захващай!
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Няма почти никаква възвръщаемост!

Каква възвращаемост искаш да има от индивиди които стоят на дивана и зяпат как други тичат по нещо пълно с въздух? :mrgreen:
 
Re: От: Съвети за футболен новинарски сайт

Каква възвращаемост искаш да има от индивиди които стоят на дивана и зяпат как други тичат по нещо пълно с въздух? :mrgreen:

Абе така е....но и аз си не вярвах, че човек, взимаш 600 лева заплата ще може да си вземе iphone6, но факт, направи го. Всеки е потребител под един или друг вид. А какво ще го накара да купи / кликне, това вече е комплексна наука - маркетинг, продажби, психология, логика, философия и т.н. :) Важно е трафика да е доволен. Този трафик не е по-лош от трафика от някакви тинове с хомо проблеми. :)
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Каква възвращаемост искаш да има от индивиди които стоят на дивана и зяпат как други тичат по нещо пълно с въздух? :mrgreen:
По нещо пълно с въздух... как ще кажеш така, ти им такова мамата на половината спортове. :lol: Футбола винаги е бил най-великата игра, ако започна да говоря на тая тема няма да ми стигне цял ден. Иначе футбол не се гледа на дивана, а на стадиона. :)
 
От: Съвети за футболен новинарски сайт

Нишата е много-трудна и за монетаризиране. На практика говорим предимно за gambling сектора, който както всички знаем "умря" след регулациите...
 

Горе