Създай web сайт с безплатна чужда помощ.

rujel

Well-Known Member
Големите проекти се създават от много хора. Но преходът от самостоятелна разработка към въпросната колективна работа е много сложен. Ето заради това идеята ми е да се тренира вид съвместна работа, като целта е да се работи от поне 2 човека засега над проекти, които засягат точно един човек. Така спорове кое как да се прави няма да възникват, а съвместната дейност може да се тренира.

Аз например съм навит да работя по чужд проект, стига последният да е започнат от нулата, а не да се базира на някоя боза като Wordpress.
 
Това много рядко работи и като цяло не си заслужава изгубеното в опити време.

А и докато вие двамата или тримата откривате топлата вода, аз отдавна ще съм го пуснал на бозата.
 
  • Like
Реакции: Sky
Това много рядко работи и като цяло не си заслужава изгубеното в опити време.

А и докато вие двамата или тримата откривате топлата вода, аз отдавна ще съм го пуснал на бозата.
При двама трима нещата са почти точно както го описваш. Но при 5-6 човека вече имаме принципна разлика, защото вече тези хора дърпат проекта в различни технологични направления, които ти с бозата няма как да постигнеш. Естествено не говорим за 5-ма php програмисти, а за хора с различни способности.
 
Това много рядко работи и като цяло не си заслужава изгубеното в опити време.

А и докато вие двамата или тримата откривате топлата вода, аз отдавна ще съм го пуснал на бозата.
Ако искаш дай да направим един експеримент...
 
Големите проекти се създават от много хора. Но преходът от самостоятелна разработка към въпросната колективна работа е много сложен. Ето заради това идеята ми е да се тренира вид съвместна работа, като целта е да се работи от поне 2 човека засега над проекти, които засягат точно един човек. Така спорове кое как да се прави няма да възникват, а съвместната дейност може да се тренира.

Аз например съм навит да работя по чужд проект, стига последният да е започнат от нулата, а не да се базира на някоя боза като Wordpress.
Ти сериозен ли си? Ако наричаш Wordpress боза, значи въобще не си създавал нещо на него. Докато ти седиш и губиш човекочасове да откриваш топлата вода и тепърва да мислиш проблеми, които вече са решени, хората пускат един Wordpress и са светлинни години пред теб, докато ти се сблъскаш с проблеми, които WP решава директно след инсталацията. Защо трябва да се мъчиш да правиш нещо от нулата? То проблема не е как да го създадеш. Проблема е как ще го накараш този проект да печели пари. След като изгубиш 10 месеца в създаване на бъгав продукт трябва да си направиш една сметка кога ще започне да печели този проект?
 
В днешно време технологиите не са ключов фактор за успеха на един уеб проект.

Бая дърпане ще има докато достигнете дори само нивото на админ панела на бозата.

ТЛДР: с тоя подход ти и евентуалните ти партньори сте обречени на провал. Ама това да не ви спира - всеки е минал през тоя период на технологичен ентусиазъм :)
 
С какво може да се включиш в "чужд проект"?
 
Последно редактирано:
Бая дърпане ще има докато достигнете дори само нивото на админ панела на бозата.
Много надценяваш нещата! Няма никакъв смисъл да правиш пълен админ панел за проект, който ползва само част от стандартната функционалност, а именно тази която се използва в сайта. От друга страна ще е много удобно да имаш допълненията, които ги няма в WP. Не че не можеш да ги реализираш като плъгин за WP, но при собствена разработка нещата стават далеч по-чисто, по-бързо и по-надеждно. Съчетаването на 50 функционалности, които реализират гъвкаво решение (а не дървено) е непосилна задача, изпълнена с много бъгове, за разлика от съчетаването на 5-6 такива.

В днешно време технологиите не са ключов фактор за успеха на един уеб проект.
Съгласен съм в това, но ако проектът заложи на технология с която WP е несъвместим - какво правим тогава? Случаят за който имам идея е точно такъв.

С какво може да се включиш в "чужд проект"?
Програмиране на js/php, документиране на функционалност.

ТЛДР: с тоя подход ти и евентуалните ти партньори сте обречени на провал.
Пресилено изказване, защото не ме познаваш. Иначе като цяло нещата са горе-долу като при стартъпите - 90% от тях фалират, но пак за тях са се намерили инвеститори, които да инвестират първоначално (казват им инвеститори на рисков капитал). При този проект не търся пари, а само хора, които искат да се тренират в съвместна работа. Нещо, което и на мен ми е в недостиг.

EDIT: Между другото има подобрения по стратегията на проекта, но тя може би ще бъде представена утре.
 
Има много проекти за които ВП не е подходящ старт.

Ама при положение че го споменаваш, закономерно реших че или има общо и опираме до техно фенбоизъм, или изказването идва от някой дето е все още по нанагорнището на кариерата си.
 
Тъй като думата "помощ" е твърде разтегливо понятие, то хубаво е да имаме малко по-цялостно организиране на начинанието.
За момента идеята ми е да се вземе един VPS и на него да се инсталира ISPCONFIG. След това да се раздели на 10-на учебни сайта в които да се правят разработките. Повече подробности по идеята мога да напиша, ако се появи реален интерес към включване към начинанието на някой.
 
Реален интерес трудно ще се появи ако не напишеш повече подробности.

Ако просто искаш да практикуваш тийм мениджмънт, най-много някой и друг заек да намериш дето ще изгуби интерес до няколко седмици макс.
 
Реален интерес трудно ще се появи ако не напишеш повече подробности.

Ако просто искаш да практикуваш тийм мениджмънт, най-много някой и друг заек да намериш дето ще изгуби интерес до няколко седмици макс.
Точно това е целта, а именно намирането на "заек", който докато изгуби интерес за 1-2 седмици, то аз ще си засиля интереса за същото това време. Иначе си е просто труд хвърлен на вятъра от моя страна.
 

Горе