Тактика "Бум" при Link Building

Frik

Active Member
Здравейте!
Днес гледах видео записи от СЕО конференцията 2009 и там чух доста интересни неща. Едно от тях е така наречената "Бум" тактика при Link Building-а спомената от Мартин Христов. Той каза обаче, че и трябва да сме внимателни с това и ако не сме човек с опит, да не се захващаме. Скоро ще пускам нов мой сайт (с нов домейн) и у мен възникнаха няколко въпроса по темата, та реших да потърся отговор в любимия ми форум... :p и така:
1. Колко линка са нужни за един подобен Бум в линк кампанията?
2. Какво всъшност може да е ОПАСНОТО от един подобен старт на нов сайт?
3. Ако провеждам линк кампания само с входящи линкове (без да имам изходящи линкове от сайта), това по-добре ли ще е за класирането на сайта ми?

Благодаря!
 
От: Тактика "Бум" при Link Building

Има два вариянта:
1. Първия е аз да съм човека, който пуска най-смотаните теми във форума...
2. Втория е да съм попаднал в някакъв блек списък на форума и никой да не иска да си говори с мен...

:(
 
От: Тактика "Бум" при Link Building

В черния списък си видях те на първо място...:lol: Шегичка!:)

За нов домейн недей да правиш Бумове изчакай малко да поостарее и тогава.

Ако прекалиш с линковете на нов домейн може да не те индексира или да те прати в SandBox-a.
 
От: От: Тактика "Бум" при Link Building

В черния списък си видях те на първо място...:lol: Шегичка!:)

За нов домейн недей да правиш Бумове изчакай малко да поостарее и тогава.

Ако прекалиш с линковете на нов домейн може да не те индексира или да те прати в SandBox-a.

Ще трябва да се спотайвам докато ми падна блек наказанието... :p

Аз затова питах долу горе колко са линковете за този бум, щото мисля като пускам сайта за индексиране да го пусна от 10-15 сайта едновременно, които не са с много големи PR-ри...
 
Стартирането с бум не е невъзможно но е по скоро трудно да се направи качествено поне на мен мие трудно осбено ако искаш да имаш и линкове от сайтовете на основните медии ако имаш много приятели журналисти може и да е лесно :)
 
От: Re: Тактика "Бум" при Link Building

Стартирането с бум не е невъзможно но е по скоро трудно да се направи качествено поне на мен мие трудно осбено ако искаш да имаш и линкове от сайтовете на основните медии ако имаш много приятели журналисти може и да е лесно :)

Май грешно съм разбрал значението на "Бум тактиката". Аз си мислех, че с това се има предвид да стартираш с някаква голяма бройка линкове и затова питах долу горе каква е, а то трябвало да се гръмне в медиите...
 
От: От: От: Тактика "Бум" при Link Building

Ще трябва да се спотайвам докато ми падна блек наказанието... :p

Аз затова питах долу горе колко са линковете за този бум, щото мисля като пускам сайта за индексиране да го пусна от 10-15 сайта едновременно, които не са с много големи PR-ри...

Спотайваш - не спотайваш той списъка е направен вече:p

Аз едно време бях в списъка на гадните ко*лета - кажа нещо и всичко живо се умълчава:lol:

То за 10-15 сайта няма да имаш проблем, за всеки случай може да пускаш по 3-4 линка на ден за по сигурно. Аз в началото пускам по няколко линкове колкото да разбере, че сайтът ми съществува и после постепенно ги увеличаване.

PS: Като видях мнението на coolice и ме карахте сега пак да го гледам, че съм останал с погрешно впечатление ама пак си включва голям брой линкове от медии, блогове и други да вдигнеш шум около сайта
 
Последно редактирано:
От: Тактика "Бум" при Link Building

Според мен няма от какво да се притесняваш.Едва ли ще успееш да направиш голям бум щом скоро си чул за него.Адвай го смело където можеш ако е БГ сайт-а.Г не идексира всички по едно и също време.
 
Re: От: От: От: Тактика "Бум" при Link Building

PS: Като видях мнението на coolice и ме карахте сега пак да го гледам, че съм останал с погрешно впечатление ама пак си включва голям брой линкове от медии, блогове и други да вдигнеш шум около сайта

винаги може да го играеш лош и да посилваш бума с ресурс въпросът е да имаш и много търстед сайтове в списъка :)
 

Горе