Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

leonssss

Well-Known Member
Ей такъв кеф бе снощи все едно тръгвах за 4 тека, а направих 7:wink:, но ми кажете ,че не знам за правилата на вратарите.Преди едно помръдване на вратаря и отново биеха дузпа.Сега гледам и ламбада може да се танцува.Някой знае ли какъв е правилника при дузпите?:|
 
От: Танцът на вратаря!

Правилата се диктуват от съдията. Разполага с тази власт, защото е завършен ........
 
До момента на удара може да мърда накъдето си иска, но трябва да е на гол линията. Като я бие може да се хвърли към биещия, ако иска.

Този който бие, пък няма право да спира по време на засилката.
 
От: Танцът на вратаря!

До момента на удара може да мърда накъдето си иска, но трябва да е на гол линията. Като я бие може да се хвърли към биещия, ако иска.

Този който бие, пък няма право да спира по време на засилката.

виждал съм бербатов да спре и после да удари топката!
то затова имаше страничен съдия ,който гледаше гол линията
 
От: Танцът на вратаря!

Не може да се спира от 2-3 години. Бербатов докато биеше дузпи сигурно е можело.
 
От: Танцът на вратаря!

това не е спиране, под спиране се има впредвид да си постави и двата крака на терена, между другото видях две излизания на вратарите напред преди удара, ако не бяха вкарани съдията можеше да ги повтори
 
От: Танцът на вратаря!

Дудек 2005 ако не се бъркам..

Дуда един от най-великите вратари така пази на финала на ШЛ преди години за Ливърпул :)
Няма проблеми стига да не излиза от гол линията докато играча не се засили.
 
От: Танцът на вратаря!

и аз ги видях , но сега разбрах защо са ги отчели =щото има вкаран гол:)

нее, спирането се явява нарушение от страна на нападателя, така, че само ако вкара - тогава съдията може да поиска да се изпълни наново, ако спира и не вкара = няма проблем(бербатов на клипа, но той не спира според мен)
 
Позволих си малко да променя заглавието, защото ми харесват обясненията. А малко съм запознат точно с правилата за изпълнение на дузпа. Иначе знам, че и може да му говориш, за да го разконцетрираш или се бъркам? Поне така казаха, че се е случило.
 
От: Re: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Позволих си малко да променя заглавието, защото ми харесват обясненията. А малко съм запознат точно с правилата за изпълнение на дузпа. Иначе знам, че и може да му говориш, за да го разконцетрираш или се бъркам? Поне така казаха, че се е случило.

Нямаш право след съдийският сигнал. Може да му говориш докато му носиш топката, това е трик използван от вратарите.
 
Re: От: Re: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Нямаш право след съдийският сигнал. Може да му говориш докато му носиш топката, това е трик използван от вратарите.
А как седи въпроса с гримасите и разконценрирането с някои части от тялото, не говоря за срамните, а ръце, крака, както се в този случай с подскачането, но да речем по-странни движения. :)
 
От: Re: От: Re: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

А как седи въпроса с гримасите и разконценрирането с някои части от тялото, не говоря за срамните, а ръце, крака, както се в този случай с подскачането, но да речем по-странни движения. :)

Като цяло тук вече съдията може да реши дали да накаже вратаря и да го предупреди да не прави така, а да се държи нормално. Но за движения които са на гол линията няма санкция. Танците като на Моци са позволени :)
 
От: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Сетих се за това,много се смях на времето,Дудек стана герой :lol:

[video=youtube;aJjiwO714p0]https://www.youtube.com/watch?v=aJjiwO714p0[/video]
 
От: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Сетих се за това,много се смях на времето,Дудек стана герой :lol:

[video=youtube;aJjiwO714p0]https://www.youtube.com/watch?v=aJjiwO714p0[/video]

Велик момент беше това.
 
От: Re: От: Re: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

А как седи въпроса с гримасите и разконценрирането с някои части от тялото, не говоря за срамните, а ръце, крака, както се в този случай с подскачането, но да речем по-странни движения. :)

Това с гримасите си важи. Ако помните Лудогорец - Валенсиа когато Роман Безяк изпусна дузпата... Вратарчето прави сцени, бавеше изпълнението на дузпата... и то ефективно, гол не беше отбелязан..
 
От: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Велик момент беше това.
Да,на полувремето 0:3 за Милан,после Ливърпул обърнаха до 3:3 през второто,продължения и...Дудек с маймунджълъците си спечели мача и титлата :lol:
 
От: Танцът на вратаря! Правила за изпълнение на дузпа

Да,на полувремето 0:3 за Милан,после Ливърпул обърнаха до 3:3 през второто,продължения и...Дудек с маймунджълъците си спечели мача и титлата :lol:

Не бях обърнал внимание, че Шева изпуска накрая аххаха
 

Горе