Технологичен проект

rujel

Well-Known Member
Отдавна не съм писал тук, а и не възнамерявам да възстановявам активността си във форума като цяло, но реших че е добра идея да дописвам тази тема тук, представяйки част от дейността с която съм се заел в момента. На отговорите в темата няма да реагирам (те са си само за тролене), но ако искате реакция от моя страна, то пишете ми лични съобщения.

Изделието, което ще се прави по споменатия в заглавието технологичен проект е почти изцяло от метал. Идеята е в бъдеще да се произвежда масово на автоматизиран конвейер. В началото на проекта се търси някой да направи заваръчен апарат за точкова заварка, защото именно този начин се автоматизира лесно. От друга страна специално направен апарат за проекта означава, че всичко ще се прави точно колкото трябва, което естествено ще снижи цената на материалите за изработка. Да самото проектиране на апарат е скъпо, ако се прави по поръчка, но при вариантът съдружие този вид труд се отчита като инвестиция и така се изплаща в бъдеще при евентуалните продажби на крайния продукт.
 
Малка промяна на първоначалните намерения. Преди технологичния проект се насочвам към дейност свързана с "къщи за гости". Отново чакам някой да прояви интерес на лични съобщения.
 
Вече сме двама човека по проекта. Иначе по проекта е направено засега сравнително малко, но пък е много интересно. Търсим трети, който да се заеме с правене на видеоклипове за Youtube. Само така може да покажем каква дейност осъществяваме. Описанието с текст в днешно време е отживелица...
 
Вече сме трима, но за съжаление новото попълнение не е очакваният човек, който да прави Youtube видеоклипове. Така че, явно още трябва да се чака, докато се покаже какво се прави по проекта.
Но с новото попълнение проектът придоби нови възможности, защото въпросното ново лице предостави стая от къща с директен изход към двора, която да ползваме по проекта за работилница. В нея вече е предвидено какво ще се изработва и не става дума да се правят сложни неща. Първо, обаче, трябва да се преместят мебелите в останалата част от къщата и да се направи основен ремонт...
 

Горе