Този excel ми къса нервите...

waldes

Well-Known Member
Някой който е навътре с ексела, ако може да помогне.

Имам един списък с няколко стотин държави и искам да прибавя към всяка държава определана фраза.
Например към:

Afghanistan

Akrotiri

Albania

Algeria

American Samoa

Andorra

Angola.......и т.н. да прибавя фразата ''почивки в''
Да се получи следното:

Почивки в Afghanistan

Почивки в Akrotiri

Почивки в Albania

Почивки в Algeria

Почивки в American Samoa

Почивки в Andorra

Почивки в Angola.......и т.н

Идиотско обяснение се получи:mrgreen:
gsdgd.jpg
 
От: Този excel ми къса нервите...

използвай функцията concantenate

или направо
сложи в А1 фразата 'почивки в' (без кавичките
и от А2 надолу вкарай държавите
в В2 сложи следната формула и копирай надолу:
=$A$1&" "&$A2

в B3 трябва да се получи =$A$1&" "&$A3 и т.н. вярвам схвана идеята


Едит: видях ти 'таблицата'. Ще трябва да разкараш преди това тези белите полета. Това обаче ще ми е по-лесно да го направя, отколкото да го обясня. Ако не можеш да се справиш, ми прати файла на лични и по-късно ще ти го направя.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: Този excel ми къса нервите...

Екселът не е за малоумници, които дори не могат да обяснят какво искат да направят.
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

използвай функцията concantenate

или направо
сложи в А1 фразата 'почивки в' (без кавичките
и от А2 надолу вкарай държавите
в В2 сложи следната формула и копирай надолу:
=$A$1&" "&$A2

в B3 трябва да се получи =$A$1&" "&$A3 и т.н. вярвам схвана идеята

На малоумник са нужни визуални пояснения, макар тази конкатенация да е обяснена многократно в други теми.
4-18-2012 9-29-33 PM.jpg
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

използвай функцията concantenate

или направо
сложи в А1 фразата 'почивки в' (без кавичките
и от А2 надолу вкарай държавите
в В2 сложи следната формула и копирай надолу:
=$A$1&" "&$A2

в B3 трябва да се получи =$A$1&" "&$A3 и т.н. вярвам схвана идеята


Едит: видях ти 'таблицата'. Ще трябва да разкараш преди това тези белите полета. Това обаче ще ми е по-лесно да го направя, отколкото да го обясня. Ако не можеш да се справиш, ми прати файла на лични и по-късно ще ти го направя.
Вярно че може да се пейстне просто фразата в А1. Мерси.
 
От: Този excel ми къса нервите...

Екселът не е за малоумници, които дори не могат да обяснят какво искат да направят.
Хайде ще ти обърна внимание. Гледам че имаш хронична нужда да си избиваш комплексите поне веднъж на ден.

Сега като ти погледах дебилската недоразвита физиономия в елмаза ми става ясно защо ти хлопа дъската:lol::lol::lol:
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

Хайде ще ти обърна внимание. Гледам че имаш хронична нужда да си избиваш комплексите поне веднъж на ден.

Сега като ти погледах дебилската недоразвита физиономия в елмаза ми става ясно защо ти хлопа дъската:lol::lol::lol:

Я ми покажи снимката в Елмаза, за да я видим всички, малоумнико.
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

Я ми покажи снимката в Елмаза, за да я видим всички, малоумнико.
Не е прилично да шервам съдържание, което би придизвикало погнуса, сред съфорумниците. На лично мога да ти пратя линка.

Абе кретен, ти нали ме беше блокнал? Тук няколко дни развяваше някакви скрийнове или нещо подобно. Хайде стига ти толкова внимание палячо
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

Не е прилично да шервам съдържание, което би придизвикало погнуса, сред съфорумниците. На лично мога да ти пратя линка.

Абе кретен, ти нали ме беше блокнал? Тук няколко дни развяваше някакви скрийнове или нещо подобно. Хайде стига ти толкова внимание палячо

Форумен олигофрене, нямам снимки в Елмаз.
В училище не си успявал да събираш прости числа, а тук се потиш върху две колони на Ексел. Не вярвах да си чак толкова тъп, но ти отново го доказа пред community-то. Чак ме е гнус, че си във форума. Напомняш ми на зловреден, малоумен мангал, бъркащ в кофите.
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

Форумен олигофрене, нямам снимки в Елмаз.
В училище не си успявал да събираш прости числа, а тук се потиш върху две колони на Ексел. Не вярвах да си чак толкова тъп, но ти отново го доказа пред community-то. Чак ме е гнус, че си във форума. Напомняш ми на зловреден, малоумен мангал, бъркащ в кофите.

А къде имаш? Кажи пиле шарено, да пратим по един смс сички, па дано ти обърнат внимание малко че да не се налага да ти четем сърцераздирателните постове? Даже лично аз ще пратя 2 броя само и само да мирясаш малко.
 
От: Този excel ми къса нервите...

harkon-е, има нещо наречено благоприличие. Не е нормално да нападаш толкова остро хората.
Човекът не се сетил и пита. Някой му отговоаря след това и готово. Няма нужда от чак толкова разгорещени нападки.

Съвет:
Вместо тъпия .xls формат ползвайте .csv. Лесно се редактира (дори може с текстов редактор). При по-сложни нужди може да се вкарат в работа и регулярните изрази.
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

А къде имаш? Кажи пиле шарено, да пратим по един смс сички, па дано ти обърнат внимание малко че да не се налага да ти четем сърцераздирателните постове? Даже лично аз ще пратя 2 броя само и само да мирясаш малко.

За какво ми е твоето внимание, малоумнико? Всчки олигофрени, като теб и waldes ги прекарвам през 1 място - отходната тръба.
 
От: От: Този excel ми къса нервите...

harkon-е, има нещо наречено благоприличие. Не е нормално да нападаш толкова остро хората.
Човекът не се сетил и пита. Някой му отговоаря след това и готово. Няма нужда от чак толкова разгорещени нападки.

След изпращане на подобни съобщения на ЛС, не може да става дума за благоприличие.
waldes каза:
Фаст финиш, баце. Ще те подкукуросвам в друга тема, майтап да става:)

Та и аз така - майтап да става с неукия олигофрен.
 
Re: От: Този excel ми къса нервите...

Съвет:
Вместо тъпия .xls формат ползвайте .csv. Лесно се редактира (дори може с текстов редактор). При по-сложни нужди може да се вкарат в работа и регулярните изрази.

само, че ще има изненада с формулите т.е. шийта с формули нека си е ексел а готовия резултат няма пречка да е в цсв. действително при използване на текстов редактор т(само за цсв) редакцията с find/replace е в пъти по-бърза, което при големи бази си пести маса време
 
От: Re: От: Този excel ми къса нервите...

само, че ще има изненада с формулите т.е. шийта с формули нека си е ексел а готовия резултат няма пречка да е в цсв. действително при използване на текстов редактор т(само за цсв) редакцията с find/replace е в пъти по-бърза, което при големи бази си пести маса време
Да живее MySQL-a! Вместо глупавите формули на excel пускаш няколко update заявки (може и с автоматичен скрипт) и си готов.
Истината е, че не харесвам Excel и тъпотиите на M$. Тъй като все пак ми се налага чат-пат да бъда изтезаван с неща в техен формат ползвам Libre Calc и Gnumeric. Ако няма формули, какъвто е случая описан в темата, просто караме с CSV.
 

Горе