Томографът на Бойко

От: Томографът на Бойко

Човече какво ти е, за да се преглеждаш на подобно нещо ? Извинявай за въпроса, но съм загрижен
 
От: Томографът на Бойко

Бях болен от болест на Ходжкин, но вече се излекувах. Препоръчаха ми да мина през този томограф, за да съм сигурен, че няма остатъци от болестта.
 
От: Томографът на Бойко

И какво му е специалното на този томограф така и не са написали в материала? Като цяло компютърните томографи не са никаква новост. Има ги под път и над път. ЯМР-а е по-ценен защото не те пържи с радиация и прави по хубави снимки. Кофтито е, че като влезеш вътре може да те хване клаустрофобия и изследването е няколко пъти по-скъпо от това с томографа.
 
От: Томографът на Бойко

Бях болен от болест на Ходжкин, но вече се излекувах. Препоръчаха ми да мина през този томограф, за да съм сигурен, че няма остатъци от болестта.
Много се радвам колега, браво :)
 
От: Томографът на Бойко

И какво му е специалното на този томограф така и не са написали в материала? Като цяло компютърните томографи не са никаква новост. Има ги под път и над път. ЯМР-а е по-ценен защото не те пържи с радиация и прави по хубави снимки. Кофтито е, че като влезеш вътре може да те хване клаустрофобия и изследването е няколко пъти по-скъпо от това с томографа.
Много по-добър е от всеки друг апарат в България за диагностика на заболявания и е безвреден. Хора с клаустрофобия не се приемат на пет скан, а ако нямаш такава, няма как да хванеш от него. За пръв път те хващам да говориш глупости.
  • Positron emission tomography (PET) is a unique medical imaging procedure that shows the chemical function of an organ or tissue.
  • PET scans can detect cancers, as well as organs that are not working normally (such as areas of the brain affected by Alzheimer’s disease or areas of the heart that have been damaged by blocked blood vessels).
  • The PET scan is considered to be a safe procedure that exposes you to around the same amount of radiation that you would receive from the general environment over about three years.
 
От: Томографът на Бойко

И аз съм са пъхал в таквоз подобно кат бръмбъзък - 87-ма май беше :) .
Кат се замисла за предполагаемото ниво на техниката по него време, предстаям си колко време след туй са ма фащали Гайгерофте броячи..
 
От: Томографът на Бойко

И аз съм са пъхал в таквоз подобно кат бръмбъзък - 87-ма май беше :) .
Кат се замисла за предполагаемото ниво на техниката по него време, предстаям си колко време след туй са ма фащали Гайгерофте броячи..
Личи си от снимката. Предупреждавай, като се логваш във форума, да дърпам кабела на нета.:D
 
От: От: Томографът на Бойко

Личи си от снимката. Предупреждавай, като се логваш във форума, да дърпам кабела на нета.:D
Айди сега :) ... Яз като го гледам е същиот хапарат. Чиста проба рециклаж. Минали са го с една боя и един гланц и айде... :wink:
 
От: От: Томографът на Бойко

За пръв път те хващам да говориш глупости.
Така както го бяха написали в Нюза се разбираше, че е обикновен "скенер", а като потърсих после материал в друга медия се оказа, че няма нищо общо. Намерих информация за този във Варна и ми стана ясно какво всъщност е това: http://www.svetamarina.com/news9.php . Досега не знаех, че има по-точна машина от ЯМР. Обаче така като го гледам на снимката този във Варна не мисля, че някой ще има клаустрофобичен проблем защото реално не се влиза никъде. Просто има един обръч, подобен на този в обикновените скенери, в който позиционират частта от тялото, която ще се изследва: http://www.svetamarina.com/images/pozitronen_tomograf_big.jpg. При ЯМР е съвсем друго. Там влизаш целия в машината, която е доста по-голяма по размери, издава гаден шумен, седи се доста време вътре и като цяло не е много приятно. Знам щото съм бил на такова изследване. Половин час ме държаха вътре. Бръмчеше, трещеше... Накрая ми казаха, че ми няма нищо и си заминах щастлив. :)
 
От: Томографът на Бойко

Да, съвсем различно е. Виж го Noke по-горе от ЯРМ-то как се е усмихнал.
 
От: Томографът на Бойко

Аааа аз в ЯРМ не съм бил. Не помня да е трещяло или да е било някво страшно тунелесто. Няколко минути бръм напред - бръм назад (нежен звук) и айде готоф.

В едно кат твойто - е такова изглеждаше :) .
 
От: Томографът на Бойко

При изследване с ядрено-магнитен резонанс на някои дори им дават памук за ушите, ама на мен не ми дадоха и трябваше да слушам пълната програма. Noke говори за класически томограф, каквито има навсякъде. Те са бързи, но пържат яко с радиация. На външен вид много приличат на тази PET машина.
 
От: Томографът на Бойко

На мен ми искаха половин литър вода, за да разтворят контрастен материал в нея. При което, аз им подадох бутилка с кола кола и те изпаднаха в неистов смях. :)
 

Горе